Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Padl mi Philips nie ma obrazu nic sie nie swieci, ale burczy

14 Wrz 2006 23:09 1770 15
  • Poziom 15  
    Witam

Właśnie przed chwilą padł mi mój Philips. Sprawa wyglądała tak, że siedzę sobie i oglądam Wysoką fale na Polsacie a tu nagle obraz się zrobił czarny i od góry do dołu przechodziła zielona linia i latała coś w stylu przebiegu oscyloskopu tylko, że jak w winampie latał jak oszalały. I jakoś dziwnie syczał telewizor ze środka. Wyłączyłem go na chwile z sieci i teraz włączyłem dioda się nie świeci, ale za to wydaje bardzo piskliwy dzwiek ze środka.
    Co mogło polecieć gdzie szukać przyczyny?
    Model mojego TV: 211T166A/42P

Prosze o pomoc i dziękuje

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    W sumie to sie dopiero ucze. Ale na 90% wydaje mi sie ze piszczy trafo wysokiego napiecia. Bo raczej do okoła nie ma co piszczec teraz po jakiś 30s przestało piszczeć. Ale jak włącze TV jeszcze raz to zaczyna znowu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Jeden TV z pomocą elektrody już naprawiłem to może i teraz się uda. Wyciągnełem płyte i jestem pewien ze piszczy transformator wysokiego napiecia. I teraz mam pytanie piszczy bo padł? Czy piszczy bo coś innego padło i tak to na niego wpływa?
  • Poziom 22  
    sprawdz przetwornice wymien kondensatory. pomierz napiecia lini. czyli 5V 12V itd

• Poziom 35  
    Może się uda , ale Philips to nie daewoo na bezpiecznik :) .
    Na początek schemat ściągaj - jest na elektrodzie model tv to 21PT166A /42P a nie jak podałeś .
  • Poziom 18  
    Sprawdź generator odchylania poziomego,stopień końcowy odchylania,zasilacz,cewki odchylające(mogły dostać zwarcia) wymień kondensatory.
  • Poziom 15  
    Dzięki za pomoc, ale sam sobie nie poradze jednak tym razem, nie bardzo wiem jak mam do tego podejść :). Bez praktyki w jakimś warsztacie to lipa, a praktyki w szkole nic nie uczą po za tym że wiem jak sie nazywają elementy, bo szkoły nie maja kasy na sprzęt :) Prawdopodobnie dzieje tego TV dobiegły końca i zastąpi go coś z obecnej epoki :).

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Sprawdż tranzystor końcowy przy trafopowielaczu.
    Może być zwarty i obciążać zasilacz.
  • Poziom 22  
    koledzy sluchajcie. nie tlumaczcie mu haslami temat jest w "poczatkujacy serwisanci" a nie "tv" postarajcie mu sie to wytlumaczyc bardziej lopatologicznie. becel jak chcesz to odezwij sie na gg
  • Spec od TV
    myślę, że całkiem na miejscu było by tutaj wymienić wszystkie elektrolity po stronie pierwotnej jak i wtórnej przetwornicyco zasugerował jeden z moich przedmówców....- to jeste standardowa procedura w odbiornikach już wiekowych....zatem zabierz się ostro najpierw za tą wymianę....
    Potem jeśli to nie pomoże - to wielce prawdopodobne że na skutek uszkodzenia kondensatora poleciał tzw. HOT czyli tranzystor mocy odchylania poziomego- ten duży tranzystor na radiatorze zazwyczaj przy trafopowielaczu. Teoretycznie ten zabieg załatwia sprawe piszczącej przetwornicy- a praktycznie..... to zobaczymy;)
    Wykonać należy też podstawowe pomiary choćby nawet tylko napięcie główne +B różne w różnego typu odbiornikach....ale oscylujące zazwyczaj od 90V do 145V
    To są zabiegi na większość usterek typu:" brak startu coś piszczy " etc..etc...oczywiście mówię tu "większość" a nie wszystkie....:D
  • Poziom 19  
    poprostu popatrz na kondensatory przy zasilaczu czy któryś nie jest wylany lub niema stopionej koszulki,jak jest taki to wymieniaj.pozdro
  • Poziom 15  
    kamil_tel napisał:
    po prostu popatrz na kondensatory przy zasilaczu czy któryś nie jest wylany lub niema stopionej koszulki,jak jest taki to wymieniaj.pozdrawiam

Jak długo oglądam różne "bebechy"to jescze nie widziałem stopionej koszulki na kondensatorze.Zazwyczaj są wybrzuszone,rozerwane ale nie ze stopioną koszulką.
  • Spec od TV
    moze nie tyle stopione jak poprostu na skutek wybrzuszenia jej brakuje:)
    pzdr

• Poziom 35  
    Lub z temperatury się po prostu kurczy kurcze :) , swoją drogą to takie efekty o kondensatorach w Philipsie to według mnie unikaty ( tak jak w wielu konstrukcjach ) pomijając wewnętrzne niewidoczne uszkodzenia kondensatorów np. na +B .