Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWO/D 4313/P bardzo głośne wirowanie

atwardowska 12 Wrz 2006 18:30 7414 13
  • #1 12 Wrz 2006 18:30
    atwardowska
    Poziom 1  

Witam
    Niedawno zakupiłam pralkę firmy Whirlpool AWO/D 4313/P predkość obrotów 1000 obr/min.Poziom hałasu podczas prania 61 dBA podczas wirowania 73 dBA .Miała być super cicha /tak w każdym bądż razie było napisane w opisie / A tu niespodzianka ! Jest bardzo głośna .Występuje w niej charakterystyczny pisk silnika podczas rozpędzania się i wirowania. W związku z tym proszę o radę wszystkich znających się na rzeczy :czy jest to normalna rzecz?Czy mój egzemplarz jest wyjątkowy! Czy mogę się zwrócić z tym problemem do serwisu? Czy jest jakiś sposób na wyciszenie tego silnika ? Może ktoś ma takie same doswiadczenia? Za wszelkie objawy zainteresowania z góry serdecznie dziękuję

2 13
  • #2 12 Wrz 2006 18:54
    bogdan gruchala
    Poziom 14  

Wal z tym problemem do serwisu gwarancja to obejmuje muszą przy jechać do domu – podejrzewam, że za luźny pasek, ale poco się brudzić.
    Zapłaciłeś za to niech robią

0
  • #3 12 Wrz 2006 18:58
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 12 Wrz 2006 18:58
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Do żadnego serwisu! Ta pralka tak ma chodzić. A że producent obiecywał złote góry, no cóż... :roll:

atwardowska :arrow: Trzeba było kupić pralkę automatyczną, nie Łerpula :( Teraz musisz się przyzwyczaić ;)

0
  • #5 12 Wrz 2006 19:18
    bogdan gruchala
    Poziom 14  

Stawiam na luźny pasek (naciągnąć ) bo po dłuższym czasie po prostu się przetrze ach a zadzwoń do ser i spytaj co o tym mys…

0
  • #6 12 Wrz 2006 19:49
    rudolf501
    Poziom 11  

Cytat:
    Stawiam na luźny pasek (naciągnąć ) bo po dłuższym czasie po prostu się przetrze ach a zadzwoń do ser i spytaj co o tym mys…

Prosze wiedzieć, że to objaw normalny. Tak pracują te silniki!! I to nie wada. Ten typ tak ma.

0
  • #7 12 Wrz 2006 20:03
    skryn
    Admin grupy AGD

Pralka Whirlpool AWO/D 4313/P bardzo głośne wirowanie

:D :D

0
  • #8 12 Wrz 2006 20:22
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 12 Wrz 2006 21:34
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

W porządnych pralkach to nie słychać silników komutatorowych! Np większość Boschów z zachodniego szrota -te pralki jak mają sprawne łożyska to przy obrocie ręką bębna nie słychać silnika choćby się nawet nad pralką nachylić!!! :) No a współczesne pralki automatyczne, w dodatku Łerpul, hmm... to co innego :D

0
  • #10 12 Wrz 2006 22:10
    eeban
    Specjalista AGD

Tak twój egzemplarz pralki jak i cała seria awo4.... należy do tych udanych inaczej.

w tych pralkach zastosowano silnik trochę większy od tego jaki jest w odkurzaczu(zmiana konstrukcyjna)poprzednio były większe i solidniejsze.

Jeśli uważasz ,że twoja pralka pracuje za głośno wezwij serwis

0
  • #11 13 Wrz 2006 23:08
    lionq
    Poziom 13  

Witam co do modeli AWO/D oraz niektórych modeli Polara tz.Whirpoola wystepuje proble mocowania prądniczki tachometrycznej.Objawami w/w usterki jest głosna i niestabilna praca tz.zerwanie i przemieszczanie po łazience. Jezeli jest wyswietlacz pokazany jest bład F06 oraz zapalenie sie kontrolki SERWIS. Zadzwon do swojego serwisu i podaj numer 85... i zapytaj czy w tej wersji nie ma potrzeby wymiany silnika na prawidłowo działający . :D

0
  • #12 13 Wrz 2006 23:19
    gjacek
    Poziom 15  

zgadzam sie z kolegami , te silniki chodza jak odrzutowce natomiast co do tych cichszych to maja one w module sterujacym prostownik i dzieki temu znacznie spada efekt przydzwieku

0
  • #13 14 Wrz 2006 00:38
    jpserwis
    Specjalista AGD

gjacek napisał:
    zgadzam sie z kolegami , te silniki chodza jak odrzutowce natomiast co do tych cichszych to maja one w module sterujacym prostownik i dzieki temu znacznie spada efekt przydzwieku

Mógłbyś rozwinąć temat, bo sam jestem ciekaw.

0
  • #14 10 Mar 2007 19:10
    janitor
    Poziom 11  

Dziś zakupiłem ten model pralki i wszystko byłoby super gdyby nie te dźwięki przy wirowaniu. Piszczy jakby wchodziła w prędkości naddźwiękowe, normalnie jak jakiś silnik odrzutowy. Na ulotce reklamowej sklepu w którym ją kupiłem pisało, że jest "supercicha" a mi się wydaje że przy wirowaniu jest głośniejsza od kilkunastoletniego Polara którego zastąpiła (bardziej męczący dźwięk:) ). Myślałem że to coś nie tak z moim egzemplarzem , ale znalazłem ten temat na Elektrodzie i widzę że to chyba norma w tym modelu. Ciekaw jestem czy autor tego tematu zgłosił tą "usterkę" do serwisu.

0