Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z lodówko zamrazarka Ardo

16 Wrz 2006 12:56 6042 15
  • Poziom 2  
    Witam.
    lodówko zamrażarka firmy ardo ma juz jakieś 8 lat wizualnie nie posiada zadnych uszkodzen mechanicznych,po włączeniu słychać jak pracuje agregat z tyłu lodowki ale lodowka wcale nie mrozi ani zamrażalnik,co moze być tego przyczyną....pomocy..
    nie znam sie na tym wieć prosze o pomoc i ewętualne koszty naprawy,ta chłodnica z tyłu lodówki jest zimna a powinna chyba być ciepła...
  • AdexAdex
  • Poziom 21  
    brak jest w srodku gazu chlodzacego a uciekl bo jest gdzies nieszczelnosc
  • AdexAdex
  • Poziom 2  
    dzięki za odpowiedz ,pytanko jeszcze czy nabicie takiego gazu odbywa sie w domu czy mechanik zabiera lodówke na warsztat i ile kosztuje takie nabicie gazu i ile moze kosztować wymiana uszczelek na drzwiach lodówki...
  • Specjalista AGD
    mechanik robi to w domu >>>>>może być jeszcze zablokowany układ>>>>ale to sprawdzi chłodziarz
  • Poziom 12  
    Też mam ARDO,w miarę ładna,cicha,6 lat.Pół roku temu zaczął pojawiać się szron na tylnej ściance,w górnej części .Później mimo,że sprężarka pracowała nie chłodziła.Temperatura w komorze latem dochodziła do +17 stopni.Fachowiec stwierdził,że zapchana kapilara lub brak gazu.Zgodziłem się na naprawę za 150 zł oczywiście nie daje gwarancji-na moje ryzyko.Po dwóch miesiącach stanął silnik.Następny fachowiec odradził mi naprawę,koszt 400 zł bez gwarancji-możliwość nieszczelności w układzie.Poza tym, nie wyrażał się o ARDO najlepiej.Ja też raczej odradzam.Lodówka poszła na śmieci.Za radą ekspedientki w sklepie zdecydowałem się na zakup droższego ELEKTROLUKSA.Zobaczymy jak ta się sprawi?
  • Poziom 12  
    Witam !

maro_61a napisał:
    Też mam ARDO,w miarę ładna,cicha,6 lat.Pół roku temu zaczął pojawiać się szron na tylnej ściance,w górnej części .Później mimo,że sprężarka pracowała nie chłodziła.Temperatura w komorze latem dochodziła do +17 stopni.Fachowiec stwierdził,że zapchana kapilara lub brak gazu.Zgodziłem się na naprawę za 150 zł oczywiście nie daje gwarancji-na moje ryzyko.Po dwóch miesiącach stanął silnik.Następny fachowiec odradził mi naprawę,koszt 400 zł bez gwarancji-możliwość nieszczelności w układzie.Poza tym, nie wyrażał się o ARDO najlepiej.Ja też raczej odradzam.Lodówka poszła na śmieci.Za radą ekspedientki w sklepie zdecydowałem się na zakup droższego ELEKTROLUKSA.Zobaczymy jak ta się sprawi?

Cóż - szkoda, że nie przeczytałem takiej lub podobnych opinii (do których dotarłem wczoraj i dziś ) wcześciej - wtedy zdecydowanie bym odradził Rodzicom zakup lodówki Ardo - a tak - już po wszystkim :cry:
    Jednak mam pytanie - chyba niewielka ilość szronu na tylnej ściance chłodziarki to norma - pojawia się on tam przecież podczas chłodzenia ??
    Jeśli kolega @maro_61a jako doświadcczony posiadacz marki Ardo przez 6 lat (wiem, że inny model podejrzewam - ale zawsze) - byłby gotów doradzić mi coś w temacie (nie będę się powtarzał) https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic585806.html
    - zwłaszcza aktualnie w kwestii nastaw termostatu, osiąganej przy nich temperatury, oraz orientacyjnie czasu pracy/postoju i dziwnego - według mnie "pompowania" agregatu (oraz w innych wymienionych tam kwestiach)- to byłbym bardzo wdzięczny ...

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Cześć.Ja opisałem swój przypadek,choć może niezbyt obrazowo.Teraz też nie wiem,jakby go opisać.Wiadomo szron musi być,chłodnica z tyłu lodówki-ciepła lub mocno ciepła.W każdym razie ja stawiam u Ciebie na brak gazu,a i tak trzeba wezwać fachowca.Nie wiem czy wogóle w czymś pomogłem-chciałem wyrazić swoją opinię ,a i tak zrobisz jak będziesz chciał.
  • Poziom 27  
    Przerabialem te problem w zeszlym roku lodowka czeka na lepsze czasy .Dla oszczednosci zostal zastosowany zly material ukladu chlodzacego zawsze po jakims czasie robi sie dziura leci parownik.oddalem do mechanika ktory mial to zrobic ale okazalo sie ze na krotko.Bo usterka sie powtorzyla oddalem do do serwisu autoryzowanego i tu maly zong facet podmienil mi agregat bo nie mial wlascviwego gazu .moja rada zdecyduj sie na wymiane i naprawe za 400zl albo daj sobie spokuj bo nic z tego dobrego nie wyjdzie.
  • Poziom 11  
    DziadzioMiecio napisał:
    Przerabialem te problem w zeszlym roku lodowka czeka na lepsze czasy .Dla oszczednosci zostal zastosowany zly material ukladu chlodzacego zawsze po jakims czasie robi sie dziura leci parownik.oddalem do mechanika ktory mial to zrobic ale okazalo sie ze na krotko.Bo usterka sie powtorzyla oddalem do do serwisu autoryzowanego i tu maly zong facet podmienil mi agregat bo nie mial wlascviwego gazu .moja rada zdecyduj sie na wymiane i naprawe za 400zl albo daj sobie spokuj bo nic z tego dobrego nie wyjdzie.
    no chyba oszalałes z tą podmianą agergatu czy nawet sprężarki zgłos reklamacje a niengadaj bzdur
  • Poziom 21  
    A tak swoja droga czy ten gaz w lodówkach nie jest do bani,bo lodówki na tym starym gazie chodziły po 20 lat a na tym nowym niewiele i to bardzo niewieleMoze on jest bardziej żrący a ten stary moze nie szkodzi aż tak bardzo naszej ochronie ozonowej(też słyszałem taka opinie).Chyba firmy robią nas coraz cześciej w BAMBUKO.CZEKAM NA OPINIĘ KOLEGÓW W TEJ BRANŻY
  • Poziom 14  
    Myślę, że R-134a w połączeniu z olejem syntetycznym działa destrukcyjnie na instalacje wykonane z aluminium. Pewnie można by było temu zaradzić zmieniając jego skład i grubość ścianek,ale po co?, skoro sprzęty wytrzymują 5 nawet 10 lat, a taka żywotność satysfakcjonuje.... PRODUCENTA
  • Poziom 18  
    SZROTY TE ARDO RACZEJ W 99% KASACJA.

Moderowany przez skryn:

Proszę nie pisać WIELKIMI literami!

• Poziom 13  
    witam czynnik chłodzący R-134 był czynnikiem niszczącym układ chłodzenia dlatego prawie wszystkie firmy przeszły na czynnik R-600a (isobutan) jedynie Amica stosuje jeszcze R134
  • Poziom 1  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    - ciesze się, bo moja lodówka jest na R-600.
    - martwię, bo kończy się czas regeneracji układów chłodniczych, szkoda. :cry: