Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitorki EL Kamila

dj_zibi 11 Wrz 2006 20:45 3626 13
  • Monitorki EL Kamila

Założenia:
    Chciałem zrobić małe monitorki za minimalne pieniądze by grały dobrze. Jako że wybór jest mały a nie chciałem standardu ARN+ARV ponieważ raz miałem już ARN i ARV i nigdy więcej sobie nie kupie tego. Monitorki miały mieć przede wszystkim bardzo dobra średnicę jak i nie kłujące wysokie tony. Z założenia maja być wspomagane Subwooferem (monitorki + Sub jako zestaw do kompa dla Siostry Kamili).

Przetworniki:
    Nisko - Średniotonowy:
    Wybór padł na Tonsila GDN16-40-1 7ohm. Wybierałem między nim a GDN 16-50-6 ale niestety 16-50-6 są po 50zł sztuka. Udało mi się wyrwać na allegro dwa w dobrym stanie 16-40-1 za 50zł więc kupiłem co tańsze. Głośnik jak większość tonsili by grał basem potrzebuje dużej obudowy ja dałem mniejsza ale za to mam duża wytrzymałość mocową. Średnica jak na Tonsila przystało bardzo dobra w swojej klasie dużo lepsza od kolegów zza południowej granicy.
    Wysokotonowy:
    Tonsil GDWK 9-80
    Myślałem o ARV ale niestety nie podoba mi się. SN10N bardzo dobry ale chciałem jak najtaniej. Znów znalazłem na allegro parkę GDWK Oryginalnych co ważne jak i nowych z gwarancją wiec kupiłem je następne 50zł. 

Obudowa.

Obudowa z płyty wiórowej 18mm, przód podwójny czyli 16mm. Objętość 16l BR strojenie okolice 55Hz. Obudowa wykończona fornirem dębowym klejonym klejem Moment. Całość lakierowana 2 razy Caponem i 5 razy lakierem Domalux wysoki połysk do parkietu.

Wrażenia.
    Założenia zostały spełnione tanio i dobrze. Kepy i Sesy to nie są ale graja dużo lepiej niż standard ARN+ARV. Dobra średnica wystarczające wysokie tony. Bas jest, nie ma go dużo ale jest bardzo szybki.

Koszty:
    GDN 58zł z wysyłką.
    GDWK 56zł z wysyłka
    Elementy do zwrotnicy + terminale +BR 55-60zł
    Klej moment 1,5 puszki 30zł.
    Lakier 30zł.
    Fornir miałem.
    Całość 230-235zł.

Zdjęcia:
    Monitorki EL KamilaMonitorki EL Kamila Monitorki EL Kamila
    Monitorki EL Kamila Monitorki EL Kamila

Fajne!
  • #2 11 Wrz 2006 22:05
    postiga
    Poziom 25  

Konstrukcja calkiem calkiem. Wytnij troche resor gorny przy srobkach bo sie naciaga i krzywo jest ;p

• #3 11 Wrz 2006 23:17
    flashrider1989
    Poziom 17  

Bardzo ładna i oryginalna konstukcja (chodzi mi o zastosowane glosniki) wykonanie na wysokim poziomie, pozdrawiam

• #4 12 Wrz 2006 00:03
    dj_zibi
    Poziom 18  

Niestety kolego zawieszenia wycinał nie będę. chce by głosnik był cały. niech będzie resor naciągnięty w graniu nie przeszkadza.

• #5 12 Wrz 2006 07:40
    Kamilz89
    Poziom 16  

Kolumny bardzo mi sie podobaja 6 za wykonanie i 6 za wybor porzadnych glosnikow ;) jedyne czego mi brakuje to maskownicy :]

• #6 12 Wrz 2006 09:33
    walkman6
    Poziom 9  

Ogólnie wykonanie super. Miałem kiedyś ten tweeter. Gra bardzo dobrze (w kontekscie ceny), ale wygląda tragicznie. Oczywiście to tylko mój gust :)

• #7 12 Wrz 2006 23:48
    edison

Poziom 25  

Ciekawy zestaw, prawdopodobnie lepszy jakosciowo od większości fabrycznych wynalazków do komputera. Ładne wykonanie i konkretne głośniki. To się chwali.
    Pozdrawiam

• #8 13 Wrz 2006 13:48
    soften
    Poziom 2  

Bardzo mi się podobają możesz zamieścić wymiary obudowy, ja właśnie przymierzam się do zrobienia monitorów, ale jeszcze sporo czytania na forum mnie czeka.

• #9 17 Wrz 2006 17:32
    wiewior_kg
    Poziom 26  

Bardzo fajne monitorki jak zrobisz do nich suba to pochwal się :D. Szkoda tylko, że te membrany gdn'ow są regenerowane na gumie :|. Moja ocena 4+/5 za gumowe zawieszenie :P. Pozdrawiam.

• #10 23 Wrz 2006 19:34
    Caleb_
    Poziom 33  

kolumny mi sie podobaja - troche ten GDWK brzydki, ale podobno mniej "klujacy" niz ARV. szkoda ze te GDNy to jakies regeneraty... skad wziales wartosci elementow zwrotnicy?

• #11 24 Wrz 2006 21:46
    TTOM
    Poziom 11  

a ja przy okazji mam wlasny interes /sorki za prywate/ -

W zw z planem zbudowania kolumn na wlasne potrzeby prosiilbym o opinie - jaki kolumny /chodzi mi o te naprawdę przemyślane pod kątem osiągów, niekoniecznie wyglądu/ proponowalibyscie jako starzy wyjadacze audio do zasilenia zestawu kina domowego.

Z tym, że bedzie ono w wersji 2+1 a dopiero później /jak żonka się przekona że takie meble nie są jedynie potykaczami / rozrośnie się do większego formatu.
    Czyli proponuję głosowanie - czyje konstrukcje są najlepszym rozwiązaniem jako 2+1 - muszą dobrze sprawdzać się jako kino odmowe /filmy sci fiction z wybuchami i mordowaniem potworów i jednocześnie jako zestaw muzyczny do sluchania i śpiewania w trybie pijanym do telewizora kawałków Maryli Rodowicz na full przez stado koleżanek żonki jak popiją wieczorkiem/.

Oczywiście wiem , że nie da sie miec wszystkiego - dlatego nie liczę że jednocześnie taki zestaw będzie super hiper w obydwu kategoriach - dlatego jesli to nie problem dajcie 2 zdania opisu - np.

kolumny Gibbona - 5 /skala 1 do 5/ w kinie domowym - 3,5 w sluchaniu muzy - bo.........../2 zdanka uzasadnienia/

Będe głeboko wdzieczny za pomoc, a jednocześnie mysle że wielu osobom taki ranking sie przyda poniewaz w mnogości projektów jakie sie tutaj już pojawiły nie tylko ja ale i inni już chyba sie troche gubimy - dzięki za opinie.

Dodano po 3 [minuty]:

a i oczywiscie gdzie beda grac - pomieszcenie salonu 25 m2 połączonego z jadalnia w domku jednorodzinnym - czyli musi sobie poradzić z powierzchnią w sumie ok 60 m2 - wzmacniacza ani reszty audio jeszce nie ma - więc nie ogranicza inwencji :)

• #12 05 Paź 2006 23:55
    dj_zibi
    Poziom 18  

wiewior_kg człowieku te GDN mają ORYGINALNE zawieszenia gumowe!!!

Jest dużo tonsili co mają ORYGINALNE na gumie.

• #13 06 Paź 2006 01:09
    marek1024
    Poziom 16  

Bardzo ładna kolorystyka i wzornictwo, podobają mi się. ocena 6/6. Pozdrawiam

• #14 08 Paź 2006 14:13
    wiewior_kg
    Poziom 26  

No faktycznie sorki za pomyłke. No to w takim razie 5/5 ;) jeszcze raz sorki i nie bulwersujcie się już xD

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME