Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

strob 1500 W

emil_m 29 Lis 2004 10:28 34389 130
  • #91 29 Lis 2004 10:28
    muwie
    Poziom 14  

ludziska pomużcie mi. który schemat jest najlepszy i niezawodny.
    jeszcze jedno pytanko znalazlem taka lampe do stroba OMNILUX XOP-15 100V/1500W. czy do tych schematów bedzie pasowala, bo ona chyba potrzebuje 100v a nie 230v

• #92 29 Lis 2004 18:17
    juzer
    Poziom 13  

Tutaj mało kto zagląda nawet na PM nie odpisuja :(

• #93 19 Gru 2004 18:50
    SUPERVISOR
    Poziom 13  

czy ktos z was probował bawić sie w wysterowanie takiego sprzetu ale DMX-em ??/

To by było ciekawe wyzwanie nieprawdaż

• #94 22 Sty 2005 21:36
    caras
    Poziom 17  

ja mam pytanko: w strobolu sclat 2000 do czego sluza gniazda GN1 GN2 i co sie z nimi robi??

prosze o pomoc

470uF/16V ok300
    10uF/160V ok50

• #95 04 Cze 2005 21:10
    Chrzaszczu18
    Poziom 13  

Witam !!Czy ktoś mi wytłumaczy funkcie potencjometru p1 oraz w jaki sposób zrobić zewnętrzny sterownik prędkości kożystając z tych 9 pinowych gniazd-czy tam trzeba generator czy po prostu się potencjometr podłącza i czy da się go w ten sposób wyzwalać-to pierwsze sprawy.Druga sprawa to czy ktoś wie gdzie można kupić obudowę de tego stroboskopu - ja myślałem nad blachę do ciasta ale okazuje się że nikt nie pieczę 41centymetrowych ciast tylko 35 więc można by było zrobić taką obudowę z dwuch blach przecinając ja i lutując bo nawet nieźle odbijają światło a do tego kratka a całą elektronikę w plastykowe pudełko no i może jeszcze jakiś wętylatorek.Czy ktyoś mierzył amperomierzem jaki faktycznie prąd płynie w tym stroboskopie ???Będe bardzo wdzięczny za rozwianie mojich wątpliwości pozdrawiam Chrzaszczu18

• #96 12 Cze 2005 15:59
    emil_m
    Poziom 14  

z tego co pamietam to na schemacie sa tylko dwa potencjometry jeden od czestotliwosci drugi od mocy pozatym chcac zrobic zewnetrzny sterownik musial bys stworzyc cos co pracowalo by w standardzie DMX od tego sa wlasnie te 9-pinowe wejscia/wyjscia, co do obudowy mozesz ja zrobic nawet ze sklejki tylko wtedy bedziesz musial dac wentylatorek z nawiewem do srodka zeby sie elektronika nie zagotowala i na koniec kwestja bezpiecznikow, wkladka topikowa musi miec 12 A bo 10 A(dla palnika 1500 W) po jakims czasie sie przepala pozatym podlaczajac stroba musisz sprawdzic jakie sa bezpieczniki w instalacji, dla automatow (wyłącznik nadprądowy np: FAEL etc.) 10 w klasie B leci odrazu po pierwszym blysnieciu 10 w klasie C trzyma tylko slychac w nim "cykanie" dlatego najlepiej podpinac stroba przy bezpiecznikach 15 amperowych wtedy mozesz dopiac jeszcze jakis wzmacniacz i sie nic nie dzieje.(oczywiscie wszystko w dlalszym ciagu dla palnika 1500W)

• #97 12 Cze 2005 19:03
    MuNiO
    Poziom 26  

DMX w strobie to porazka na maxa

za duze opoznienia i brak pelnej synchornizacji

ja zostaje przy analogowym sterowaniu stroba

• #98 14 Cze 2005 08:08
    Chrzaszczu18
    Poziom 13  

jakie dmx tam jest sterowanie analogowe i już się o to dowiedziałem potrzebny jest tylko generator(ne555)i podajesz sygnał na gniazdo i w ten sposób masz kontrolę nad włącz/wyłącz oraz prędkością.Ja jak na razie mam już całą elektronikę tylko gniazd mi brak a pitencjometr 3 jest służy do uruchomienia i rególacji przynajmniej z tego co zrozumiałem jak Tomasz W. mi to tłumaczył jak na razie szukam palnika !!!

• #99 14 Lip 2005 16:01
    gretzky
    Poziom 21  

dmx jest tylko ułatwieniem w kożystaniu stroboskopu w czasie koncertu albo dyskoteki nikt tam nie patrzy na opuźnienia w µs. Jeżeli jest koncert z wykorzystaniem całej gammy sprzetu to nie bedziemy ciągnąć dwóch osobnych pyt z sygnałem, jednej z sygnałem DMX a drugiej z sygnałem analogowym. Jest to tylko ułatwienie, Bardzo też kozystne w sterowniku DMX napiszemy jakiś program CHASE zbudowany z SCEN no i mamy tam już wszytko w jakiej scenie ma sie stroboskop odpalić

• #100 16 Mar 2006 23:01
    krzych1537
    Poziom 10  

udało się komuś złożyć układ do tego stroboskopu ?? Chętnie kupie taki układ gg 5164645

• #101 28 Mar 2006 22:38
    Dj_Domain
    Poziom 11  

siema. robilem z emilem_m ten stroboskop na omnilux-ie 1500W jako praca dyplomowa. uwiezcie mi ze dzialal bez zarzutu. wlasnie sie za niego zabieram. jesli chcecie cos wiedziec oprocz procka PIC bo tym zajmowal sie emil( bo ja nie mam o tym zielonego pojecia) to sluze pomoca.

• #102 06 Cze 2006 20:00
    paweldj
    Poziom 11  

Witam !!! Chciałbym się dowiedziec do tego STRONG SCLAT 2000 można podpiąć palnik XOP-25, to znaczy napewno można podpiąć, tylko czy elektronika go spokojnie uciągnie tak aby wyciągnąć wszystko z palnika.

Ja mam podpięty XOP-15 i chodzi tak jak ma chodzić, ale gdy podpięłem dwa palniki do układu to odrazu spadły moc błysku. Z jednym czy z dwoma był taki sam efekt.

Dlatego pytam bo XOP kosztuje bardzo dużo.

• #103 05 Lip 2006 22:25
    erzyk
    Poziom 12  

Jakiś czas temu został tu opublkowany przez Stanley21 schemat stroboskopu, posiadam strobo 1500W (jakieś tam włoskie D.T.S.), które jest zbudowane dokładnie tak jak na tym schemacie, jednak mój problem polega na tym, że zbudowałem sterownik na DMX do tego stroba (nie tylko do tego w sumie, bo każy analogowy da się nim wysterować) i chciałbym regulować jego jasnością (regulacja częstotliwości działa świetnie).
    Do regulacji jasności zaplanowałem wstepnie 0 do 5V generowane przez PWM (zależnie od wartości kanału DMX) jednak po kilkunastu próbach sie poddałem bo nie wiem jak wpiąć lub co pominąć w oryginalnym układzie. Najlepszym rozwiązanie byłby jakiś scalak który zmienia rezystancję w zaależności od napięcia.
    Mam nadzieję że ktoś ma jakiś pomysł co można by tu było zrobić.

W ramach przypomnienia dołączam schemat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=672408#672408

• #104 05 Lip 2006 22:53
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

w najprosztrzej wersji możesz dac diode led sklejona z jakim kolwiek fotorezystorem

• #105 05 Lip 2006 22:59
    erzyk
    Poziom 12  

Może i zadziała, ale gdzie ten fotorezystor wpiąć? Między wyjście potencjometru a wejście wzmacniacza?
    Myślałem też o próbie podłączenia 2 optoizolatrow z wyjściami tranzystorowymi, których wejścia były by podłączone odwrotnie a tranzystory zazmiast potenzjometru, ale nie wiem czy to zadziała.
    To jak z tym fotorezystorem?

• #106 05 Lip 2006 23:03
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

wepnij go zamiast potencjometru, zapewne ma tam tylko dwa piny "aktywne"

• #107 05 Lip 2006 23:27
    erzyk
    Poziom 12  

Niestety aktywne sa 3, ale rozwiązałem już problem w ten sposób:
    wyjście potencjometru fabrycznego do jednego z wejści potencjometru dodatkowego (mialem akurat 220k), drugie wejście dodatkowego do fotorezyzora, a ten z kolei do masy potencjometru fabryczego. Wyjście dodatkowego potencjmetru do wzmacniacza. Działa idealnie.
    Im jaśniej swiece na fotorezysto tym wieksza energia błysku. Czyli całość działa.
    A może ktoś mi teoretycznie wytłumaczyć jak działa ten fabryczny potenzcjometr w wersji jak jest na schemacie? To rozwiązane jest jakoś prądowo? (bo napieciowo jakoś chyba nie)

Dzieki wielkie bolek, moje uszanowanie!

• #108 21 Gru 2006 10:17
    MAYDAYDEEJAY
    Poziom 16  

Witam
    ja tak dla sprostowania dla tych któż nadal nie potrafią pojąć w jaki sposób jest realizowane "ściemnianie" palników w dużych stroboskopach....<załącznik>
    NIE tam żadne tyrystory czy triaki w szeregi z lampami czy inne pomysły "amatorotwórców" tylko w sposób przesunięcia fazowego impulsu wyzwalającego błysk względem przebiegu sinusoidy napięcia sieci, tak jak już ktoś nieco mądrzejszy przede mną napisał!!

pozdrawiam maras

• #109 21 Gru 2006 13:49
    Zumo
    Poziom 21  

Może troche odbiegam od tematu. Ale chciałbym Wam pokazać jeden cytat co znalazłem :

Cytat:
    Stosujemy tylko sprawdzone palniki firmy PHILIPS. Jest to drogi palnik, ale warto zapłacić nieco
    wyższą cenę za dużą trwałość.

• #110 27 Gru 2006 12:24
    murinhio
    Poziom 1  

Proszę napiszcie mi jeśli jest to możliwe spis elementów do stroba scalt 2000, w notatniku lub w wordzie tylko dokładny bo kilku elementów nie mogę dostać.z
    z góry dzięki:):

• #111 02 Sty 2007 05:19
    MAYDAYDEEJAY
    Poziom 16  

Tak dla sprostowania to po co zamieszczać coś dwa razy w tym samym temacie??
    Piszesz że kilku elementów nie możesz dostać....to chyba wiesz co kupować...??

no dobra sorry za czepianie się, dodaję plik WORD z wykazem elementów do zrobienia stroboskopu "SCLAT2000" opublikowanego na forum przez Pana Tomasza W.

pozdrawiam maras

• #112 20 Sty 2007 14:10
    paweldj
    Poziom 11  

Witam !!!

Kiedyś zrobiłem tego strobola i poprostu nie dzialal, troche sie bawilem ale nic z tego nie wyszło.

Teraz postanowilem zrobic go jeszcze raz, tylko najpierw po koleji wszystko. Zamontowalem elementy on zasilacza i dziala, następnie lm393 wraz z innymi i poprostu i nie generuje impulsow (czy przebiegu) dlatego mam pytanie jaka jest wogule zasada generowania w tym ukladzie impulsów, bo z schematu rozumie że wygenerowany impuls z generatora i impuls z regulacji jasności na przeżutniku D daje nam zaplon palnika.

może byc link do jakiekoś objaśnienia

Dzięki

• #113 31 Sty 2007 12:00
    Tomasz W.
    Poziom 14  

Witam, to ja zamieściłem na forum elektrody projekt płytki do sclata2000.
    Za pierwszym razem też mi ten układ nie działał, powodem była niedokładnie wykonana płytka (mikro pęknięcia ścieżek) po ich zlikwidowaniu strobo zadziałał, teraz robię płyteczki masowo i bez problemu każda śmiga. Sprawdź wykonanie swojej płytki pod względem ciągłości ścieżek, zobacz czy wszystkie zwory są na swoim miejscu (ma ich być 14) ustaw potencjometr precyzyjny na wartość 3,92k przy wlutowanym C4=2,2uf/400 lub 4,81k przy C4=4,7uf/400, jeżeli to nic nieda to posprawdzaj rezystorki czy mają prawidłowe wartości i wymień układy scalone. Oczywiście używasz palnika xop-15 i jest on prawidłowo wpięty w układ. Pozdrawiam Tomasz W.

• #114 01 Lut 2007 21:03
    terleckim
    Poziom 11  

Witam! zainteresowalem sie schematem stroboskopu scalat 2000 zaprezentowanego przez Tomasza W. i patrząc na ten schemat nie bardzo moge zrozumiec gdzie na tym schemacie podpina sie zasilanie, palnik itd czy ktos moglby rozpisac jak to mniej wiecej wyglada na wzorze plytki która dołączam w załączniku! pzdr

• #115 03 Lut 2007 15:29
    Tomasz W.
    Poziom 14  

Witam, to co pokazałeś jest rozmieszczeniem elementów na płytce drukowanej, kable zasilające, i do palnika podpina się od strony druku
    1 i 2 zasilanie a 1 i 3 palnik, przewód oplatający palnik do trafka

• #116 13 Lut 2007 11:17
    Tomasz W.
    Poziom 14  

Witam, osoby które są zainteresowane zakupem płytki drukowanej do strobo sclat 2000 zapraszam na allegro (strobo sclat 2000)

• #117 12 Cze 2007 15:09
    540055
    Użytkownik usunął konto  
  • #118 12 Cze 2007 16:06
    MAYDAYDEEJAY
    Poziom 16  

Człowieku...wystarczy byś spojrzał kilka postów wyżej, lub przeczytał cały temat !! To zaledwie 4 strony !!
    Wykaż się trochę !!

• #119 13 Sie 2007 00:21
    darrrrek
    Poziom 22  

ja moge sprzedac elektronike ze stroboskopu 2500W firmy Actronix wraz z uzywanym palnikiem, wszystko sprawne 100% jednak bez obudowy bo niestety zostala uszkodzona.

• #120 18 Sie 2007 11:08
    4064484
    Użytkownik obserwowany

darrrrrrrrek - elektronika od jerrego? na chodzie? ile chcesz za nią??

Szukaj w 5mln produktów