Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KX-FA 78, bębny zapakowane w srebną folię?

13 Wrz 2006 10:33 770 5
  • Poziom 15  
    Witam zespół jak w temacie. Moje pytanie brzmi następująco: czy ktoś się spotkał z bębnami zapakowanymi w SREBRNĄ folię? Na folii naklejka koloru białego z cyfrą 7 w trójkącie z zaokrąglonymi rogami i pod spodem
    napis >OTHER<, poniżej już na srebrnej folii czarny napis 1004X.
    Jak do tej pory bębny były zawsze w czarnej folii, a dla uzupełnienia dodam, że po założeniu bęben stuka jak szalony zwłaszcza podczas drukowania co ok. 1/2 sekundy.
    Pozdrowienia
  • Poziom 18  
    KX-FA78A z nowej partii są zapakowane w srebrną folię tak samo jak toner. Założyłem już kilka tych bębnów i nie napotkałem żadnych problemów mechanicznych. Niestety nie pamiętam co było napisane na nich, bo nie zwróciłem na to uwagi. Czy na starym bębnie też tak stuka?
  • Poziom 15  
    Witam
    Na starym iinnych bębnach nie stuka.
    Na tym wadliwym przy starcie urządzenia, coś wyraźnie chce
    go wypchnąć, widać to przy podniesionej pokrywie i przytrzymaniu czujki pokrywy śrubokrętem
  • Poziom 18  
    To może ma zbyt duże opory toczenia? zdarzały się takie przypadki we wcześniejszych partiach. Niestety powodowało to blokadę mechanizmu lub uszkodzenie zębatek w bębnie a co gorsza czasem w samym faksie. Można coś kombinować przy nim aby zmniejszyć te opory ale nie o to tu chodzi! w takim przypadku powinieneś reklamować go u sprzedawcy. W Twoim przypadku wydaje mi się, że to stukanie pochodzi od wahadełka czujnika! a jeśli tak to wszystko jest ok! ono tak właśnie stuka.
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Poza tym (co napisał Mariusz_N) sytuacja pracy przy otwartej pokrywie jest nienaturalna.
    Wtedy zespół pozbawiony docisku ma tendencje do "podskakiwania".

Jeśli chcesz poprzyglądać się obracającemu bębnowi to dociśnij zespół po lewej stronie, by zniwelować luz pomiędzy zębami kół przenoszących napęd.

I jeszcze jedno. Nie dotykaj sprężyny po prawej stronie. Zasila wałek transferowy napięciem ponad 1 KV.
  • Poziom 15  
    Witam!
    Pewno, że przy otwartym ma tendencję..! Ale wtedy podskakuje raz i potem cisza. Natomiast przy zamkniętej pokrywie już przy wygzrewaniuu stuka kilka razy, a przy drukowaniu , jak pisałem wali równo co ok.1/2
    sekundy.Przypuszczam,że zębatka sprzęgajaca ma jakaś niedokładnośc i dlatego tak jest. Głównie interesował mnie kolor folii z opakowania, bo
    pierwszy raz taką widziałem, a , że własnie zmieniliśmy dostawce, to
    w świetle powyższego podejrzewałem podróbkę.
    Temat zamykam, chyba, że ktoś ma jeszcze jakies przemyślenia
    Pozdrawiam