Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini wiertarka można powiedzieć że z odzysku

15 Wrz 2006 17:54 9865 20
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto napisał 0 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Jest z nami od 1978 roku.
    peeres
    Poziom 11  
    Fajny patent można by było się pokusić o głowiczki od pegasusa (podróbki dremla)
    wow
    Poziom 27  
    A wiertło nie ma bicia??? Ja zrobiłem na silniczku takim małym i mi biło :(
    piterek-23
    Poziom 32  
    Witam

Tak sobie patrze na to "dzielo" i wydaje mi sie ze jest nieporeczne :( moze sie myle :)

wow napisał:
    A wiertło nie ma bicia??? Ja zrobiłem na silniczku takim małym i mi biło :(

Owin wiertelko sreberkiem np. z czekolady :)
    Irek_K
    Poziom 13  
    A jak z wygodą trzymania ? Ta rączka nie wygląda na wygodną jeśli trzymamy wiertło do dołu.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    stefcio
    Poziom 21  
    Gratuluje pomysłowości i sprytu, ale łatwiej i lepiej można zrobić tak:

Korzystam z zakupionej na allegro mini wiertarki PIKO.
    Można takie cudo kupić za 10/20zł w dobrym stanie.
    Mi się tak właśnie udało i maszynka jest nie do zajechania, trzyma wiertła od 0.4mm do 3mm, ja upycham nawet 4mm. Napędzam to zasilaczem od komputera 12V i wiercę nawet otwory w radiatorach.
    Szukaj na allegro pod nazwą „wiertarka PIKO”, „mini wiertarka PIKO” lub podobnie.
    Irek_K
    Poziom 13  
    Po co kombinować z zasilaczami i wiertarkami. Ja kupiłem wiertarkę w "Biedronce" za 20PLN dużą na 220V 500W (z udarem :D ) i wsadzam tam wiertła od 0.6 do 12 mm . Nie ma bicia i nie ma potrzeby owijania wierteł jakimiś papierkami. Przy tych najcieńszych trzeba jednak trochę uważać :!:
    Najkrytyczniejszy moment to gdy wiertło przelatuje na drugą stronę.
    Gdybym jeszcze miał stojak do tej wiertarki to nie byłoby problemu.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Rudolf2
    Poziom 16  
    "Po co kombinować z zasilaczami i wiertarkami. Ja kupiłem wiertarkę w "Biedronce" za 20PLN dużą na 220V 500W (z udarem Very Happy )" mozna sam tak robie tylko ze nieco lepsza wiertarka :P ale jak jest wieksza plytka (wicej dziurek) to reka odpada :/ :P pomyusl mi sie bardzo podoba ;] tylko wlasnie z tym biciem :( i moze jakas maskownice zrobic z czegos zeby nie bylo widac tak tego kleju ? :]
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    nelik1987

Poziom 31  
    pomysł dobry wykonanie beznadziejne przydatnosc zerowa :) no niestety ale takie jest moje zdanie po co Ci taka wiertarka jak podejrzewam z duzymi odchyłami na końcy podczas wiercenia??? Ja korzystam z dużej wiertarki stołowej trzymanie wiertarki w reku przy wierceniu wiertłem 0,5 = połamane wiertło a tak jak na stoiłowej się wierci to nie trzeba się martwić o kąt wiercenia bo jest zawsze idealny, tak samo ręka nie boli
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Teres5
    Poziom 18  
    No własnie , ja wiercę 101 otwor.o na rok i wykorzystałem szufladę na prowadnicach ze starego czytnika CD do zamocowania silniczka z wiertłem. Ręka nie boli wiertła nie łamią się. Sposób mocowania mini wiertareczki na prowadznicach napędu CD wg, własnej inwencji. czyli dowolnie pomysłowy.
    Zenek
    Poziom 30  
    => Teres5- dobry pomysł z tą prowadnicą, postaram się wypróbować :)
    antrykot
    Poziom 20  
    Teres5@ zarzuciłbyś jakąś fotką ?
    Chętnie zobacze co da sie zrobić ze starych napędów.
    Teres5
    Poziom 18  
    Na razie nie, jestem w trakcie "modernizacji" czyli ulepszania wiertareczki. Mocowanie silniczka do przesuwnej karetki napędu CD było bardzo prymitywne (paseczek cienkiej blaszki) całość zdawała egzamin ale było za luźne. Jak poskręcam moje "ulepszenie" to fotka może być.
    Jank
    Poziom 11  
    Witam!
    Mini wiertarki z przekładnią typu piko i inne są wolne i głośne to przekładnie tak hałasują.
    Kupiłem kiedyś Radziecką mini wiertarkę to też nieźle hałasowała ale za to miała porządny uchwyt do wierteł ,tokarz dorobił mi nagwintowaną tulejkę którą nasadziłem na silniczek z video na tą tulejkę wkreciłem uchwyt do wierteł.
    Mam tą wiertarkę od kilku lat pracuje tak cicho że mogę w nocy nią wiercić przy tym ma niezła prędkość którą można regulować napięciem 12 - 18V.
    Pozdrawiam.
    mareczek15
    Poziom 9  
    Dobry pomysł jesli moge to też przerobie sobie moją maszynke hehe
    dg.1607
    VIP Zasłużony dla elektroda
    No tak, tylko powiedz lepiej nelik1987 ile ta twoja wiertarka stołowa kosztowała. Do wiercenia w PCB spokojnie wystarcza mini wiertareczka, i nie przesadzajcie z tym bólem ręki. :bye:
    nelik1987

Poziom 31  
    wiertarka kosztowała jakieś 300 zł z tym duża to przesadziłem, bo to jest jak mniejszy model z wiertarek stołowych, wykorzystuje ją także do innych celów, ale przy wierceniu kilku tyś. otworów bardzo się przydaje taka wiertarka bo wtedy ręka może bolec a i złamane wiertła to też niezły koszt, ja kupuję wiertła zaczynające się od 5 zł za sztukę ale trzymają bardzoooo długo, bo nie pamietam kiedy wymieniałem ostatni raz najpopularniejsze wiertła takie jak 0,8 i 1 mm

nie zaprzeczam jednak ze do wywiercenia kilku otworów w płytce wystarczy zwykła wiertark