Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy da sie jakos podlaczyc jarzeniowke UV bez pomocy oprawy!

grabczes16 12 Wrz 2006 18:53 1360 12
  • #1 12 Wrz 2006 18:53
    grabczes16
    Poziom 12  

chce kupic jarzeniowke uv ale nie mam juz kasy na oprawe i tak sie zastanawiam czy da sie ja jakos innym sposobem podlaczyc!!!oprawka na trzonek gx-6.35 nie bedzie pasowac???
    pozdrawiam

0 12
  • #2 12 Wrz 2006 21:18
    iras
    Poziom 17  

Nie po to są oprawy żeby było drożej, lecz po to aby było bezpiecznie. Z prądem nie ma żartów.

0
  • #3 13 Wrz 2006 23:30
    Marcin_ca1
    Poziom 22  

Jasne że się da, znajdź se kondensatror, przerywacz popodłączaj wszystko tak jak ma być i gicior

Pozdro

0
  • #4 14 Wrz 2006 11:05
    ekwador
    Poziom 12  

Jak chcesz świetlówke UV odpalić to załatw sobie statecznik o odpowiedniej mocy i starer.
    Lepszym pomysłem byloby kupienie świeltlówki kompaktowej UV (wyglada tak jak świetlówka energooszczedna) albo lampe rtęciową z takim ciemnym luminoforem (coś podobnego do MIXF-160). Obie lampy podłącza się odrazu do sieci.

0
  • #5 15 Wrz 2006 12:28
    Grzesiek1711
    Poziom 16  

a nie można podpiąć tej świetlówki przez układ zimnego startu? Nawet jak się spali to odpalisz na tym każdą świetlówkę - tylko uwaga bo idzie kilkaset woltów wtedy na świetlówke, zato odpala błyskawicznie (na upartego strobo idzie z tego zrobić max z 2-3Hz)

0
  • #6 15 Wrz 2006 20:30
    grabczes16
    Poziom 12  

czyli najprosciej bedzie kupic uv wraz z oprawa!!!naj mniej kombinowania i bezpieczniej co najwazniejsze!!!a wytlumaczcie mi dokladniej te inne sposoby!!!
    thx

0
  • #7 15 Wrz 2006 21:47
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

Nie ma innych tańszych sposóbów

Oprawa (120cm) kosztuje ok. 30 zł
    Sam dławik ok. 20 więc taniej napewno nie będzie.

Można za to kupić żarówke energooszczędną UV z gwintem E27 (koszt ok.60 zł) i tu uwaga bo są też powszechnie sprzedawana normlane żarówki fioletowe jako UV, najprościej sprawdzić przystawiając banknot.

Pozdrawiam

0
  • #8 19 Wrz 2006 20:21
    ekwador
    Poziom 12  

Cytat:
    Nie ma innych tańszych sposóbów

Jak nie ma?? Jeżeli chcesz mieć źródło promieni UV przy jak najmniejszych inwestycjach w osprzęt zasilający to kupujesz lampe rtęciowo-żarową o mocy 160W. Posiada ona ciemny luminofor (jak każda lampa UV), a nie biały jak standartowe rtęciówki.
    Jedną wadą jest to ,że ilość promieniowania UV ,które ona wysyła odpowiada 36watowej świetlówce.
    Pozdrawiam!

0
  • #9 20 Wrz 2006 12:30
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

Tak więc taniej wcale nie bedzie !!

Dolicz rachunek za prąd :)

Pozatym nie wiem czy taka zarówka nie wymaga jeszcze jakiegoś statecznika czy czegoś w tym stylu (nie moge skojażyć jak ona dokładnie wygląda), pozatym jaki jest jej koszt ??

Świetłówka + oprawa do niej to koszt ok. 80 - 100 zł io pobiera 40W, a nie 160 :)

Pozdrawiam[/youtube]

0
  • #10 20 Wrz 2006 15:43
    ekwador
    Poziom 12  

Witam!!
    Koledze grabczes16 chodziło o jak najtańszą inwestycje w sprzęt emitujący promienie UV.
    Artur k. lampa o której pisałem kosztuje na allegro 65zł! Typ UV-A GE 160W (widać na obrazku).
    A może grabczes16 chce ją używać na imprezach, poza domem, po co wtedy patrzeć na zużycie prądu :D
    Lampę można wkręcić bezpośrednio do oprawki.

0
  • #11 20 Wrz 2006 16:00
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

No to bez sensu kupować takie coś za 65 zł, bo za 50-60 kupisz świetłówke kompaktową UV - używam takich i jak dla mnie: rewelacja :)

Pozatym takie zarówki jak na zdjeciu mozna trafić "ściemnione", czyli zwykła zarówka pomalowana jakims rodzajem lakieru o kolorze fioletowym. :)

Pozdrawiam

0
  • #12 21 Wrz 2006 10:59
    ekwador
    Poziom 12  

witam

Cytat:
    No to bez sensu kupować takie coś za 65 zł, bo za 50-60 kupisz świetłówke kompaktową UV

Ja wiem czy bez sensu... A te twoje świetlówki kompaktowe to jakiej są
    mocy?? Wydaje mi się, że góra 15W.

Cytat:
    Pozatym takie zarówki jak na zdjeciu mozna trafić "ściemnione", czyli zwykła zarówka pomalowana jakims rodzajem lakieru o kolorze fioletowym.

To zależy gdzie się kupuje. Ja akurat wierze, że te na allegro albo w sklepie elektrycznym są wiarygodne. Na bazarze to co innego :D .
    Pozdrawiam!

0
  • #13 21 Wrz 2006 13:44
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

Nie pamiatam ile mają ale cos mi sie kojaży ze 18W, nie moge teraz sprawdzić bo zamontowałem je w klubie.

Co do ściemnionych, to wcale nie trzeba iśc na bazarek, wystarczy do super hiper marketu. :)

Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo