Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6100 - upadek, naprawa - co i jak?

Zbig30 15 Wrz 2006 11:24 984 5
  • #1 15 Wrz 2006 11:24
    Zbig30
    Poziom 14  

Witam,

Walcze z telefonem Nokia 6100. Po upadku mial pekniety wyswietlacz - wymienilem ale obecny problem to : nie chce sie wlaczyc (mignie tylko na chwile) lub szybko wylacza sie.
    Co robic dalej?
    Czy najpierw wygrzac a jak nic nie da to wymienic koncowke mocy?
    Wprawdzie nie grzebie w komorkach ale z tradycyjna elektronika kontakt kiedys mialem.
    Nie mam stacji HA ale mam dobra regulowana nagrzewnice(opalarke) BOSHa. Czytalem w niektorych postach, ze tak mozna.
    Rozumiem, ze wygrzewanie jest po to aby poprawic przewodnosc ew. pekniec na sciezkach plytki Moje pytania:
    Jaka temp. powietrza ustawic i ile czasu to powinno trwac?
    Z ktorej strony sie "dmucha" przy demontazu ukladow scalonych - od strony elementu czy z dolu? (sorry - byc moze banalne pytanie ale nie wiem ;) )
    Na co uwazac?

Dzieki za ew. odpowiedz.
    Pozdrawiam,

Zbig30

0 5
  • #2 15 Wrz 2006 11:37
    network1
    Poziom 22  

pierwsze co to podlącz go do boxa i flesznij go fullem ja nie pomoże to grzej go tem 330C nie zapomnij podlac fluxem

0
  • #3 15 Wrz 2006 11:38
    SQUELTH.
    Poziom 20  

Proponuję jeszcze sprawdzić baterię, Wymiana PA nic w tym wypadku nie wskóra, ale wygrzanie HA by się przydało.
    Jeśli chodzi o korzystanie ze stacji, to wystarczy poszukać, jest tego sporo.

Pozdrawiam.

0
  • #4 15 Wrz 2006 11:39
    oko1974
    Poziom 12  

sprawdz czy układu nie sa klejone bo jak sa to sam sobie nie poradzisz
    a grzeje sie od strony elementu

0
  • #5 15 Wrz 2006 12:21
    Quasarek
    Poziom 17  

Troszkę od tematu odbiegne...

oko1974 napisał:
    sprawdz czy układu nie sa klejone bo jak sa to sam sobie nie poradzisz
    a grzeje sie od strony elementu

Masz może jakiś dobry sprawdzony patent na klejone układy?Jakiś rozpuszczalnik do tego badziewiastego kleju?
    pozdro.

0
  • #6 15 Wrz 2006 12:33
    oko1974
    Poziom 12  

jako tako niema pewnego sposobu ale lutownica na podczerwien daje rade ale koszt lutonicy jest nie mały

0