Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna 2003r. sterowanie radiem z kierownicy

navcar 13 Sep 2006 13:45 5079 9
    navcar
    Level 10  
    Witam! Renault Laguna 2003r. Nie wiem jakie radio było wcześniej, ale wsadziłem najtańszego blaupunkta z mp3. Wyprowadzone jest mini iso na zmieniarkę, czyli w lagunach sterowanie z kierownicy. Ale po podłączeniu sterowanie nie działa, a przy przełączaniu stacji tylne głośniki dostają sprzężenia. Pytanie moje: kwestia przełożenia pinów w mini iso, czy coś innego? z góry dziękuję za pomoc.
    commor
    Level 25  
    Ciesz się, że tylko Ci sie sprzęga a nie poszedł np. dym z radia (najtańszego) albo z troszkę droższego pojazdu...
    Bo mini iso na zmieniarkę to jak sama nazwa mówi jest na zmieniarkę...czyli NIE do sterowania w kierownicy...jak mylnie twierdzisz...
    Tu: http://www.studio24.prv.pl/ w zakładce "Wyświetlacze i piloty" znajdziesz pinologię...
    pozdr.
    commor
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Do sterowania Blaupunktem jest potrzebny interface ( mam taki na zbyciu ) ponieważ sterowanie Blaupunktów jest impulsowe a sterowanie Renault zwarcie z oporem. Nowy interfece w Blaupunkcie to około 80 Euro
    navcar
    Level 10  
    Ok. To jeszcze gdzie znajde przewody od tego sterowania, oprócz przy kierownicy :D. Jaki koszt tego interface'u (na zbyciu)
    r.zielinski(małpa)navcar.pl. A z tym mini iso to jest żółta kość czyli z tego co wyczytałem jest ok. Czekam na odp w sprawie interface'u. pozdr
    commor
    Level 25  
    Hmmm..no właśnie a do zmieniacza jest niebieska mini ISO...nawet w reanault'cie.
    pozdr.
    commor
    Nawigator
    Level 33  
    A który masz joystick? Z rolką takie jajko?
    Jak taki to nie jest on rezystorowy tylko matryca opisana przez djlj24 na słynnej stronce dla piratów.
    Pozdr. N.
    mendelejka5
    Level 11  
    Witam. tez chcialbym podlaczyc do renault laguna ktory ma pilota radio Pioneer DEH - P40MP i czy tez musze miec ten interfece?

jak mozna wejsc na ta "slynna stone dla piratow"
    commor
    Level 25  
    ...a Lagunkę masz taką jak w tytule? ...bo już chyba są aktualnie 4 modele Lagun ( 1, 2, tzw. 2.2 i aktualnie najnowsza 3).
    Ważne też jest jakie masz wyposażenie (albo jakiego pozbywasz się radia fabrycznego i czy miało osobny wyświetlacz)
    ..a już najlepiej podać model radia, które było.
    pozdr.
    commor
    mendelejka5
    Level 11  
    laguna jest z 1996r. nie ma wyswietlacza, nie wiem jakie radio bylo weczesniej.