Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony kv-14T1D

rr 04 Lip 2003 23:20 1394 5
  • #1 04 Lip 2003 23:20
    rr
    Poziom 16  

Sony 14 cali
    Dioda mruga 6x
    Sprawdziłem napięcia
    Podstawiłem pion
    Co jeszcze???

0 5
  • #2 04 Lip 2003 23:45
    peter falk
    Specjalista AGD

Moze to być uskodzenie us pamięci ST 24c02, może to być uszkodzenie MC44002 które "myśli" że wykrywa nadmierny prąd katod(tu na chwilę może pomóc zmniejszenie napięcia Screen [U G2]).

0
  • #3 05 Lip 2003 08:46
    oldboy
    VIP Zasłużony dla elektroda

6 błysków oznacza zadziałanie protekcji (stan wysoki na p.52 procesora). Q803 zwiera impulsy sterujące H OUT do masy.

0
  • #4 05 Lip 2003 09:35
    Bazyl
    Poziom 14  

Jest takie polskie słowo jak "zabezpieczenie", które o wiele trafniej oddaje istotę działania układu niż słowo "protekcja" :-). Już któryś raz musiałem sobie najpierw przetłumaczyć wypowiedź kolegi z polskiego na angielski żeby ją zrozumieć. Był nawet kiedyś taki dowcip o Watersie i Wodeckim.... :D

0
  • #5 05 Lip 2003 10:13
    oldboy
    VIP Zasłużony dla elektroda

Myślę, że jestem jednym z niewielu na forum, ktorzy dbają o poprawne słownictwo techniczne. Sam niejednokrotnie zwracałem uwagę kolegom co nie spotykało się ze zrozumieniem. Dlatego zarzut Bazyl traktuję w kategorii zwykłej złośliwości.
    Wiele nazw angielskich zostało "spolszczone" i weszły na trwale do używanego języka technicznego, szczególnie w informatyce (komputery) ale również w technice AUDIO/VIDEO. Oczywiście, że można używać nazwy: zabezpieczenie, obwód zabezpieczający zamiast: protekcja, obwód protekcji. Nazwę protekcja przejąłem za autorami "Serwisu Elektroniki", specjalistycznego czasopisma w działalności serwisowej.

0
  • #6 05 Lip 2003 14:55
    Bazyl
    Poziom 14  

Eeee tam. To nie była zwykła złożliwość a jedynie żart z ODROBINĄ złośliwosci :) . Bo irytuje mnie czasem bezkrytyczne akceptowanie jakiegos tam nazewnictwa tylko dlatego że ileś tam osób przede mną już to zaakceptowalo. Powstają bowiem wtedy słowa -dziwolągi, które skutecznie utrudniaja młodym ludziom zrozumienie zasad działania układów. Ja w swej młodosci nie mogłem sie nadziwić skrajnie debilnemu określeniu ZWARCIE NA KRÓTKO, które jednak, jak w wojsku powtarzane dziesiątki razy stało się normą... Wiem, że walczę teraz z wiatrakami, że PROTEKCJA przyjęła się i bedzie powszechnie stosowanym słowem, jednak na starość będe mógł sobie usiąść w fotelu, zapalić fajkę, okryć nogi pledem i powiedzieć -przynajmniej próbowałem... :)

0