Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WOL 1650 wymiana łożysk

kamin5 14 Wrz 2006 17:19 6083 3
  • #1 14 Wrz 2006 17:19
    kamin5
    Poziom 2  

Mam pytanie i prośbę o pomoc przy wymianie łożysk w pralce, nigdy tego nie robiłe i nie chciałbym czegoś zepsuć byłbym wdzięczny za wszelkie rady

2 3
  • #2 15 Wrz 2006 08:08
    zayzayer
    Specjalista AGD

kamin5 napisał:
    nigdy tego nie robiłe i nie chciałbym czegoś zepsuć

Jest trochę roboty - rozebrać trzeba do końca, to raz, a dwa - sama wymiana łożysk nic nie da jeżeli nie poprawi się po fabryce mocowania V-ringów, a to już wymaga sporego doświadczenia.
    Na naukę szkoda tej pralki, bo po fachowej naprawie pochodzi dłużej niż nowa.

1
  • #3 15 Wrz 2006 17:47
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Tylko trzeba natrafić na tę fachową obsługę. W serwisie Boscha to nikt się nie pieści z żadnymi poprawkami po producencie ;), a natrafić na dobrego fachowca trudno :(

2
  • #4 31 Maj 2007 20:30
    rangi
    Poziom 17  

Podepnę się pod temat. O co chodzi z poprawa po producencie. Mam jakieś tam doświadczenie, ale nigdy łożysk w tym modelu nie wymieniałem. Musi być ten pierwszy raz. Chętnie skorzystam z rad bardziej doświadczonych kolegów. Drugi problem to taki, że woda z łożysk zalała pompkę i spalił się, tylko nie wiem czy to triak, czy tyrystor czy jeszcze cos innego. Proszę o podpowiedź czy to tylko ten element wylatuje czy jeszcze coś po takim zwarciu. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Pozdrawiam. :D

1