Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 6020 po zalaniu bia造 ekran po wylaczeniu...

fixcom 13 Sep 2006 09:16 1825 5
    fixcom
    Level 10  
    Witam mam takie pytanie to juz 2 taki przypadek z jakim mam doczynienia w tym telefonie.Ot鏎z mialem nokie 6020 kt鏎a wpadla do wody odarazu ja wyjalem wysuszylem dosc dlugo po wlozeniu bateri nie dzialaly klawisze,wiec ja wykapalem,zaczely dzialac,ale nei dzialala kamera i jak sie wylaczy telefon to swiecil sie caly czas bialy ekran(wlacznik wymieniany).Po wykapaniu tak ze 3 razy i ponownym wygrzaniu to samo,wymiana kamery nic nie dala po wejsciu(blad kamery)teraz jestem w posiadaniu takeigo samego modelu i z tym samym problemem.Czy to siadl jakis uklad po zalaniu kt鏎y trzeba wymienic,co jest odpowiedzialny za dzialanie i tej kamery i tego podswietlenia.Prosze o pomoc.
    maestrus
    Level 15  
    Podstaw nowy LCD, je郵i nie wymie z陰cze LCD albo 軼i庵nij je i przelutuj od nowa. Za tre嗆 na LCD odpowiada UPP. za klawiature o kt鏎ej pisa貫 I/O filtr obok UPP.
    fixcom
    Level 10  
    Ale wyswietlacz normalnie dziala,podswietlenie przygasa,da sie dzwonic,tylko jak sie wyl帷znikiem wylaczy to caly czas sie swieci na bialo ekran:/telefon resetuje sie takze jak sie wejdzie w ustawienia konfiguracji gprs,Aha i telefon jak sie wlozy baterie wlacza sie sam nie trzeba wlaczac tym gornym,a ten gorny dziala bo sie przelaczaja profile.Jak sie wylaczy g鏎nym to sie wylaczy ale za 5sek jest podswietlany sam LCD na bialo bez klawiszy.I pamiec sie zmniejszyla z 3,5mb do 2mb,
    Matec
    Level 12  
    czesc
    czy udalo Ci sie cos z tym zrobic?
    djm
    Level 26  
    no to masz gdzie jakie zwarcie/przywarcie/syf - sama wanienka to 1/5 sukcesu... 2/5 i 3/5 to ju kolejno grzanie (oczywi軼ie z g這w a nie na hura) oraz full soft... masz schemat to zobacz - jest tam uk豉d odpowiedzialny za funkcje "camera" oraz stabilizatorek na bga. zacznij od D2800... pzd