Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telefon, Irda, laptop, internet, jak to zrobić ?

11 Wrz 2006 23:21 2278 5
  • Poziom 13  
    witam serdecznie

podłączyłem do laptopa port Irda, po ustawieniu, skonfigurowaniu i wybraniu numeru dostępowego miałem dostęp do internetu (Nokia 6210 z portem Irda) za pośrednictwem Irdy z prędkością 9,6 Kbps, czyli kilkakrotnie mniejszy niż GPRS lub zwykły modem telefoniczny...
    Czy jest jakiś inny sposób na używanie internetu za pośrednictwem komórki oraz laptopa i numeru dostępowego żeby działał przynajmniej z prędkością modemu ok. 56000 bps ? może bluetooth (np. Nokia 6310i) ..., chociaż podobno to nie ma znaczenia gdyż modemy w komórkach są wolne ?
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    1.KORZYSTAŁES Z HSCSD (123) CZY GPRS *99# ?
    chociaż jak na oba rodzaje transmisji to trochę mało realnie daje sie wyciągnąć około 28kb ( zrób kilka prób ustanowinia połączenia)
    to jak sie połączysz pomiędzy kompem a telefonem przy możliwościach modemu w N6210 nie ma znaczenia
    jeżeli chcesz coś więcej to przesiadka na trochę nowszy telefon ( z popularnych to np N6020/6021 i edge o ile u Ciebie jest zasięg
    pozdrawiam)

Dodano po 26 [minuty]:

przeczytałem jeszcze raz
    mylisz a ja na to nie zwróciłem uwagi dwie sprawy ( nie mówiąc o jednostkach)
    predkośc z jaka pracuje irda a więc z jaką wspólpracuje z telefonem i predkość samego modemu. To co pokazuje Ci się w kompie to prędkośc połaczenia komp-telefon Jeżeli masz tam 9,6 to wejdz w ustawienia irdy i zmien to na 115000. jeżeli chcesz sprawdzić z jaka prędkością pracuje sam modem w komórce to musisz po prostu zrobić jakiś teścik ściagana pliku ( chociażby aktualizacji z www.microsoft.pl) Jeżeli da ci 3do5 kB/s to będzie to wynik w normie. Reszta bez zmian
  • Poziom 13  
    kolega mi ustawil numer dostępowy jakiegoś dystrybutora internetu, coś podobnego do tepsy - 0202122, tylko bez zera na początku, więc połączenie następowało ze zwykłym stacjonarnym numerem telefonicznym.

No właśnie prędkość irdy pomimo ustawienia na 11520, dalej pokazuje 9,6...

Wogóle pomysł był taki; W Erze jest możliwość wybrania w abonamencie 1-go numeru stacjonarnego z którym połączenia są darmowe, więc chciałem wybrać ten numer dostępowy i korzystać z internetu. Ale jak prędkość ma być 9,6 to szkoda zachodu, nawet poczta się nie chciała otwierać...
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    No to pomysł nie najlepszy
    1. poczytaj dokładnie regulamin ery i upewnij się jak to połączenie bedzie traktowane. darmowe połaczenia mogą dotyczyc połączeń głosowych a nie numerów dostępowych więc cała impreza może okazać się bardzo droga. Warto to sprawdzić.
    2. jeżeli korzystasz z połaczenia wdzwanianego to niestety idziesz zwykłą transmisją i w tym wypadku najprawdopodobniej CSD ( to taka technologia wykorzystywana na poczatku istnienia sieci komórkowej w polsce) a więc to co dostałeś to po prostu jej szczyt możliwości. Nie pamiętam czy era wchodziła w technologię Hscsd (szybsze CSD) ale raczej od razu przeszła na GPRS a nastepnie w jej szybszą odmianę EDGE ale zawsze możesz do nich zadzwonić dowiedzieć się i ewentualnie poprosić o włączenie HSCSD (samo właczenie powinno być darmowe)
    I to tyle co mozesz zrobic na połączeniu wdzwanianym. Prędkość wtedy może ale nie musi oscylowac przy wartościach o których pisałem wcześniej.
    Kolejny krok to GPRS lub zmiana aparatu ( nokia 6310i nie nadaje się) i przejscie na EDGE. GPRS prędkościowo bedzie porównywalny lub nieco szybszy od HSCSD ( w korzystnych warunkach nawet porównywalny z modemem analogowym tel stac.) ale jet po prostu tańszy, można też na niego wykupić pakiet. Identyczne stawki i pakiety obowiązuja na EDGE (operator włazcając GPRS daje Ci jednocześnie dostęp do EDGA ) ale jak pisałem tu konieczny jest aparat/ karta modemowa go obsługujący no i oczywiście nie wszędzie z tej transmisji da się skorzystać. Na stronie operatora znajdziesz mocno orientacyjne mapy zasięgu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    zakup SIMDATE w salonie plusa i używaj internetu na telefonie komurkowym. Wymagana jest podczerwień i modem w telefonie. Simdata pobiera za 100 kb = 30 Groszy. Simdate mozesz używać równierz jeżeli posiadasz w laptopie karte PCMCIA. Napisze póżniej konfiguracje SIMDATY (obecnie jestem w szkole i pisze z pracowni informatycznej)
  • Pomocny post
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Marek,
    nie 100 kilo bitów tylko bajtów i nie po 30 groszy tylko po 3 grosze
    Poza tym wszystko sie zgadza
    Pozdrawiam