Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Alarm Seo w Seacie Ibiza, przekaźnik buczy.

16 Wrz 2006 18:20 3812 28
  • Poziom 10  
    po zamontowaniu alarmu SEO DOLPHIN ( to chba jest ta tansza wersja) wystepuja halasy - przekaznik buczy/brzeczy przez 1-2 sek. A konkretnie buczy/brzeczy np po zamknieciu drzwi kiedy lampka( czasowa) by gasla zaczyna przez chwile przekaznik buczec, albo zaraz po przekreciu kluczyka w pozycje zaplon( kwestia co szybciej spowodowaloby gasniecie lampki, - czas- czy przekrecenie stacyjki)
    Wk... mnie to buczenie czy tak alarmy Seo tak maja, czy tez moze montarzysci dali przyslowiowego ciala" zle sie gdzies wpieli" ??- co moze byc przyczyna tego brzeczenia/ buczenia. dzwonilem do nich( firmy gdzie montowali) i wg nich jest wszystko OK
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    SEO DOLPHIN to nie jest chińska czy litewska taniocha! Buczenie pochodzi od przekaźnika, który odwraca sygnał + na -. Prawdopodobnie instalator zastosował przekaźnik zamiast inwertera.
  • Poziom 10  
    carrier napisał:
    SEO DOLPHIN to nie jest chińska czy litewska taniocha! Buczenie pochodzi od przekaźnika, który odwraca sygnał + na -. Prawdopodobnie instalator zastosował przekaźnik zamiast inwertera.

a co by trzeba bylo zrobic zeby to przestalo buczec, czy zalozenie tego inwertera jest kosztowne?( czy tez poprostu zaoszczedzili, bo przekaznik jest duzo tanszy- czy poprostu nie pomyslal ktos montujac alarm)
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Jeśli jest tam faktycznie przekaźnik i jest podłączony pod lampkę, to aby nie buczał podłącz równolegle na jego cewkę kondensator elektrolityczny o wartości 2200µ/16V. Brzęczenie zniknie. Sprawdzone na jakiejś tam Alfie i w BMW. Acha, działało to prawidłowo przy przekaźniku o poborze prądu ok. 30mA. Są to mniejsze przekaźniki od zwykłych samochodowych np. znajdują się w modułach zamka centralnego.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 32  
    Tylko po co w seacie odwracać + na minus? Przecież tam czujniki drzwiowe są minusem.
    Ale jeśli alarm ktoś podłączył pod lampkę, co sugeruje post Ptaka, to po prostu jest tam przekaźnik do odwrócenia polaryzacji, bo o ile wiem lampka w grupie VW jest sterowana +. Jeśli przygasa to jest sterowana szerokością impulsu i stąd brzęczenie.
  • Poziom 32  
    Tak, wiem, tylko że w ibizie można się podpiąć pod krańcówki. Trzeba zrobić kombinację z kilku diód, ale działa i to lepiej niż pod światełkiem bo nie kasuje samouzbrojenia.
    Masz absolutną rację. Najwyraźniej instalka robiona u dealera lub u montera lenia, bądź nidoszkolonego.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Sam kiedyś nie wiedziałem, w jakiejś skodzie podpiąłem bagażnik i ... zonk. Co ja się naszukałem, o co chodzi :silly:
  • Poziom 32  
    O to to, proszę szanownego kolegi...
  • Poziom 32  
    norbert.s. napisał:
    w fabii z pewnością

A wczoraj pisałeś, że na tym forum nie ma jasnowidzów... Widzisz, trening czyni mistrza!
  • Poziom 10  
    norbert.s. napisał:
    kolego ptak01,mógłbyś zajarzyć troche napisać rok i model bo ibizę trzepią już ponad 10 lat

ibiza to 6L rocznik 2004, wg monterow takze w tej wersji alarmu( nie dziala automatyczne uzbrajanie - jak sie np niechcacy rozbroi alarm- i nie otworzy sie zadnych drzwi- normalnie powinien sie po jakim czasie alarm sam uzbroic . Rzekomo przez owe wew swiatelko, ze w tej wersji alarmu nie ma tej funkcji)
    te brzeczenie mnie wkurza tyle ze wg n ich jest wszystko w porzadku i bedzie brzeczec

Dodano po 3 [minuty]:

Dodano po 3 [minuty]:

Cytat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3016539&highlight=#3016539 napisałem to gościowi 14 września,ale widocznie mi nie ufa........

nie ze nie ufam , tylko jak tego posta pisalem to "kleknal" mi net i myslalem ze ten post sie nie ukazal, zreszta chcialem go poszukac i nie znalazlem go, wiec wyszedlem z zalozenia ze sie nie ukazal on
  • Poziom 32  
    No coś trzeba powiedzieć...
    Samouzbrojenie działa w każdej wersji Seo, również w tych najnowszych. U ciebie nie działa bo po otwarciu zamka zapala się światełko i kasuje samouzbrojenie. Był niedawno cały wątek o Seo Concerto i samouzbrojeniu, poszukaj.

Znowu mnie norbert.s. wyprzedził :( i jeszcze zrobił poprawkę :cry:
  • Poziom 10  
    norbert.s. napisał:
    no to odpowiedz miałeś już przedwczoraj,a rearmingu nie ma dlatego,że po otwarciu zamka centralnego zapala się lampka wewnętrzna i alarm dostaje wtedy na wejście krańcówek masę traktując to jako otwarcie drzwi i się nie dozbraja,to logiczne przy takim podpięciu,jedz do nich i powiedz,że można to podpiąć inaczej.

a co by trzeba bylo inaczej podlaczy<c, wpiac w uklad zeby to zaczelo normalnie funkcjonowac- tak jak powinno
  • Poziom 32  
    Tam jest taki sterownik pod deską zegarów, gdzie schodzą się wszystkie drzwi. Trzeba wejście z alarmu podpiąć przez 10 zwykłych diód prostowniczych do 5 kabelków. 5 na przewody fabryczne drzwi i bagażnika i 5 między fabryczne przewody a alarm.
    Alarm Seo w Seacie Ibiza, przekaźnik buczy.
  • Poziom 10  
    norbert.s. napisał:
    wypierniczyć przekaznik,wziąć 10 diodek i wpiąć sie pod deską rozdzielczą.

Dodano po 53 [sekundy]:

chyba,że dwudrzwiowa,to cztery diody mniej.

auto jest 2 drzwiowe, , a wmiare scislosci to na ktore kable by trzeba by bylo zalozyc owe diody

dzieki wielkie wszystkim za podpowiedzi, teraz bede mogl pojechac do gosci niech poprawiaja

Dodano po 1 [minuty]:

renqien napisał:
    Tam jest taki sterownik pod deską zegarów, gdzie schodzą się wszystkie drzwi. Trzeba wejście z alarmu podpiąć przez 10 zwykłych diód prostowniczych do 5 kabelków. 5 na przewody fabryczne drzwi i bagażnika i 5 między fabryczne przewody a alarm.
    Alarm Seo w Seacie Ibiza, przekaźnik buczy.

dzieki wielkie, napisales szybciej odpowiedz niz ja zdazylem zadac pytanie
  • Poziom 32  
    Kurka wodna, tu wszyscy piszą szybciej ode mnie! Idę na kurs maszynopisania...
  • Poziom 10  
    norbert.s. napisał:
    wypierniczyć przekaznik,wziąć 10 diodek i wpiąć sie pod deską rozdzielczą.

Dodano po 53 [sekundy]:

chyba,że dwudrzwiowa,to cztery diody mniej.

a jak wielkie te diody by trzeba bylo wpiac?- bo moze bym sam to zrobil, bo jak dam tym "baranom" samochod to jeszcze cos innego zle podlaczal
  • Poziom 32  
    Zwykłe diody prostownicze np. 1N4004
    Ale lepiej podjedź do tych co robili, bo po pierwsze płacisz i wymagasz, a po drugie diabli wezmą gwarancję. Seo się nie zepsuje, tego jestem pewien, ale syrenka czy czujnik może. Szczególnie jak montaż był "nie teges"
  • Poziom 31  
    A mnie się wydaje że ptak01 sam ćwiczy alarm od samego początku :)
  • Poziom 10  
    bartek_p napisał:
    A mnie się wydaje że ptak01 sam ćwiczy alarm od samego początku :)

:sm31: alarm mi zakladali, za ta cala przyjemnosc zaplacilem 600zl( na necie widzialem juz ze mozna kupic owy alarm za mniej niz 300pln, tak wiec za montaz wzieli ok 300 moze troch wiecej- kwestia skad wzieli alarm. w tej firmie juz zakladalem wczesniej 4 alarmy- jeynie z proximy u nich nie bylem zadowolony. Tak wiec postanowilem u nich kolejne alarmy montowac- ale z tego co widzielem montowal mi alarm inny pracownik niz wczesniej- czy sie poprostu personel zmienil, czy innego pracownika co wczesniej mi montowali alarm- nie wiem. wiem ze owy halas buczenie( bardzo wku.....). A najgorsze jest to ´ze jakrozmawialem telefonicznie z gosciem co montowal alarm to wg niego tak bedzie buczec i jest ok.
    wole sie o szczegoly wypytac, bo moze "barany" nie wiedza jak to zrobic- bo nie wiem czy zrobili(podlaczyli tak alrm z lenistwa, czy moze z niewiedzy)

Co do podlaczania samemu alrmu to 10 lat temu raz sie w to chcialem "zabawic" i go podlaczylem/ wtedy byl to ford eskort r prod 1990)od tamtego jednego razu nie chcialo mi sie w takie rzeczy bawic- szkoda mi bylo czasu- bo o ile sam alarm podlaczylem tyle ze stracilem na to wiecej niz pol dnia. - pozatym do AC wymaga ubezpieczalnia zalozenia alarmu w firmie montujacej alarmy
  • Poziom 10  
    temat zamykam, diody rozwiązały problem