Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofalówka G2736N Padła elektronika

13 Sep 2006 22:10 2165 6
 • Level 10  
  Kupiłem mikrofalówke SAMSUNG G2736N po roku przestała działać oddałem ja do servisu stwierdzili że elektronika jest do wymiany koszt nowej płyty sterującej to ok 120zł a w tej chwili nowa mikrofala G2726N kosztyje 160zł więc nie ma sensu kupowa elektroniki. Da się elektronike zastąpić jakimś tańszym układem, poszukuje schematów, mam już jeden na oku kwestia tyczy się jednej rzeczy na jakiej zasadzie działa regulator mocy mikrofali i czy może mikrofala chodzić bezprzerwy na pełnej mocy czy musi mieć przerwe pare sekund w ciągu całego okresu czasu ustawionego na minutniku
 • Home appliances specialist
  Zamiast marnować czas na pisanie posta, rozkęć mikrofalę a będziesz wiedział na jakiej zasadzie działa regulator mocy mikrofal.
  Dobra rada: wydać 160zł za nową
 • Level 10  
  Wyiaśni mi ktoś na jakiej zasadzie działa regulator mocy w mikrofalówce bo jestem zielony w tym temacie.

  Dodano po 6 [minuty]:

  :D Zamiast wydawać za nową 160zł wole sobie elektronike sam zrobić koszt nie powinien mnie wynieść więcej niż 60zł mam już taki układ tylko nie wiem jak zrobić regulację mocy bez znajomości zasady działania.
 • Home appliances specialist
  Jak rozkręcisz to zobaczysz, że układem wykonawczym elektroniki jest przekaźnik. Ot cała regulacja mocy.
 • Level 10  
  Wiem że jet przekażnik nawte 2 bo drugi jest do grilla. Chciałem napisać program w którym by najperw wybierało się moc potem ustawiało czas, tą drugą częsć programu już mam tylko nie wiem jak napisać program który by mi regulował moc, myślałem o czymś takim że jeśli mam mikrofale 700W to 350W można otrzymać poprzez zmniejszenie czasu o połąwę poprzez okresowe włączanie i wyłączanie przekażnika. CZY to tak działa wielkie dzięki za odpowiedz.

  Dodano po 10 [minuty]:

  Nigdzie nie można znaleść jakiegoś prostego układu kturym by można zastąpić elektronike w mikrofalówce więc potanowiłem sam to zrobić znalazłem cyfrowy minutnik na układzie AT89C2051 wystarczy mała modyfikacja schematu i programu a bez problemu będzie można zastąpić elektronike w mikrofali Koszt też niewielki w sklepie minutnik kosztuje 40zł ale robiąc go samemu napewno będzie dużo taniej.

  Dodano po 9 [minuty]:

  Przykład zmiany z 700W na 350W np. ustawiam czas 1min przekaznik będzie właczał się i wyłączał przez 1 minutę suma czasów włączonego przkażnika będzie wynosić 30s Czy to tak działa bo innego rozwiązania nie widze :) dzięki za odpowiedz.
 • Level 15  
  Witam.
  Masz rację - moc w mikrofalówkach regulowana jest czasem pracy magnetronu i czasem przerwy w zasilaniu magnetronu. Jeżeli chcesz się pobawić z nowym sterowaniem wykonanym samodzielnie proponuje pomierzyć czasy ze sprawnej mikrofalówki . Życzę powodzenia w eksperymencie a napewno nauka nie pójdzie w las.
  Pozdrawiam.
 • Level 10  
  Wielkie dzieki zamykam temat :)