Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z potencjometrem BALANCE w mixerze

14 Wrz 2006 14:48 1479 5
  • Poziom 23  
    Witam
    mam mały problem, mianowicie prawdopodobnie potencjometr balance w moim mixerze nie działa prawidłowo, a nawet napewno. Potencjometr balance znajduje sie na sumie na ktorej jest 1 fader.
    Gdyby chodziło o to ze jeden kanal stale gra glosniej a drugi stale ciszej to pól biedy - ustawił bym w pozycji kiedy graja równo i po problemie.
    Problem polega na tym że gdy uruchamiam mixer z balance np na pozycji 0 to jedna kolumna gra głosniej i musze ustawic równo na srodku pomiedzy 0 a L/P (zalezy kotra str gra ciszej)
    w dodatku ze dany kanal gra cisze to trzeszczy nieznacznie.
    Zabawa balance powoduje czesto ze kolumny 'zamieniaja sie miejscami' za chwile gra druga ciszej...

Na moje oko potencjometr 'Balance' do wymiany
    Jesli tak gdzie moge dostac potencjometr balance?

Mixer to: Hama SM-516

foto ponizej
  • TermoPasty.pl

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam
    Podaj wartości potencjometru i zrób scan/ fotkę jego.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 23  
    Ok postaram sie jaknajszybciej rozebrac mixer i wyciagnac potencjometr no i zrobic foto
  • Poziom 28  
    Próbowałeś aplikować środek czyszczący typu kontakt PR / cleanser PR / oszillin t6 ?
  • Poziom 28  
    odkładająć na bok trzeszczenia (tu kontakt60 lub psikacz filipa) sprawdź czy pot nie był kiedyś mieniany, i czy ktoś nie wsadził logarytmicznego zamiast liniowego, bo wtedy właśnie takie proporcje ustawień by wyszły
  • Poziom 23  
    witam
    Potencjometru narazie nie wyciągałem, bo kozystam z mixera, a jak narazie ustawienie odpowiednio 'gałki' spisuje sie ok i kolumny graja jednakowo. Z tym logarytmicznym to nawet prawdopodobne, jak bedzie uciazliwy itp to poprostu go wymienie, ale puki co jest OK