Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aplikacja odwołuje się do pamięci o jakim¶ adresie, pamięć nie może być read.

k0niu 15 Sep 2006 10:07 2128 4
    k0niu
    Level 23  
    mam PIV 2.8 bez HT na plycie ASUS p5gplx-se i 256 MB ramu i czesto wyskakuja mi problemy w stylu ze aplikacja odwoluje sie do pamieci o adresie jakims tam, a pamiec nie moze byc 'read' (a czasem 'write'), czy chce debugowac czy nie i w tym momencie aplikacja mi sie zamyka, pamiec to TWIN MOS 400 MHZ DDR1

w czym kwi problem, bo czasem mi sie tak zdarzy z explorer.exe i nie moge nic zrobic

windows xp pro SP2
    krzyżak
    Level 19  
    Przeskanuj pamięć memtestem czy nie zawiera błedów a odpowiedĽ będziesz miał.
    www.memtest86.com
    U mnie w pracy podmieniłem pamięc (sprawn±)z mojego domowego komputera i pojawił się problem jak u Ciebie .
    k0niu
    Level 23  
    Mem test nic nie wykazal, sorki mialem o tym pisac juz w pierwszym poscie
    *mondzio*
    Level 30  
    Pamiec nie moze byc read/written

Blad typu: Instrukcja spod "..." odwołuje się do pamięci pod adresem "...". Pamięć nie może być "read"

Pierwsze co należy wykonać to przeprowadzić testy programami do testowania pamięci RAM
    - Memtest86 http://www.memtest86.com/
    - Goldmemory http://www.goldmemory.cz/
    Sprawdz czy masz przyjaciol w postaci trojanow, robakow, spyware . Problemem moga byc wadliwe lub zle zainstalowane sterowniki urzadzen lub kodeki. Problemem moze być zle napisany program badz uszkodzony nosnik na ktorym sie znajduje (w przypadku np. gier - mozna sprobować zrobic obraz płyty i odpalic go w wirtualnym napedzie)
    k0niu
    Level 23  
    trojanow ani robakow nie ma a pamiec wymieniona na taka sama ale GOOD RAM i nadal to samo sie dzieje, czy to nie jest czasem wina tego ze tej pamieci jest za malo i ze dziala pamiec wirtualna??