Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki układ sterujący do drzwi?

16 Wrz 2006 13:47 1005 5
  • Poziom 10  
    Witam! Jestem tu nowy, szukałem podobnego tematu, ale niestety nic nie znalazłem... Chciałem zapytać , jaką centralkę kupić do drzwi bez klamek. Czy zwykły centralny zamek dałoby się przerobić, aby otwierał jedne i drugie drzwi osobno z innych przycisków? Jeśli ktos by mógł, to bardzo proszę o odpowiedź... Szukałem w internecie, ale znalazlem tylko sterownik Klamster, a słyszałem o nim nieprzychylne informacje...
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam serdecznie!
    Jakub
  • Poziom 31  
    Witam

Ale do jakich drzwi ? samochodowych czy domowych ?

--
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Samochodowych :)
    Przepraszam, ze nie napisałem...
  • Poziom 31  
    Witam

W moich okolicach (śląskie) da sie kupić sterowniki (za około 70zł), które mają dwa kanały do sterowania czyli nie byłoby problemu, żeby rozdzielić na dwie części instalację. Jeśli Chodzi o centralne zamki to prponuję zakupić najbardzie typowe siłowniki za około 50zł. Sęk w tym, że będziesz miał jedną centralkę a w takim wypadku powinieneś mieć dwie; względnie wykonać odpowiednią centralkę we własnym zakresie co gorąco polecam bo wyjdzie taniej a w dodatku będzie działać jak Ty chcesz. Jeśli będę jakoś mógł pomóc to pisz śmiało.

--
    pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Witam

Osobne otwieranie klapy rozumiem i nawet popieram ze względu na bezpieczeństwo jednak zapalania samochodu zdalnie odradzam. Na dłuższą metę może się to źle skończyć. W dodatku byłby z takim zapalaniem pewien kłopot ponieważ czasami trzeba pokręcić trochę dłużej a czasmi wystarczy tylko tzw. '"dotyk". Więc rozrusznik może nie pożyć zbyt długo.

--
    pozdrawiam