Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosh SGS3002/31, nie pobiera wody.

sebekppp 13 Wrz 2006 11:48 2876 9
  • #1 13 Wrz 2006 11:48
    sebekppp
    Poziom 11  

Mam problem z w/w zmywarką po ustawieniu programu zmywarka nie pobiera wody odłączyłmem juz elektrozawór od dopływu wody i po załączeniu na końcówkach zasilających elektrozawór pojawi się przez chwileczkę napięcie a opotem już nic się nie dzieje tylko burczy. Czy można zasilić ten elektrozawór prądem 220V i sprawdzić czy się załancza i jeśli tak co robić dalej???

0 9
  • Pomocny post
    #2 13 Wrz 2006 18:53
    zayzayer
    Specjalista AGD

To może robić woda na "podłodze" zmywarki. Chyba nadaje się do czyszczenia system dozowania wody.

0
  • #3 13 Wrz 2006 21:43
    sebekppp
    Poziom 11  

a jak się do tego zabrać od środka czy jakoś z dołu. Bo faktycznie woda była na dnie pod filterm i ją wyciągnełem strzykawką :D

0
  • #4 13 Wrz 2006 23:39
    jpserwis
    Specjalista AGD

Przeczytaj swój pierwszy post a potem przetłumacz.
    Odłączyłeś, było napięcie a potem burczy. Elektrozawór sprawdzałbym na końcu.

0
  • #5 14 Wrz 2006 21:04
    skryn
    Admin grupy AGD

Przeniosłem z AGD.

0
  • #6 15 Wrz 2006 22:12
    sebekppp
    Poziom 11  

stwierzdenie o dozowaniu wody było chyba trafne ale nie wiem do czego służy taka potpórka czerwona która załącza jakiś mały mikrostyk i jest oparta o dzwignie a dzwignia opiera się o sturopian który pogryzła chyba mysz do czego wogóle jest ta podpórka jeśli bedzie trzeba to moge wstawić zdjęcie :D

0
  • Pomocny post
    #7 16 Wrz 2006 01:03
    Frixi
    Poziom 14  

Więc może przyczyna właśnie leży w tym styropianie. :) Ten styropian to Aqua Stop czyli system przeciwko zalaniu mieszkania :) jak jest woda na dnie zmywarki (czyli przeciek) styropian się podnosi, załącza krańcówkę i rozłącza elektrozawór. Sprawdź ten Aqua Stop skoro mówisz, że jest pogryziony.

0
  • #8 16 Wrz 2006 08:35
    sebekppp
    Poziom 11  

Jes na pewno częściowo zerzarty :twisted: gdzie można cośtakiego kupić czy mająto w sklepach z częściami do pralek i zmywarek czy trzeba zamawiąć w jakimś serwisie bosh-a. Mam jeszcze pytanie co do wyczyszczenia tych wszystkich rur czy jest do tego jakiś płyn czy trzeba to wszystko rozkręcać i płukać ciepłą wodą :cry:

0
  • Pomocny post
    #9 16 Wrz 2006 11:31
    Frixi
    Poziom 14  

Rozumiem, że znalazłeś przyczynę tak?? Do sprawdzenia czy zmywarka działa nie jest Ci potrzebny ten stryopian, próbę możesz zrobić bez niego. Kupićmożesz go w serwisie pewnie taki element drogi tam nie będzie, jeżeli nie masz pod ręką u siebie żadnego sklepu AGD to możesz poszukać w ABC lub Robot Serwis, albo w jakiejś innym sklepie :) Poszukaj w katalogach a nawet jak nie znajdziesz tam to warto zadzwonić ponieważ nigdy nie mająwszystkich części dostępnych w katalogach internetowych.
    Jeżeli chodzi o ten poczny plastikowy pojemnik (chyba, że w Twojej zmywarce jest coś innego) to niestety ręcznie :(. Jeżeli jednak zmywarka Ci działa to wydaje mi się, że nie ma sensu się bawić w rozkręcanie tego.

0
  • #10 16 Wrz 2006 11:36
    sebekppp
    Poziom 11  

Problem rozwiązany wielkie dzieki pozdrawiam

0