Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetowid LG LV2378 fonia ok ale obraz sniezy...

13 Wrz 2006 10:56 2712 3
  • Poziom 22  
    Witam
    Na wstepie zaznaczam ze bedzie to mój pierwszy magnetowid który przy waszej pomocy być moze uda sie naprawic:-)Z racji tego ze lubuje sie w naprawie wzmacniaczy raczej niechetnie robie magnetowidy ale ten jest wyjatkowy gdyz jest mojej panienki:-)i trza zrobic....ale do sedna
    Fonia jest OK ale obraz sniezy takjakby nie był dostrojony czasmi na ekranie pojawia sie komunikat jakiegops LG doctora który poleca wyczyszczeni głowicy:-)ale na moje oko głowica jest po prostu zel ustawiona...jak sie zabrac do tego i czym mozna wyczyscic głwice dodam ze magnetowida ma moze 3-4 lata i optycznie głowica wygłąda w porządku nie ma na niej brudu ani kurzu:-)predkosc przesuwu tasmy jest w porzadku gdyz fonia chodzi dobrze(tak wiem ze jest oddzielna głowica do foni)niestey na głowicy od wizji nie widze srubek reglujacych koledzy pomózcie!!!!:-)
  • Spec od GSM
    musisz na początek wyczyścić głowice znajdujące się na dysku wizyjnym
    (taki okrągły),w tym celu weż kawałek czystej kartki ,od dziewczyny zmywacz do paznokci nasącz kartkę zmywaczem przystaw dysku wizyjnego nie naciskając zbyt mocno i obracaj dyskiem,potem jeszcze raz to samo suchą karteczką
    dysk wizyjny osadzony jest na stałe i nie przeprowadza się regulacji głowic wizyjnych
    reguluje sie jednak wysokość tasmy na bębnie wizyjnym za pomocą
    rolek opasających taśme na dysku wizyjnym
    pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    no nie wiem co do zmywacza to mam wątpliwość do czyszczenia od lat używam albo benzyny ekstrakcyjnej albo spiritusu np. ipra po bęzynie nie trzeba długo czekać do włożenia kasety a po spiritusie trzeba trochę poczekać rolek też nie reguluj bez potrzeby można na nią lekko nacisnąć i sprawdzić czy nie nma poprawy ale sprawdz też chamulec napinający taśmę na głowicy jest na lewym sprzęgle czy nie jest urwany
  • Poziom 22  
    głowice wyczysciłęm juz na szczęscie spirytusem...a nie zmywaczem to samo bez poprawy....był tez post na elektrodzie w temacie tego magnetowidu ze podobne objawy powoduje uszkodzenie LA71750...i chyba to będzie usterka głowica wygląda w porzadku tak samo jak bęben wizyjny..w tym modelu nie ma mozliwosci regulacji ani połozenia bebana wizyjnego anie rolek jedyna rzecz dajaca sie regulowac to połozenie głowic od audio.Pozdrawiam i dziekuje za podpowiedzi:-)musze zapytac kumpeli czy oplaca sie pchac 40zł w taki szmelc jak LG:-)bo taka jest cena LA....