Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitorki do zestawu 2.1 na tonsilkach

maxrider 13 Wrz 2006 19:38 3749 14
  • Witam!
    jak napisane wyżej są to monitorki do zestawu 2.1 dla mojej dziewczyny .
    Zostały wykoanane na przetwornikach firmy TONSIL i tak kolejno:
    Głośnik niskotonowy to GDN16/30 8Ω
    Głośnik wysokotonowy GDWK7/50 8Ω
    Zestaw został wykonany w popularny sposób a mianowice ścianki zostały wykonane z płyty wiórowej o grubości 16mm skręcone wkrętami do drewna uszczelnione klejem do klejenia krawędzi.
    następnie monitorki zostały dwukrotnie wyszpachlowane i oszlifowane a później oklejone fornirem orzechowym.
    W końcu przyszedł czas na lakierowanie zostałay naniesione 3 warstwy lakieru DOMALUX.
    Monitorki zostały wytłumione tkaniną do kolumn później zwrotnica trafiła na swoje miejsce jest to nie nadzwyczjna 2 druożna zwrotniczka o częstotliwości podziału ok1100Hz.
    Mimo że kolumienki nie mają znacznej mocy i teoretycznie GDN przenoszą dopiero od 100Hz to wykop ich jest niesamowity!
    Grają bardzo czysto miękko i z dużą dynamiką!

i parę foteczek!
    proszę o szczere komętarze!

proszę o zmniejszenie wielkości zdjęć do 250kB lub załadowanie na https://obrazki.elektroda.pl,, dziękuję

Fajne!
  • #4 13 Wrz 2006 22:01
    <SUB>
    Poziom 13  

wszystko przemyślane, może jakis kosztorysik, moze kolor lepszy byłby ciemniejszy ale to kwestia gustu, i dla dziewczyny :D 6/6
    pozdrawiam

• #5 13 Wrz 2006 22:33
    maxrider
    Poziom 20  

kosztorysu nie mogę podać ponieważ głośniki nowe leżały u mnie z 5lat i nie pamiętam ile kosztowały płytę wiurową miałem jedynie kupiłem klej fornir oraz lakier

• #6 15 Wrz 2006 21:41
    Caleb_
    Poziom 33  

tak niski podzial dla tej kopulki? toz to ona gra na granicy swojej wytrzymalosci i w kazdej chwili moze pojsc z dymem. prawdopodobnie podzial na fs gdwk lub nawet nizej - to niedopuszczalne. glosniki powinny byc blizej siebie - nie dosc, ze gorsza przestrzen to jeszcze nieestetycznie to wyglada...

zapytam jeszcze o litraz - ile maja "paki" objetosci? probowales moze z bassreflexem? warto sprobowac, tym bardziej ze glosnik moglby tam wydobyc z siebie bas.

• #7 17 Wrz 2006 10:22
    maxrider
    Poziom 20  

specjalnie jest bez bass reflexu ponieważ dół będzie wypełniał subwofer a częstotliwość podziału napisałem z głowy ponieważ nie wiem ile ona wynosi bo zwrotnice znalazłem u siebie w zapasach i kompletnie nie wiem jakie ma parametry. objętość to 6.2litra

• #8 17 Wrz 2006 11:44
    Dj Snake
    Poziom 22  

to po co w ogóle pisałes czestotliwość podziału, skoro nie wiesz sam ile ona dokladnie wynosi?? ogolnie to projekt jest w miare przemyślany, ale głośniki powinny być bliżej siebie. 4/6

• #9 17 Wrz 2006 12:55
    maxrider
    Poziom 20  

to czy są bliżej siebie to tylko kwestia gustu bo jako takiego wpływu na dźwięk to nie ma

• #10 17 Wrz 2006 14:22
    zeberko
    Poziom 31  

Musisz uważać na tego wysoko tonowego bo delikatny "dzieciak", miałem go kiedyś w trójdrożnej ale tylko filtr 6dB sam kond 1,5uF i palił się z trzy razy.
    Tonsil zaleca podział na 7kHzale jak stłumimy wysokiego o 1dB to można spróbować wykonać podział w 6kHz.
    Na początek można potraktować nisko tonowego samą cewką (filtr 6dB) liczony tak od 4kHzdo tego odpowiednio policzyć 12dB filtr dla wysokiego plus ten tłumik 1dB przynajmniej ja tak bym kombinował.
    Głośniki trochę za daleko, skrzynki poprawne 4/6
    Mam tą 16 Tonsila w stojących 16 litrów B-R i z basem nie ma problemu zarówno w obudowie zamkniętej jak w B-R
    Z ukłonami

• #11 17 Wrz 2006 14:43
    maxrider
    Poziom 20  

a dzięki za poradę ale u mnie ten GDWK wytrzymuje w zestawie z tą GDNką 50W w sinusie i nie protestują ani jeden ani drugi dzięki za podsunięcie pomysłu z tłumikiem:D

• #12 27 Lis 2006 20:35
    wiewior_kg
    Poziom 26  

Monitorki bardzo fajne jednak głośniki mogły by być troszeczkę bliżej siebie =] to taka moja mała uwaga. A i czy jesteś w stanie powiedzieć na ile mniej więcej jest cięty gdwk bo jak na 1100Hz to wątpie, że wytrzymałby 50 watt ;). 9/10 Pozdrawiam.

• #13 28 Lis 2006 09:12
    maxrider
    Poziom 20  

nie jestem w stanie dokładnie odpowiedzieć na to pytanie ponieważ ta zwrotka to było znalezisko w moich zapasach więc nie wiem.
    W planach jest zmiana tej zwrotki na zaprojektowaną przeze mnie ale myśleże jest za nisko Cięta ta zwrotka ponieważ brakuje trochę średnich tonów!
    wytrzymuje spokojnie cały monitor 40W RMS bez problemu ta GDNka jest bardzo elastyczna co do mocy znamoinowej:D
    pozdrawiam jakbyście mieli schemat jakiejś fajnej zwrotki ciętej dość wysoko o spadku 12dB/okt to zapodajcie schemat w tym temacie

• #14 28 Lis 2006 20:13
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolumny wygladalyby optycznie znacznie lepiej gdyby gwizdek byl odrobine nizej, a przednia scianka byla przelamana np jakims delikatnym skosem, ale i tak jest git:) Śliczny fornir:)

• #15 30 Lis 2006 15:22
    maxrider
    Poziom 20  

fornir jest śliczny to prawda jest to orzech za kawałek o długości 2m i szerokości 17cm dawałem 20PLN ale się opłacało!
    co do rozmieszczenia przyznaję się troche zwaliłem ale na real wygląda całkiem nieźle:D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME