Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Car-radio Kenwood kdc-7060R "coś" przy kablach.

fogon 14 Wrz 2006 17:59 1885 8
  • #1 14 Wrz 2006 17:59
    fogon
    Poziom 11  

Mam pytanie, nie znam się za bardzo na radiach samochodowych, elektroniką zajmuje się od niedawna jako hobby, sąsiad przyniósł mi radio które wyciągał ze swojego starego auta... korzystając z elektrody doszedłem do tego jak połączyć porwane kable, lecz nie wiem do czego służy ta kostka którą przedstawiam na zdjęciu... jest ona podłączona pod +12. jeśli ktoś wie co to jest i do czego służy to prosiłbym o info.

0 8
  • #2 14 Wrz 2006 19:13
    Krzychu7
    Poziom 39  

Witam. Prawdopodobnie jest to filtr napięcia +12V zasilającego radio. Pozdrawiam.

0
  • #3 15 Wrz 2006 01:01
    fogon
    Poziom 11  

myślałem że to może jakiś filtr zasilania, ale nie jestem pewien czy podłączenie takie jak na schemacie który narysowałem ma sens, bo to jest chyba jedyne możliwe podłączenie tego... kable sprawiają wrażenie ze tak właśnie był on podłączony, lecz na pewno nie orginalnie... bo widać lutowanie na splocie najbliższym rzekomego filtra.
    Radio bez tego chodzi bez zarzutów pod domowym prostownikiem. W samochodzie jeszcze nie sprawdzałem, ale pewnie też będzie chodzić, lecz ciekawość spędza mi sen z powiek;) dlatego byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

0
  • #4 15 Wrz 2006 08:19
    TheWiktus
    Poziom 18  

Czy to nie jest bezpiecznik?
    Na schemacie jest błąd w takich radiach są 2 kable zasilające(powinien być jeden czerwony drugi żółty żółty jest do podtrzymania zegarka czy ustawień) na jednym z nich jest poprostu ten filtry czy bezpiecznik.

0
  • #5 15 Wrz 2006 08:25
    Krzychu7
    Poziom 39  

Witam. Otwórz tą puszkę i zrób zdjęcie, wtedy będzie wszystko jasne.

0
  • #6 15 Wrz 2006 10:31
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

W tej puszcze jest bezpicznik dławik kondensator - coś z tych rzeczy. Przez tą puszką idą zasilania radia. Przeczytaj, co jest napisane na tej fioletowej naklejce z pierwszego zdjecia.
    Swoją drogą niezły rzeźnik to wyrywał z samochodu. Przeciż to jest na chama wyrwane...

0
  • #7 15 Wrz 2006 11:45
    fogon
    Poziom 11  

TheWiktus napisał:
    Czy to nie jest bezpiecznik?
    Na schemacie jest błąd w takich radiach są 2 kable zasilające(powinien być jeden czerwony drugi żółty żółty jest do podtrzymania zegarka czy ustawień) na jednym z nich jest po prostu ten filtry czy bezpiecznik.

Na tym schemacie nie ma błędu, specjalnie pominełem ten drugi kabel ponieważ to "coś" jest tylko na kablu czerwonym zaczepione w sposób który pokazuje na zdjęciu

Nic z fioletowej "nalepki" nie przeczytam ponieważ jest to taśma izolacyjna... niechlujnie przyczepiona:)

załączam zdjęcie jak to jest miej więcej podłączone,

Wkurzyłem się w końcu i spróbowałem to otworzyć, mimo pozorów jakie sprawiało dało sie to otworzyć bez większych problemów...
    teraz jest już wszystko jasne,
    no może nie wszystko a bynajmniej nie dla mnie ... skoro to jest filtr (tak mi sie zdaje ze taką role to spełnia) to czemu to było tak zamontowane... i na którym +12V powinno być....
    Czekam na wasze opinie/pomysły

0
  • Pomocny post
    #8 15 Wrz 2006 12:02
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ktoś żle to zamontował. W zasadzie można to pominąć, bo to dławik. Istnieje wtedy niebezpieczeństwo, że radio zacznie zbierać jakieś zakłócenia z sieci samochodu.
    Powinno to byc zamontowane na przewodzie żółtym w taki sposób: zasilanie----[]--- radio

0
  • #9 15 Wrz 2006 13:28
    fogon
    Poziom 11  

na przewodzie żółtym czyli w tym wypadku na podtrzymaniu tak??

Ok dziękuję wszystkim za pomoc, już sobie poradziłem, temat można zamknąć. \Pozdrawiam

0