Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subaru Impreza '99 - Przeróbka włącznika wycieraczek

Fazi 13 Wrz 2006 10:50 1128 1
  • #1 13 Wrz 2006 10:50
    Fazi
    Poziom 17  

Witam!
    Z powodu wymiany kierownicy trzeba przerobić włącznik wycieraczek. Ma on na końcu przycisk do spryskiwacza, który to udało mi się przekonfigurować na klakson. Jednakże potrzebuję podłączyć spryskiwaćz pod funkcję "pociągnięcie dźwigienki do siebie" która to orginalnie powoduje jednokrotne machnięcie wycieraczkami. To również udało się zrobić, jednak nie działa czasowe sterowanie wycieraczek. Spryskiwacz jest sterowany masą, tak samo jak jednokrotne machnięcie wycieraczkami, jednakże jeśli rusza się wycieraczka to na tym styku jest caly czas masa, dopiero jak zatrzyma sie wycieraczka jest +12V. Natomiast na przewodzie do spryskiwacza jest cały czas +12V i to zapewne powoduje zaburzenia w pracy układu czasowego wycieraczki. Uff, i teraz pytanie - w jaki sposób odizolować jedno od drugiego? Dioda niestety nie daje rady. Proszę o rady. Pozdrawiam ;)

0 1
  • #2 20 Kwi 2014 14:36
    choper45
    Poziom 9  

Witam,właśnie mam też podobny problem(Subaru Impreza 99r)silniczki sprawne,na reflektory wali ale przełącznik mogę ukręcić i nie działa ani na przednią ani tylną szybę.
    Ktoś co zaradzi?włącznik do bani??Ściągnąłem go ale nie mam pojęcia jak to przerobić żeby pryskały w pozycji"do góry"gdzie tylko raz majtają wycieraczki na sucho,może posiada ktoś schemat tego detalu które kabelki do czego.
    Pzdr!

0