Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radioodtwarzacz Mercedes Benz Error na wyswietlaczu

16 Wrz 2006 15:19 1920 11
  • Poziom 10  
    Dzisiaj doszedłem czemu pojawia się napis ERROR na wyświetlaczu po załadowaniu płyty wogóle ona się nie kręci w radioodtwarzaczu,stoi w miejscu
    pózniej napęd sam ją wyrzuca spowrotem,czy ktoś wie co może być przyczyną takiego zachowania.Radioodtwarzacz Mercedes Benz audio 10 cd.
  • Poziom 14  
    Sprobuj wyczyscic oczko lasera, ew. jak jest zuzyty to go podkrecic
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Witam . Mam ten sam problem ,silnik nie kręci płyt i zaraz po włożeniu ją wyrzuca - wyskakuje ERROR . Dziwi mnie właśnie czego silnik nie kręci płyty , bo prawidłowo to płyta powinna być obracana inaczej laser nie ma możliwości przeczytania płyty . Pozdr.
  • Moderator Radia Samochodowe
    Przypuszczam że jest tak jak napisał kolega powyżej

:!: Mylisz się- laser jak jest zużyty to silnik nie kręci płytą

Niestety nic nie jest wieczne :D szczególnie używane lasery w CD
  • Poziom 10  
    Podkręcić ? Hmmm,ale jak ,co i gdzie? nie jestem elektronikiem,nie znam się na tym,jak to zrobić.
  • Pomocny post
    Moderator Radia Samochodowe
    Najlepiej daj komuś kto się na tym zna ;) :arrow: bo niefachowe czyszczenie załatwi go na amen
  • Poziom 11  
    Witam . Damiancz , nie jestem elektronikiem , ale myślę że to dziwne że odtwarzacz przyjmuje płytę , trzyma ją około 5 s ( widać że próbuje ją czytać ) , ale widać ( zdjąłem obudowę ) że płyta wcale się nie kręci . Czy mam rozumieć że jak laser jest padnięty to nawet napęd płyty nie działa ? Pozdr.
  • Pomocny post
    Spec od car audio
    Kłaniają się podstawy. Jak w przybliżeniu działa odtwarzacz CD.
    1. Ładuje płytę i próbuje dobrać ostrość i moc lasera w przypadku gdy płyta stoi - gdy nie zobaczy płyty to nie zakręci nawet jej.
    2. Po wstępnym ustawieniu ostrości następuje zakręcienie płytą i ustawienie dokładne ostrości (focusa - czyli ruchu soczewki góra - dół). Jeżeli laser jest cienki to zwykle kręci ale ćwierka i na tym staje.
    3. Jak wszystko jest ok to następuje wczytanie TOCa i albo zatrzymanie (stacjonarne) albo rozpoczęcie odtwarzania od pierwszej ścieżki.
    Jeżeli nie wiemy jak coś działa to nie wpychamy łap do środka. Bo inaczej narobimy sobie biedy.
  • Poziom 11  
    Witam . Djlj24 dzięki za odpowiedż i wyjaśnienie - poszukałem już w starych postach i wiem o co biega :D:idea:. Ja mam ten problem z minidisc, ale czy jest jeszcze szansa na "podkręcenie" samego lasera ? , czy raczej czeka mnie jego wymiana ? Pozdrawiam .
  • Pomocny post
    Spec od car audio
    Jeżeli MD nie czyta także tłoczonych płyt (są takie bez dziury z dołu) to laser do wymiany. Jednak ze względu na koszt lepiej odpuścić taką naprawę (lub dołożyć zmieniacz na CD).
  • Poziom 11  
    Witam .Chodzi Ci o płyty oryginalnie nagrane _ niestety takiej nie mam . Masz rację że nie opłaca sie wymieniać lasera - już patrzyłem ceny od 150 zł w górę. Przyznam szczerze że przyzwyczaiłem sie do radyjka Sony MDX -C 7890R ( szczególnie tuner świetnie chodzi) i myślałem go reanimować - chodzi o mninidisc, może rzeczywiście dokupić lepiej zmieniarkę CD , taniej wyjdzie . Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Wojtek .
  • Poziom 10  
    Dzięki wielkie za pomoc ,teraz wiem że to laser,w serwisie też to potwierdzili.