Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson Stylus c64 podobno popsuta głowica ?

13 Wrz 2006 20:43 3937 5
  • Poziom 13  
    dostalem wczoraj drukarkę epsona stylus c64 podobno jest w niej popsuta głowica??czy naprawa jest opłacalna??muszę tylko dokupić kartridże z tuszem to wiem napewno...
    Moderowany przez TONI_2003:

Zmieniłem i poprawiłem temat postu!

• Poziom 21  
    jeśli głowica jest popsuta to naprawa jest nie opłacalna.
  • Spec od drukarek
    Zależy, co się rozumie przez popsutą głowicę - wielu użytkowników sprzętu uważa za taką głowicę po prostu zaschniętą (zapchaną starym tuszem), gdy nie pomaga programowe czyszczenie. Wtedy istnieje pewna szansa, że da się ją jeszcze doprowadzić do porządku używając odpowiednich płynów udrażniających. Ale wiem z własnych doświadczeń, że Epsony to wyjątkowo kapryśne drukarki i gdy zaczynają szwankować, by oszczędzić sobie nerwów najlepiej "zamienić na nowszy model" :D Rozumiem, że sygnalizuje ona puste kartridże? Jeżeli chcesz spróbować szczęścia, to najpierw zainwestuj w reseter (10-15 zł na Allegro), skasuj chipy w tych pustych i przy pomocy resztki tuszu zrób test dysz. Jeżeli pojawi się na kartce coś sensownego, to znaczy, że drukarka rokuje jeszcze jakieś nadzieje...
  • Specjalista - kserokopiarki
    Te epsony to calkiem ciekawe drukarki :D
    Od poczatku wrzesnia 8 sztuk wymienilem na nowe HP atramentowe lub laserowe. Najciekawsze ze w tych drukarkach ledwie skonczy sie gwarancja, a pada plyta lub karetka. Pytam sie klientow gdzie kupili - to najczesciej zachecila ich promocja w jakims markeciku :D
    Tyle o mnie.

Teraz drazymy znowu temat glowic. Powraca jak bumerang. Nie ma jak wymienic na nowe. Kolega konmaj ma racje. Epson i czyszczenie, udraznianie - temat nie przejdzie.
    Moja rada jest taka. zanies klientowi drukarke i powiedz jakie sa koszty wymiany glowicy oraz miej w zanadrzu oferte nowej drukarki - najlepiej HP. Podziekuje Ci za fahowa i rzetelna rade. Takie czyszczenie i kombinowanie na nic sie zda. Pochodzi troche albo i nie - a klient sie bedzie wkurzal ze po serwisie drukuje gorzej niz bylo.

Pozdrawiam
  • Spec od drukarek
    Właśnie - przy tych drukarkach ciężko coś zagwarantować, gdy były już naprawiane. Są wyjątkowo wrażliwe na zabrudzenie tuszem w wyniku zwykłego użytkowania: często szwankuje system pompujący tusz przez głowicę, sama głowica zapycha się przy sporej szansie na jej trwałe uszkodzenie lub przepala się elektronika ją sterująca. Problemy te chyba jeszcze się spotęgowały po wprowadzeniu "supertrwałych" tuszy DuraBrite. Wiele serwisów jak ognia unika napraw pogwarancyjnych tego sprzętu, a w ramach gwarancji powinny być raczej wymieniane na nowe...
  • Poziom 14  
    Niechce bronić Epsona, ale trzeba wziąść pod uwagę fakt że w dużej większości problemy wynikają w wyniku używania nieoryginalnych wkładów.
    Epson stosuje bardzo fajne płyny czyszczące, których "minusem" może być fakt, że rozpuszczają zaschnięty tusz w 99% ale tylko produkcji Epson.
    Pompki zapychają się, ale jest to winna atramentów. Mieszanie atramentów Epson z innymi powoduje bardzo szybką krystalizację takiej mieszanki i zapychają pompkę, zaklejają jej wężyki i w efekcie powodują że czyszczenie głowicy nie przynosi żadnego rezultatu.

Jarek