Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak odblokować fabryczne radyjko w citroen xantia

zimon 15 Sep 2006 11:11 16765 10
 • #1
  zimon
  Level 13  
  witam mam pytanko.w jaki sposób odblokować można radyjko w citroen xantia.radyjko jest zablokowane,kod znam ale niebardzo wiem jak go wprowadzić i zatwierdzić. autko również jest na kod i nie wiem czy kod wprowadzić na klawiature od samochodu czy tą od radia i w jaki sposób sie go zatwierdza.
  z góry dziękuje.
 • #2
  Stanisław2003
  Level 28  
  Kod wprowadzić na pewno klawiturą od radia.Jeżeli wprowadzisz prawidłowy kod i radio jest podłączone prawidłowo to możesz śmiało sprawdzać akceptację kodu poprzez wciskanie kolejnych guzików ,które nie zmieniają wprowadzonego kodu.Często jest przycisk AS ,który trzeba przytrzymać kilka sekund lub strzałka w lewo lub w prawo lub przyciski TP TA wciskane symultanicznie.Ale warunkiem jest iż kod jest na pewno poprawny.
 • #3
  zimon
  Level 13  
  tylko jest też drugi problem na radyjku wyświetlone są cztery kreski(nie mrugają) a radyjko nie reaguje na próby wciśnięcia czegokolwiek z jego klawiatury

  Dodano po 2 [minuty]:

  czytałem też coś na innych forach że pomaga zostawienie włączonego radyjka na dwie godzinki i że niby samo sie odblokowuje słyszałeś coś o tym?
 • #4
  SlaweK
  Level 43  
  Włącz zapłon, wciśnij klawisz BND i trzymając włącz radio. Powinno pozwolić na wklepanie 4 cyfr lub napisać CODE. O ile pamiętam to w tym modelu po naciśnięciu klawisza ostatniej cyfry, np kod 1234 to naciskasz po kolei klawisze 1,2,3,4 i po 4 radio samo włącza się, nie trzeba niczym zatwierdzać. Jeśli tego nie zrobi to muszisz poszkać fachowca, o ile pamiętam to Kalimax z naszego forum jest z Głogowa.

  SławeK

  ps. Stasiu, to nie Opel nie VW, AS ani TA/TP nie ma ;) ;) ;)
 • #5
  zimon
  Level 13  
  niestety nie ma tam żadnego przycisku BND.
  Są tylko MODE , AUDIO , CPS , FM.T , M.L , TA , ON , LOAD , MEMO , AF i jeszcze coś takiego jak połączone ze sobą szeregowo dwa symbole diod
 • #6
  djlj24
  Car audio specialist
  Czekaj na włączonym, jak pojawi się CODE to zaraz będzie 0000 i klawiszami 1,2,3,4 wpisujesz kod (1 pierwsza cyfra, 2 druga itd), potem klawisz 6 albo 5 zatwierdza kod.
 • #7
  SlaweK
  Level 43  
  Czyli raczej Grundig lub Blaupunkt niż Clarion jak myślałem... Szkoda że nie ma zdjęcia, łatwiej by było rozpoznać a jak radzi Leszek, czekać powinno się na przekręconym kluczyku w pozycję ACC lub zapłon bo inaczej się nie doczekasz i to nawet kilkanaście godzin, zależnie ile ktoś miał wcześniej samozaparcia w blokowaniu radia złymi kodami.

  SławeK
 • #9
  zimon
  Level 13  
  zgadza sie to jest to radyjko. właśnie miałem zdjęcie dołączyć ale widze już jest
 • #10
  zimon
  Level 13  
  radyjko rozkodowane
  koniec tematu

  No pewnie, zadziałało i mam was gdzieś... a nie myślisz że kolegom należało by się zdanie wyjaśnienia jak to zrobiłeś by ktoś inny miał z tego tematu pożytek kiedyś ? Inaczej temat wyląduje w koszu. <SławeK>

  Dodano po 15 [minuty]:

  pomogła rada sławka przytrzymałem go troche na włączonym zapłonie ze dwie godzinki chyba i można było już wpisać kod
 • #11
  kalimax
  Level 17  
  Witam kolegów

  Koncząc temat PH1 Blaupunkta w srodku Ph(1)D BP2490 7 642 490 394
  HC05B16
  ZC 86513CFN
  8 925 901 075
  D20J
  radio zachowuje sięjak pisał djlj24 .Radio po włączeniu wyswietla CODE, nastepnie po wcisnięciu klawiszy od 1 do 4 przechodzi do wpisywania kodu 0000, po błędnym kodzie wyswietla ----, zatwierdzenie kodu klaw.6
  POZDR Grzegorz