Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subaru Impreza '99 - Przeróbka włącznika wycieraczek

Fazi 13 Sep 2006 10:50 1410 1
 • #1
  Fazi
  Level 17  
  Witam!
  Z powodu wymiany kierownicy trzeba przerobić włącznik wycieraczek. Ma on na końcu przycisk do spryskiwacza, który to udało mi się przekonfigurować na klakson. Jednakże potrzebuję podłączyć spryskiwaćz pod funkcję "pociągnięcie dźwigienki do siebie" która to orginalnie powoduje jednokrotne machnięcie wycieraczkami. To również udało się zrobić, jednak nie działa czasowe sterowanie wycieraczek. Spryskiwacz jest sterowany masą, tak samo jak jednokrotne machnięcie wycieraczkami, jednakże jeśli rusza się wycieraczka to na tym styku jest caly czas masa, dopiero jak zatrzyma sie wycieraczka jest +12V. Natomiast na przewodzie do spryskiwacza jest cały czas +12V i to zapewne powoduje zaburzenia w pracy układu czasowego wycieraczki. Uff, i teraz pytanie - w jaki sposób odizolować jedno od drugiego? Dioda niestety nie daje rady. Proszę o rady. Pozdrawiam ;)
 • #2
  choper45
  Level 10  
  Witam,właśnie mam też podobny problem(Subaru Impreza 99r)silniczki sprawne,na reflektory wali ale przełącznik mogę ukręcić i nie działa ani na przednią ani tylną szybę.
  Ktoś co zaradzi?włącznik do bani??Ściągnąłem go ale nie mam pojęcia jak to przerobić żeby pryskały w pozycji"do góry"gdzie tylko raz majtają wycieraczki na sucho,może posiada ktoś schemat tego detalu które kabelki do czego.
  Pzdr!