Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Transmisaj danych przez Motorole

Zdzicho 14 Sep 2006 17:02 877 1
    Zdzicho
    Level 24  
    Witam
    Interesuje mnie transmisja danych, konkretnie to pozycja z GPS za pomocą motorolki GM350. Sygnał pom RS232 do jakiegoś interfejsu, który co jakiś odstęp czasu np. co 5 min, wysyła dane do radia ale jeśli pozycja zmieniła się o ileś stopni to wyśle natychmiast. Po stronie odbiorczej takie samo radio poprzez podobny interfejs podpięte do peceta z mapą (np. automapa). Czy jest takie lub podobne rozwiązanie, gprs mnie nie interesuje, chce przesyłać pozycje z auta na licencjonowanym paśmie VHF ?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    sq6ade
    Level 40  
    Darmowego gotowca chyba nie ma. Jest co prawda amatorski APRS który spełnia częściowo takie założenia ale jest przeznaczony tylko dla licencjonowanych krótkofalowców na wyznaczonych amatorskich częstotliwościach.
    Można by zrobić LINK radiowy pomiędzy odbiornikiem GPS a palmtopem lub PC z Automapą - to co proponujesz.
    Trzeba by wykorzystać mikroprocesor i układ modemowy. Ostatnio przyjrzałem się możliwościom układu FX419 których mam kilka z telefonów NMT - fajny scalak i łatwo go zaaplikować jeśli wymyśli się jakiś protokół przesyłania danych.