Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć kolumny? Kolumny Space i wzmacniacz Diora 442.

15 Wrz 2006 22:37 1883 16
  • Poziom 11  
    witam. mam troche amatorskie pytanie ale nie moge sobie poradzic z podpieceim kolumn do mojego wzmacniacza. otóż posiadam kolumny space 86 i wzmachol diora 442 i gdy podłacze kolumny np. na kanał A to działa tylko jeden i na ekranie wzmacniacza widac ze działa tylko jedna strona. obydwie kolumny działaj mi tylko wtedy gdy jedna podłacze na kanałA a druga na kanał B :/ jeśli tak podłacze to z jednej kolumny wydobywa sie w miare czysty dzwiek a z drugiej tylko wyższe tony:/ co mam zrobić żęby wszystko dobrze działało?? prosze o pomoc
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 43  
    zamieniając kolumny miejscami z tej drugiej tez wydobywają się wysokie tony?

Prawdopodobniemasz uwaloną jedną końcówkę mocy- zapamiętaj, która to strona i sprawdź po tej stronie wzmacniacza bezpieczniki.

Po za tym naglosnienie domowe to zły dział dla tego. Powinno być to w dziale AUDIO.

Ja to rozumiem tak. masz wyjścia A i B
    I w każdym module A lub B masz dwa kanały lewy i prawy. Razem możesz wpiąć 4 takie same głośniki.

I rozumiem że jak dasz powiedzmy z jednej strony A i B dwa głośniki a przełącznik wyjść ustawisz w pozycji A+B to działaja oba głośniki.

To nic dziwnego : jedna końcówka mocy wysiadła.
  • Poziom 11  
    gdy przepne kolumny to nadal nie działa ta strona co wczesniej nie działała wiec kolumny na pewno sa dobre. poza tym na kanale B jest to samo co na A i w dodatku sprawdzałem te kolumny na drugiem wzmacniaczu 4422 i nadal jest to samo wiec raczej napewno cos źle podłanczam :/
  • Admin grupy audio
    Witam

Sprawdź kabel połączeniowy od strony wejścia, jeśli nie działa wskaźnik wysterowania to znaczy że na koluny nie jest podawany sygnał, więc jak ma grać ?

Sprawdź też ustawienia balansu, w źródle sygnału oraz we wzmacniaczu.
    Spróbuj podłączyć sygnał pod inne wejście.

Z czego podajesz sygnał na wzmacniacz ?? (CD, komputer, magnetofon)

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    sygnał idzie z komputera. na ekranie wzmacniacza dział tylko jedna strona raz lewa raz prawa w zaleznosci jak podłącze kolumny ( nigdy na wyswietlaczu nie działaja dwie strony:/)
  • Admin grupy audio
    Witam

Czegoś nie rozumiem, napewno podłaczasz dobry kabel na wejscie, musi mieć dwie końcówki chinch, do komputera wtykasz mały jack.

Sprawdziłeś balans w komputerze ??

Pzodrawiam
  • Poziom 11  
    i na wzmacniaczu i na kompie balanse są na center. do komputera mam podłaczonego jacka a do wyjść na diore dwa czincze. nie wiem co jest nie tak bo chyba wszystkie mozliwe kombinacje sprawdziłęm :/
  • Admin grupy audio
    Witam

Zrób tak:

Podłącz kolumny, ustaw głośnosć na ok. 1/4, weź igłe krawiecką i delikatnie dotykają nią wewnątrzną blaszke gniazda chinch, powinieneś słyszeć trzaski i buczenie ( nie bierz za głośno bo uwalisz wzmacniacz albo kolumny).
    Sprawdź w ten sposób oba wejścia wzmacniacza, jeśli nie usłyszysz nic to spróbuj delikatnie podgłosić wzmacniacz.

Jeśli sie okaże że wspomniane przezemnie efekt dźwiękowe sa to najprawdopodobniej winny jest przewód komputer-wzmacniacz.
    Zresztą możesz spróbować najpierw go zamienić na jakiś inny 100% sprawny.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    dzis sprawdze z tą igłą :) ale jak zamieniam chinche to naddal nei działa :/ chyba jednak cos bedzie nie tak z tym kablem między komputerem a wzmacniaczem :/

Dodano po 24 [minuty]:

jeszcze mam takie pytanko mianowicie: czy jeśli podłącze taką rozdziałke do karty dzwiękowej żeby podzielić sygnał na dwa kanały i do jednego kanału podłacze wzmacniacz a do drugiego kino domowe 5.1 logitecha to to będzie szło wszystko dobrze?? aa i jeszcze jedno pytanko:) podobne do pierwszego:) czy jeżeli udało by mi sie podzielić sygnał z karty dzwiękowej na 3 lub 4 kanały i do jednego podłaczyłbym space 86, do drugiego tonsil disco 110 i do trzeciego kino domowe 5.1 to czy to będzie działać??

Dodano po 1 [minuty]:

poprawka do drugiego pytania: jesli uda mi sie zrobic z karty dzwiekowej 3-4 kanały i do jednego podłacze 5.1 , do drugiego wzmacniacz ze 2 kolumnami space 86 a do trzeciego drugi wzmacniacz z kolumnami tonsil disco 110 to czy to będzie szło??
  • Poziom 39  
    Możesz za pomocą rozdzielaczy zrobić nawet milion kanałów. Ale to cały czas będzie stereo (dwa kanały, a wejścia podłączone równolegle). Taka przejściówka nie ma w sobie jakichś ukrytych "mocy". Działa dokłatnie tak jak przedłużacz z wieloma gniazdkami.
  • Poziom 11  
    no ale czy każdy z tych głośników będzie działał na maximum swoiej mocy:>
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Mam jeszcze sotatnie pytanie ale nie bardzo związane z tym tematem. Mianowicie o jakiej średnicy otworu mam kupić membrany do głośników niskotonowych tonsila 110 jesli chciałbym wymienic własnie membrane. prosze o pomoc
  • Poziom 20  
    Zmierz średnicę membrany i taką podaj w sklepie :) a najlepiej wymontuj jeden głośnik i zabierz ze sobą do sklepu, powinni Ci dobrać odpowiednią membranę :)

Pozdrawiam