Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gdzie znajde kody serwisowe do wózka BT orion

kowal00071 12 Wrz 2006 16:17 24656 16
  • #1 12 Wrz 2006 16:17
    kowal00071
    Poziom 18  

witam ma ktoś może kody do wózka BT 200/6 ?

3 16
  • #2 31 Paź 2006 15:05
    kowal00071
    Poziom 18  

może ktoś zna serwisanta z BT?
    chodzi mi o kod zmiany kodu uruchamiania i podobno można przyspieszyć taki wózek jakimś kodem

2
  • #3 31 Paź 2006 20:23
    markosik20
    Poziom 33  

Raczej baardzo cięzko. Wózki widłowe to "zamkniety światek". Serwisanci są dobrze opłacani więc nie będą ryzykować udostępnianiem "tajnych" informacji :cry:

3
  • #4 01 Lis 2006 15:52
    kowal00071
    Poziom 18  

Szkoda :cry: mam dość jeżdżenia wózkiem który jezdzi tak jak ja chodze, a wcześniej mieliśmy taki sam tyle że z taka zabudową do okoła żeby nie wypaść przy zakrętach i on jezdził z 4 razy szybciej

0
  • #6 16 Cze 2007 11:24
    lopr_pol
    Poziom 22  

Widlaki podlegaja pod Dozór Techniczny i nikt dupy nie bedzie nadstawiał kiedy prokurator sie przyczepi jak takim wózkiem kogoś rozjedziesz bo za szybko grzałeś :)

1
  • #7 16 Cze 2007 15:41
    kowal00071
    Poziom 18  

tak tylko ze ten wózek jedzie max 8 km/h i to nie jest widlak tylko raczej elektryczny paleciak

0
  • #8 23 Lip 2007 21:00
    wiesiekr
    Poziom 12  

Problem leży po stronie przepisów. Jeżeli wózek paletowy z napędem elektrycznym wyposażony jest w boczne osłony zapobiegające wypadnięciu operatora na zakręcie, to taki wózek może jechać z maksymalną prędkością 8 km/h. Wózki pozbawione tych osłon mogą poruszać się z max prędkością 6 km/h. Teoretycznie mała różnica ale odczuwalna.

Już w nazwie modelu masz opisane że jest to wersja 6km (chyba być powinno P20/6). Jest jeszcze jedna sprawa, możliwe jest, że wózek ma "obciętą" prędkość maksymalną, jest to parametr jeden z wielu których nie zmienisz bez odpowiedniego "klucza sprzętowego".

Co do UDT to takie wózki jeżeli dobrze zrozumiałem model (P20/6) nie podlegają pod Dozór Techniczny bo nie podnoszą powyżej (jeżeli dobrze pamiętam) 10 cm.

-1
  • #9 23 Lut 2011 16:15
    lysyiblondzia
    Poziom 10  

Witam.Jeżeli jest to jeszcze przydatne.
    W wózku BT ORION postępujemy tak:
    1) wózek wyłączony naciskamy prawy przycisk klaksonu, trzymając wpisujemy pin, zatwierdzamy OK.
    2)po pojawieniu się na wyświetlaczu litery "P" ,zwalniamy przycisk klaksonu.
    3)miga "1" potencjometrem jazdy przełączamy rodzaj ustawień ,
    4)wchodzimy i wychodzimy do poziomu klaksonem prawym ,a parametr zmieniamy potencjometrem jazdy.
    5)wyjście z menu naciskamy OFF
    Ważne są ustawienia 1,2,3,4,
    1 na 100
    2 na 80 zrywność czyli czas osiągnięcia pełnej prędkości po naciśnięciu jazdy do końca,
    3 na 100 maksymalna prędkość
    4 na 20

Jeżeli komuś się to przyda.

P.S.
    Poszukuję opisu zmiany PINu.

Pozdrawiam

11
  • #10 19 Cze 2012 19:43
    mbserwis
    Poziom 9  

Posiadam Seriwsówki do wózków BT RRE, Orion, LPE, LWE, IXION, STAXIO, LEVIO.
    W przypadku pyatn proszę o kontakt meilowy

6
  • #11 24 Lip 2014 09:52
    Paul_Dill
    Poziom 2  

mbserwis Witam. Mógłbyś powiedziec mi co to za błąd C90 w BT Staxio? Serwis nie może tego naprawić. 2 podejścia juz mieli. Jezdzi normalnie ale nie podnosi wideł. Dzieki

3
  • #12 26 Lip 2014 09:45
    karo33333
    Poziom 14  

Paul_Dill napisał:
    mbserwis Witam. Mógbys powiedziec mi co to za blad C90 w BT Staxio? Servis nie moze tego naprawic. 2 podejscia juz mieli. Jezdzi normalnie ale nie podnosi widel. Dzieki

Błąd C90 oznacza brak komunikacji z CAN,sprawdz kabel magistrali CAN i połączenia(A2)

1
  • #13 06 Sie 2014 10:06
    Paul_Dill
    Poziom 2  

Rozebrałem wszystko. Zlożyłem i teraz mam błąd C30. 60 w dół. Zawsze jakiś postęp.

0
  • #14 29 Wrz 2014 00:19
    Wiotki
    Poziom 9  

Panowie a ja troszkę inne pytanie .

BT OSE 250 , sposób który podał lysyiblondzia działał wyśmienicie do czasu kiedy przyjechał jakiś Pan z serwisu i zablokował te opcje , podłączył jakiś interfejs wielkości dłoni pozwalniał odłączył i od tamtej pory nie można nic zmienić w tych opcjach , wchodzę w P ale nie mogę zatwierdzić/zmienić 1,2,3,4 .

Jak to teraz ugryźć ? Da radę gdzieś kupić taki interfejs ? Czy można to jakoś inaczej rozwiązać ?

2
  • #16 12 Lut 2016 20:21
    wiesiekr
    Poziom 12  

Wiotki napisał:
    Panowie a ja troszkę inne pytanie .

BT OSE 250 , sposób który podał lysyiblondzia działał wyśmienicie do czasu kiedy przyjechał jakiś Pan z serwisu i zablokował te opcje , podłączył jakiś interfejs wielkości dłoni pozwalniał odłączył i od tamtej pory nie można nic zmienić w tych opcjach , wchodzę w P ale nie mogę zatwierdzić/zmienić 1,2,3,4 .

Jak to teraz ugryźć ? Da radę gdzieś kupić taki interfejs ? Czy można to jakoś inaczej rozwiązać ?

Serwisant podłączył klucz serwisowy i zmienił parametr mówiący o dostępie do wózka za pomocą pinu ale bez możliwości zmiany parametrów: prędkość maksymalna, przyspieszenie, siła hamowania. Ja tak ustawiam na wózkach które są na wynajmie. Jeżeli wózek jest własnością klienta to ten powinien mieć możliwość zmiany tych parametrów.
    Klucz serwisowy można kupić ale nie wiele to da bez posiadania odpowiedniej "wiedzy" serwisowej bo wszystkie parametry również te nie opisane w instrukcji obsługi są jako cyfry a nie napisy.
    Bez klucza serwisowego nic się nie da zrobić. Nie istnieje jakiś "tajny" kod umożliwiający zmianę parametrów.
    Procedura z użyciem przycisku klaksonu umożliwia tylko przeglądanie numerów parametrów i wartości przypisanych.

2
  • #17 08 Maj 2016 12:08
    adam_sil
    Poziom 20  

Witam
    Czy mógłby mi ktoś z szanownych kolegów powiedzieć co oznacza błąd C 28 w wózku BT Staxio ?

Pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 18 [minuty]:

Gdyby ktoś kiedyś szukał co oznacza ten kod to informuje on o awarii lub wciśniętym wyłączniku głównym (grzybku). Należy też sprawdzić termistor PTC głównego stycznika.

3