Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter elektryczny potrzebny element

Telo 12 Wrz 2006 09:40 2485 6
    Telo
    Serwisant
    Witam!
    Mam pytanko kolega naprawia synowi skuter elektryczny i zasilanie jego jest 36V i nie dziala regulacja obrotów a elementem regulacji jest chyba jeżeli dobrze myslę czujnik halotronowy bo ten element wygląda jak tranzystor BC 337 w takiej plastikowej obudowie ma trzy wyprowadzenia i w manecce jest magnes i na zasadzie oddalania magnesu jest regulacja obrotów i pytanie gdzie coś takiego kupić czy może być coś takiego wyciągniętę ze starego magnetowidu są takie chyba przy silniku capstan motor,może ktoś już coś takiego naprawiał???
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
    rayca
    Poziom 12  
    Witam.
    Miałem ten sam problem.
    Jest to hallotron.Ten element jest bardzo ciężko dostać.W serwisie sprzedają tylko całe manetki.(cena ~150zł).Więc co można zrobić taniej.W miejsce hallotronu zastosuj potencjometr 10kΩ ,który kabelek gdzie to już nie pamiętam ale metodą prób napewno dojdziesz.Ja tak zrobiłem klientowi i działa ok,nie jest może jak orginał ale przynajmniej taniej....

rayca
    Telo
    Serwisant
    Dziekuję zobaczymy dałem koledze halotron z machaniki magnetofonu Philipsa ma zamontowac zobaczymy czy zadziała.
    Telo
    Serwisant
    Kolega zamontował i element zachowuje się jak kontraktron mam pytanie do kolegi rayca ,gdzie kupić tą manetkę?Jest jakis serwis od tych skuterów lub sklep z częsciami.