Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka MIELE W 723 elek-delux.

angod 14 Wrz 2006 15:36 2732 10
  • #1 14 Wrz 2006 15:36
    angod
    Poziom 9  

Witam chętnych do udzielenia pomocy przy takim problemie:
    Przepaliły się dwie ścieżki {zwarcie zrobiła mała śrubka jak tam wpadła}na płytkach przy pokrętle programatora Lampka kontrolna się nie świeci i to spowodowało jakieś następne uszkodzenie.W Pralce działa tylko otwieranie drzwiczek-pomarańczowym przyciskiem.Wszystkie wtyczki sprawdziłem
    Oczywiście scieżki polutowane.Napięcie na ukrtym włączniku pod panelem i na lampce ok.80V
    Pomóżcie bo żona powiedziała że brudem zarosnę jak nie zreperuje
    pozdrawiam wszystkich

0 10
  • #2 16 Wrz 2006 19:16
    angod
    Poziom 9  

witam
    Trochę lamerskie pytanie.
    Gdzie w pralce firmy Miele typ w 723 są umieszczone bezpieczniki i jak wyglądają?
    pozdrawiam wszystkich czytelników tego forum
    andrzej:D

0
  • #3 16 Wrz 2006 20:40
    mrrudzin
    Poziom 39  

może np. wyglądać tak
    Pralka MIELE W 723 elek-delux.

1
  • #4 16 Wrz 2006 20:58
    ujus
    Poziom 12  

Najlepiej iśc po kablu zasilającym co może doprowadzić do rozebrania pralki na czynniki pierwsze :D wiec warto się przekonać czy na pewno jest. no i jeśli tak to będzie połączony szeregowo z jednych kabli. Pozdrawiam

0
  • #5 16 Wrz 2006 22:28
    angod
    Poziom 9  

ad.odp1
    tych szklanych napewno niema a po wiązce idę aż do samego programatora i nic nie mogę zlokalizować dlatego myślę ,że wyglądają inaczej a wiem,że sa
    pozdrawiam
    andrzej

0
  • #6 16 Wrz 2006 22:54
    ujus
    Poziom 12  

to jedynie szukać na płytce elektroniki o ile jest bo niewiem co to za pralka.

0
  • #7 16 Wrz 2006 22:59
    angod
    Poziom 9  

ujus napisał:
    to jedynie szukać na płytce elektroniki o ile jest bo niewiem co to za pralka.

płytek jest kilka ale niewiem jak wyglądają elektroniczne zabezpieczenia
    pralka to MIELE W 723 elektronik

0
  • #8 17 Wrz 2006 00:00
    ujus
    Poziom 12  

to może to być w kształcie rezystora albo w kształcie mostka prostowniczego tylko z dwoma nóżkami albo w kształcie tranzystora również z dwoma nóżkami. Ciężko tak mi pomóc nie widząć tego. skoro jest napewno zlokalizuj przewody zasilające wchodzące do elektroniki i w obrębie tych połączeń szukaj. Tyle mógłbym pomóc :( ewentualnie jakieś zdiątka tych płytek. a poza tym coś sie uparł na ten bezpiecznik? :D

0
  • #9 30 Wrz 2006 20:21
    angod
    Poziom 9  

W tym poscie chciałbym bardzo podziękować kolegom Jasiowi Kuli z nikiem SZTUM
    i koledze
    o niku BLEBLE za bardzo fachową pomoc w naprawie pralki Miele w 723.
    A ostatni problem[nie wirowała] tkwił w żle włożonej wtyczce do płytki z modułem zasilacza.
    Pozdrawiam wszystkich czytelników tego forum.
    Andrzej Godziszewski

0
  • #10 01 Paź 2006 13:31
    sztum
    Specjalista - sprzęt MIELE

Ta pralka nie-ma bezpiecznika.

Jan Koss

0
  • #11 02 Paź 2006 15:37
    angod
    Poziom 9  

witam.
    Bardzo dziękuję wszystkim forumowiczom za pomoc.
    Pralka już działa.
    Może wiecie do czego służy śrubka-zaworek umieszczony przy zasobniku na proszek i połączony gumowym wężykiem z hydrostatem.
    pozdrawiam
    Andrzej:D

0