Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z uprawnieniami w udostepnianiu

13 Wrz 2006 11:22 1185 10
  • Poziom 15  
    Witam. Mam 2 kompy połaczone sieciówkami, na których jest Windows XP Home a na drugim PROF. Pytanie moje brzmi: gdzie ustawić żeby pliki udostepnione były widoczne dla drugiego kompa. Zawsze jak wyszukuje w otoczeniu sieciowym komputer wyskakuje okienko, że nie mam uprawnień do przeglądania zasobów. Gdzie ustawic żeby było OK. Moje drugie pytanie jest takie: Jedenz tych kompów udostepnia net drugiemu. Stronki chodzą ok, poczta sie odbiera, ale na drugim kompie wogole nie chce działać GG. WsZysto chodzi tylko nie ten komunikator. Może ktoś z Was miał podobny proglem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Witam!
    1. Powyłączaj wszystkie firewalle, zapory systemowe itp. Wtedy zobaczy czy wszystko chodzi (a musi)
    2. Potem po kolei mozesz wlaczac zapory i patrzec co sie dzieje...

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Zapory nie mają nic do uprawnień.

Włącz konto gościa, albo załóż konto o takiej samej nazwie i haśle jak na drugim komputerze.
  • Poziom 15  
    Niestety nic z tego nie pomogło. Gdzies w systemie powinna byc opcja o uprawnieniach do przegladania plików udostepnionych. Pytanie tylko gdzie ona jest???
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Napisz konkretnie co zrobiłeś - stwierdzenie, że nic nie pomogło niewiele wnosi.

Uprawnienia są dla konkretnych użytkowników, w Win 9x były na konkretny zasób. Można upodobnić Win XP do tego sposobu udostępniania - trzeba załączyć "proste udostępnianie".
  • Poziom 15  
    Probowałem otworzyc udostepnione pliki na pierwszym kompie logując sie z drugiego jako "gość" oraz probowąłem z utworzonego kompa tak jak mi napisałeś. Niestety to nie działa.
    Czy wiesz jak w XP włacza sie te "proste udostepnianie" ??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Rabol napisał:
    Probowałem otworzyc udostepnione pliki na pierwszym kompie logując sie z drugiego jako "gość" oraz probowąłem z utworzonego komputera tak jak mi napisałeś.

Nie o tym pisałem.

Masz włączyć konto gość na komputerze na którym jest udostępniony zasób.

Cytat:

Czy wiesz jak w XP włacza sie te "proste udostepnianie" ??

Jest gdzieś z zaawansowanych opcjach folderów (nie mam XP aby sprawdzić).
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Mój komputer -> narzędzia -> opcje folderów -> widok -> użyj prostego udostępniania plików. Niemniej jednak w panelu sterowania -> narzędzia administracyjne -> zarządzanie komputerem -> użytkownicy i grupy lokane -> użytkownicy powinno być aktywne konto gościa i wówczas powinieneś uzyskać dostęp do zasobów komputera bez hasła. Jeśli nie uzyskujesz to znaczy że w komputerze masz namieszane z uprawnieniami i przydałby się ktoś kto by to wszystko poustawiał.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Bynio napisał:
    Mój komputer -> narzędzia -> opcje folderów -> widok -> użyj prostego udostępniania plików. Niemniej jednak w panelu sterowania -> narzędzia administracyjne -> zarządzanie komputerem -> użytkownicy i grupy lokane -> użytkownicy powinno być aktywne konto gościa i wówczas powinieneś uzyskać dostęp do zasobów komputera bez hasła. Jeśli nie uzyskujesz to znaczy że w komputerze masz namieszane z uprawnieniami i przydałby się ktoś kto by to wszystko poustawiał.

Albo po prostu używac hasła i nadać uprawnienia danemu userowi do używania plików/folderów. Przy połączeniu się z kompem wyskoczy okno proszące o login i hasło.
  • Poziom 11  
    Ja mam podobny problem. U mnie zasoby są udostępnione ale nie moge np kopiować z jednogo komputera na drugi. uruchamiać np mogę. Próbowałme na prostym udostępnianiu i na zaawansownym. W zaawansownym zaznaczałem wszystkie ptaszki dla danego usera i dalej nic. Zauważyłem że we właściwościach folderu który chcę udostępnić nie moge odznaczyć znaczka tylko do odczytu tz. odznaczę ale gdy zapiszę ustawienia znaczek dalej jest. Myślę że to jest przyczyną moich kłopotów.
    Czy ktoś wie jak to zmienić ?
  • Poziom 25  
    Zainstalowanie na obu komputerach protokołu NETBEUI pomoże :)

Pozdrawiam