Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PROBLEM Z PILOTAMI W SILICONIE BAS

13 Wrz 2006 22:12 2631 13
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam poważny problem z alarmem już dosyć leciwym firmy SILICON model BAS (można zabić taką centralką).
    Problem polega na tym iż po odłączeniu zasilania centralki i ponownym podłączeniu alarm się uzbraja i działa prawidłowo natomiast pilot jest martwy.
    W centralce jest switch do programowania tak myślę.
    Bateria w pilocie jest ok (mierzyłem),dioda reaguje naturalnie i na tym koniec.Nawet nie wiem jak go wprogramować.
    Acha i jak sprawdzić ewentualnie czy pilot coś wysyła.
    Byłbym wdzięczny za wskazówki z opisem programowania tego starego drania.
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Jaki jest to BAS? ARS? Kolor diody w pilocie?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Kolor diody w pilocie jest zielony.
    Na centralce w rogu jest jeszcze symbol:RXA?
    Dioda przy przyciśnięciu jednego i drugiego przycisku świeci tak samo. Powinna mrugać na obu. Jeśli świeci na jednym mocniej to padł scalak.
  • Poziom 10  
    Tak jak przycisne jeden lub dwa jest zielona

Dodano po 3 [minuty]:

Powiem tak: dioda na jednym i drugim przycisku pali się identycznie,intensywnym zielonym światłem diody wiec scalak powinien byc OK.Kupiłem samochód z tym alarmem więc sądze że ktoś mógł go wogóle nie używać był całkowicie wyłączony,dopiero dziś centrale zresetowałem i zaczoł chodzić alarm się uzbraja zamyka centralny, syrena daje znać oraz kierunki a pilot kaplica.
    Możesz spróbować wcisnąć przycisk który jest wew. centrali i naciskać pilota przy samej antenie alarmu. Jak to nie pomoże rozbruj alarm awaryjnie (stacyjka+serwisowy) i spróbuj jak wyżej. Można jeszcze przy tym wszystkim podczas naciskania na pilota kręcić trymerem w pilocie. Może ci się uda.
  • Poziom 10  
    OK.Powiedz mi tylko czy trzymac przed włączeniem stacyjki caly czas w centralce switcha czy sekfencyjnie(lub bez przekrecania stacyjki)Powiem ci ze nie znalazlem przycisku serwisowego w wiązce.I czy przycisk w pilocie tez trzymac?
    OTO WYPROWADZENIA Z CENTRALI:
    Czerwony:!@+ DC
    Czarny:Uziemienie
    Pomaranczowy:Dioda czerwona
    Brązowy:Syrena
    Różowy:Acc ON
    Niebieski:Minus Dzwi/Pin switch sensor
    Pomaranczowy/Czarny:Ignition Cutoff relay@sensor grounding
    Niebieski/Czerwony:Switch drzwi plusowy
    Niebieski/Czarny:Optional sensor

I to wszystko
    Był bym ci wdzięczny jak bys krok po kroku opisał mi jak zaprogramowac to cholerstwo łącznie z uzyciem stacyjki.
    Dodam iż jak go podpinam(centrale) to on sie odrazu uzbraja i zamyka centralny itp.
    Ile jest kostek i ilo pinowych w tym alarmie?
  • Poziom 10  
    3 Kostki
    Jedna 4 pinowa (zasilanie ,masa itp)
    druga 6 pinowa
    trzecia 4 pinowa
    I zółty kabelek wychodzacy i wchodzacy do centrali ale nie wiem czy on cos moskuje napisane jest na nim:FOR 3 Sec ACTUATOR HOLDING TIME CUT AND TAPE UP

Dodano po 5 [minuty]:

Oto zdjecie
    Jest to BAS ARS. Pętelka jest od zmiany czasu z.c. z 1 na 3s. Na kostce 4pinowej małej obok różowego- stacyjka jest czarny-wł.serwisowy.Awaryjne wyłączanie zał. stacyjkę i podaj +12V na serwisowy. Wpis pilota- naciśnij na 1s przycisk w centralce, a następnie na którykolwiek przycisk w pilocie. Jeśli będzie ok centrala potwierdzi to przekaźnikiem syreny, który jest w środku.Jeśli nie zadziała przerwij zasilanie i próbuj od początku przy czym w momencie naciskania na pilota kręć trymerkiem (coś w rodzaju śrubki wew pilota) Życzę powodzenia
  • Poziom 10  
    Prawie zrozumialem.Na kostce 4 pinowej malej jest obok rozowego czarny czyli masa,a z drugiej strony jestpomaranczowy i tu mam podac mu +12(gorący )tak?
    Kostka ma 4 piny:czarny,różowy,pomaranczowy i czerwony
    Na ten cienki czarny podajesz + 12V. SILICON tak ma i się nie dziw, nic nie zepsujesz. Masa jest na grubym czarnym w dużej 4pinowej kostce. Jak mi nie wierzysz przedzwoń oba czarne miernikiem. Nie zobaczysz 0 na wyświetlaczu. Opis kostki- czerwony +12V różowy-stac., pomarańcz- LED, czarny-serwisowy (wchodzi tu +12V)
  • Poziom 10  
    Jasne już kumam mysle ze tak bedzie bo to specyficzny alarm.chciałem ci gorąco podziekowac za pomoc,bede probowal i napewno powiem ci jakie byly efekty.Równy z ciebie gosc niektórzy mają w dupie udzielenie takich informacji.jeszcze raz dzięki i pozdrawiam