Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant vuw 180E nie grzeje ciepłej wody

14 Wrz 2006 22:09 6217 3
  • Poziom 10  
    Na wstępie chciał bym sie przywitać i pozdrowić użytkowników.
    Od pewnego czasu mam problem w Vaillancie 180 z ciepłą wodą.
    Nie grzeje w cyklu letnim i zimowym ,centralne działa i piec pracuje w tym trybie Ok. Niedawno zmieniałem czujnik ciągu i po kilku miesiącach pojawił się nowy problem. Piec ma około 6-7 lat do tej pory nie było z nim problemów (regularnie czyszczony ).
    Może ktoś spytać dlaczego nie skorzystałem z obcji szukaj ?Wiec odpowiem skorzystałem i jako tako znalazłem usterkę opisaną jako wadliwie działający zawór 3 drożny,ewentualnie termostat.
    Mam zamiar rozebrać ten zawór ale nie jestem pewien czy nie wartało by jeszcze czegoś po drodze nie sprawdzić.
    Dla upewnienia się pytam o termostat i w którym miejscu się znajduje .
    sprawdzę jego rezystancję. Czy taki zawór 3 drożny jest gdzie kolwiek dostępny i dokładnie czy trzeba go całego wymontować ?Jeszcze jedno w którym miejscu powinien się znajdować (za pompą).
    Pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi
    Z góry dziękuje .
  • Poziom 33  
    Przede wszystkim czyszczenie, ale nie z zewnątrz tylko wewnątrz.
    W tym celu należy zamknąć wszystkie zawory pod kotłem(C.O. i C.U.W.) rozmontować wszystkie rurki w okolicach pompy i całego zespołu wodnego.
    Zdarza się bardzo często, że są one zapchane kamieniem.
    Następnie skontrolować działanie mikrowyłącznika na membranowym zespole wodnym.
    Innymi słowy krok po kroku sprawdzić działanie wszystkich podzespołów przez, które przepływa bierząca woda.
    Zawór trójdrogowy to takie plastikowe "pudełeczko" :D z kawałkiem mosiądzu i z 3-ma odchodzącymi od niego rurkami o średnicy oc 18mm.
    Miłej pracy, jeżeli nie pomoże to uszkodzona elektronika sterująca. :cry:
  • Poziom 10  
    Usterka usunięta zajeło mi to 3 godziny rozebrałem zwór poczyściłem (nie było kamienia tylko lekki nalot czarny )Była zacięta membrama i nie załączał się mikrowłącznik.Fotka przedstawia ten zawór.