Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć kolumny? Kolumny Space i wzmacniacz Diora 442.

15 Sep 2006 22:37 1928 16
  • Level 11  
    witam. mam troche amatorskie pytanie ale nie moge sobie poradzic z podpieceim kolumn do mojego wzmacniacza. otóż posiadam kolumny space 86 i wzmachol diora 442 i gdy podłacze kolumny np. na kanał A to działa tylko jeden i na ekranie wzmacniacza widac ze działa tylko jedna strona. obydwie kolumny działaj mi tylko wtedy gdy jedna podłacze na kanałA a druga na kanał B :/ jeśli tak podłacze to z jednej kolumny wydobywa sie w miare czysty dzwiek a z drugiej tylko wyższe tony:/ co mam zrobić żęby wszystko dobrze działało?? prosze o pomoc
  • Level 43  
    zamieniając kolumny miejscami z tej drugiej tez wydobywają się wysokie tony?

Prawdopodobniemasz uwaloną jedną końcówkę mocy- zapamiętaj, która to strona i sprawdź po tej stronie wzmacniacza bezpieczniki.

Po za tym naglosnienie domowe to zły dział dla tego. Powinno być to w dziale AUDIO.

Ja to rozumiem tak. masz wyjścia A i B
    I w każdym module A lub B masz dwa kanały lewy i prawy. Razem możesz wpiąć 4 takie same głośniki.

I rozumiem że jak dasz powiedzmy z jednej strony A i B dwa głośniki a przełącznik wyjść ustawisz w pozycji A+B to działaja oba głośniki.

To nic dziwnego : jedna końcówka mocy wysiadła.
  • Level 11  
    gdy przepne kolumny to nadal nie działa ta strona co wczesniej nie działała wiec kolumny na pewno sa dobre. poza tym na kanale B jest to samo co na A i w dodatku sprawdzałem te kolumny na drugiem wzmacniaczu 4422 i nadal jest to samo wiec raczej napewno cos źle podłanczam :/
  • Admin of Audio group
    Witam

Sprawdź kabel połączeniowy od strony wejścia, jeśli nie działa wskaźnik wysterowania to znaczy że na koluny nie jest podawany sygnał, więc jak ma grać ?

Sprawdź też ustawienia balansu, w źródle sygnału oraz we wzmacniaczu.
    Spróbuj podłączyć sygnał pod inne wejście.

Z czego podajesz sygnał na wzmacniacz ?? (CD, komputer, magnetofon)

Pozdrawiam
  • Level 11  
    sygnał idzie z komputera. na ekranie wzmacniacza dział tylko jedna strona raz lewa raz prawa w zaleznosci jak podłącze kolumny ( nigdy na wyswietlaczu nie działaja dwie strony:/)
  • Admin of Audio group
    Witam

Czegoś nie rozumiem, napewno podłaczasz dobry kabel na wejscie, musi mieć dwie końcówki chinch, do komputera wtykasz mały jack.

Sprawdziłeś balans w komputerze ??

Pzodrawiam
  • Level 11  
    i na wzmacniaczu i na kompie balanse są na center. do komputera mam podłaczonego jacka a do wyjść na diore dwa czincze. nie wiem co jest nie tak bo chyba wszystkie mozliwe kombinacje sprawdziłęm :/
  • Admin of Audio group
    Witam

Zrób tak:

Podłącz kolumny, ustaw głośnosć na ok. 1/4, weź igłe krawiecką i delikatnie dotykają nią wewnątrzną blaszke gniazda chinch, powinieneś słyszeć trzaski i buczenie ( nie bierz za głośno bo uwalisz wzmacniacz albo kolumny).
    Sprawdź w ten sposób oba wejścia wzmacniacza, jeśli nie usłyszysz nic to spróbuj delikatnie podgłosić wzmacniacz.

Jeśli sie okaże że wspomniane przezemnie efekt dźwiękowe sa to najprawdopodobniej winny jest przewód komputer-wzmacniacz.
    Zresztą możesz spróbować najpierw go zamienić na jakiś inny 100% sprawny.

Pozdrawiam
  • Level 11  
    dzis sprawdze z tą igłą :) ale jak zamieniam chinche to naddal nei działa :/ chyba jednak cos bedzie nie tak z tym kablem między komputerem a wzmacniaczem :/

Dodano po 24 [minuty]:

jeszcze mam takie pytanko mianowicie: czy jeśli podłącze taką rozdziałke do karty dzwiękowej żeby podzielić sygnał na dwa kanały i do jednego kanału podłacze wzmacniacz a do drugiego kino domowe 5.1 logitecha to to będzie szło wszystko dobrze?? aa i jeszcze jedno pytanko:) podobne do pierwszego:) czy jeżeli udało by mi sie podzielić sygnał z karty dzwiękowej na 3 lub 4 kanały i do jednego podłaczyłbym space 86, do drugiego tonsil disco 110 i do trzeciego kino domowe 5.1 to czy to będzie działać??

Dodano po 1 [minuty]:

poprawka do drugiego pytania: jesli uda mi sie zrobic z karty dzwiekowej 3-4 kanały i do jednego podłacze 5.1 , do drugiego wzmacniacz ze 2 kolumnami space 86 a do trzeciego drugi wzmacniacz z kolumnami tonsil disco 110 to czy to będzie szło??
  • Level 39  
    Możesz za pomocą rozdzielaczy zrobić nawet milion kanałów. Ale to cały czas będzie stereo (dwa kanały, a wejścia podłączone równolegle). Taka przejściówka nie ma w sobie jakichś ukrytych "mocy". Działa dokłatnie tak jak przedłużacz z wieloma gniazdkami.
  • Level 11  
    no ale czy każdy z tych głośników będzie działał na maximum swoiej mocy:>
  • User removed account  
  • Level 11  
    Mam jeszcze sotatnie pytanie ale nie bardzo związane z tym tematem. Mianowicie o jakiej średnicy otworu mam kupić membrany do głośników niskotonowych tonsila 110 jesli chciałbym wymienic własnie membrane. prosze o pomoc
  • Level 20  
    Zmierz średnicę membrany i taką podaj w sklepie :) a najlepiej wymontuj jeden głośnik i zabierz ze sobą do sklepu, powinni Ci dobrać odpowiednią membranę :)

Pozdrawiam