Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrysler alarm-co polecacie?

Mirek97 14 Sep 2006 13:40 1942 15
    Mirek97
    Level 10  
    Prosze o porade jaki typ alarmu najlepiej sprawdza sie w instalacjach Chryslera? Chcialbym zamontowac alarm w Chryslerze Voyager'ze.Slyszalem o systemie rozproszonym, jakie ma zalety? czy w tym aucie (2006r) mozna zamontowac rowniez odciecie paliwa i czy takie rozwiazanie jest skutecze?
    Mirek
    User removed account
    User removed account  
    Mirek97
    Level 10  
    Nie mam duzego doswiadczenia z alarmami,dlatego prosze o wyjasnienie- co sprawia ze ten konkretny alarm mozna uznac za doskonaly? jakie jego funcje czy mozliwosci sa wazne?
  • Helpful post
    renqien
    Level 32  
    1- alarm bezpilotowy, włączany i wyłączany fabrycznym pilotem (obsługa samochodu z pilota jak do tej pory tylko "przy okazji" włącza się alarm)
    2- Konstrukcja jak w immobiliserach, wszystkie przewody czarne (nawet jak ktoś dostanie się do instalacji nie ma tak łatwo ;) ) z wbudowanym złączem w obudowę (nie ma na wierzchu złącza, które można wypiąć i unieruchomić alarm) Możliwość zastosowania stalowej, nitowanej obudowy.
    3- Wszystkie wyprowadzenia zabezpieczone polimerami (zwarcie lub przepięcie na dowolnym przewodzie alarmu nie uszkodzi alarmu bo ten odetnie sobie uszkodzony przewód i po usunięciu usterki wróci do normalnej pracy)
    4- Dodatkowa funkcja immobilisera (nawet jeżeli ukradną ci kluczyki i wyłączą alarm, nie uruchomią silnika)

Teraz to co najważniejsze: ALARM NAPRAWDĘ BEZAWARYJNY!
    Poczytaj trochę postów o alarmach Seo Perfect, a zobaczysz, że fachowcy, ludzie którzy montują alarmy, naprawdę bardzo go chwalą.
    User removed account
    User removed account  
    renqien
    Level 32  
    Dokładnie!!!
    Samochód jest cośkolwiek wymagający i jeszcze jest różnica między wersją europejską i amerykańską.
    Jest tu na forum paru ludzi, którzy piszą z sensem, widać, że się troszku znają na temacie. Część z nich nawet zajmuje się montażem, tak wynika z tego co piszą. Może ktoś z nich jest z twoich okolic...
    User removed account
    User removed account  
    Mirek97
    Level 10  
    nie zamierzam montowac alarmu sam. Oczywiscie zlece to Fachowcowi i celowo pisze przez duze "F" :-) . Wracajac do moich pytan, czy mozna dodatkowo zamontowac odciecie paliwa, czy to ma sens i czy jest mozliwe? jak dodatkowo "wspomoc" alarm w takim aucie?
    User removed account
    User removed account  
    Mirek97
    Level 10  
    motor diesel.wersja europejska.kilkanascie miesiecy temu ukradziono mi sluzbowa toyote,miala alarm,antyporwanie. okolicznosci wskazywaly na to ze zlodzieje poslugiwali sie swoim komuterem.nie wiem jak obronic sie przed taka wlasnie sytuacja?!jakie sa zalety proponowanego przez Ciebie rozwiazania tzn. dwa niezalezne zabezpieczenia? co daje blokada sensorowa lub/i antyporwanie z identyfikacja? oczywiscie wracam do pytania czy odciecie paliwa w dieslu jest mozliwe i czy bedzie skuteczne?
    User removed account
    User removed account  
    renqien
    Level 32  
    Jak dasz dwa zabezpieczenia to o własnych siłach nie odjedzie.
    Inna sprawa to, że diesel ale jak się dobrze zrobi to trudno odpalić...
    Blokada sensorowa to taki immobiliser na guzik, czyli po prostu dodatkowy "patent"
    Identyfikacja to wisiorek lub karta bez której samochód nie jedzie, a jak cię wysadzą to zgaśnie.
    Odnośnie odcięcia paliwa czyli zaworu paliwa to niech się norbert.s. wypowie. Ja bym jeszcze pomyślał o jakimś patencie na zabezpieczenie przedniej klapy. Ja mam taką sztuczkę, że przekładam wajhę otwierania na drugą stronę samochodu, do schowka lub pod schowek. Jeżeli samochód ma jeszcze schowek na kluczyk to już wogóle bajka...
    Mirek97
    Level 10  
    czy te rozwiazania ktore proponujecie zabezpiecza przed sytuacja w ktorej zlodziej przyniesie wlasny komputer? Pytanie do Norberta.S - czy w tym aucie mozna ( i czy warto ?) umiesicc odciecie paliwa? jak najskuteczniej to zrealizowac?
    User removed account
    User removed account  
    Mirek97
    Level 10  
    gdzie proponujecie umieszczenie centrali w takim aucie? podobal mi sie "patent" proponowany przez Renqien tzn. zmiana miejsca instalowania dzwigni. Co jeszcze takie mozna zainstalowac w Voyagerze?
    renqien
    Level 32  
    Co do zaworu paliwa to podobnie jak norbert.s. obawiałbym się takiej sztuczki. Co prawda nie wiem jakiej generacji jest ten silnik, ale przypuszczam, że CRD jak w Jeepie. Robiłem kiedyś coś takiego i nie polecam.
    Możesz jeszcze dodać jakąś blokadę mechaniczną i myślę, że wystarczy.
    Nie powinieneś zbytnio przesadzać z ilością zabezpieczeń, bo potem zanim wszystko zaczarujesz przed wyjazdem do pracy, to już będzie wieczór ;)
    Aha, jeszcze możesz pomyśleć o powiadomieniu GSM. Po pierwsze dostaniesz info o włamaniu nawet jak nie usłyszysz syreny, po drugie zawsze możesz SMSem zgasić silnik. Przydaje się, jak żona zabierze kluczyki i cichaczem pojedzie na zakupy :P