Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

program do zapisywania piosenek z radia

16 Wrz 2006 23:00 10211 11
  • Poziom 14  
    poszukuj programu do nagrywania piosenek z internetowego radia. Czy jest jakis> Jesli nie to jak mozna zapisac wybrana piosenke?
  • Poziom 35  
    Radia nadają w różnych systemach, możesz sprubować winampem i wtyczką streamripper
  • Poziom 14  
    ja slucha muzyki w foobarze i nie orientuje sie w winampie czy jest jakis inny sposob albo czy mozesz mi wytlumaczyc jak to zrobic przy pomocy tej wtyczki

Dodano po 1 [minuty]:

chodzi mi o radio rapgra.com
  • Poziom 12  
    Najprostszy sposób to użyć, systemowego rejestratora dźwięku, wszystko mamy w systemie, nic więcej nie potrzeba.
    Programy --> Akcesoria --> Rozrywka --> Regulacja głośności --> Opcje --> Właściwości --> Nagrywanie --> Zaznaczmy Mikser stereo
    Następnie uruchamiamy:
    Programy --> Akcesoria --> Rozrywka --> Rejestratr dźwięku

Programów bardziej rozbudowanych jest tysiące np. Cool Edit Pro zasada działania jednak, pozostaje taka sama.
  • Poziom 35  
    Rejestrator dzwięku może i najprostszy ale zapisuje krótkie kawałki dzwięku i należy w odpowiednim czasie go włączyć i wyłączyć.
    Wtyczka streamripper potrafi zapisywać do pliku mp3 (wraz z tagami) nawet pojedyńcze piosenki.
    Ponoć niektóre wtyczki działają z winampa do foobara (ja osobiście nie używam foobara więc nie testowałem)
  • Poziom 13  
    A ja bardzo polecam programik radio screamer.
    Posiada on wbudowaną liste stacji radiowych,ale można odsłuchiwać też inne.
    co do nagrywania to posiada on dwie opcje:
    1.nagrywanie jednej piosenki,tzn.automatycznie kończy nagrywanie gdy piosenka sie skończy.
    2.nagrywa muzyke dopóki sam użytkownik tego nie przerwie.
    naprawde polecam
  • Poziom 12  
    Witam
    Polecam iRadio też jest dobry. Ma sporo stacji.

Pozdrawiam
    Lukisz
  • Poziom 10  
    ja używam polskiego programu Rzeznik Rzeźnik MPEG'ów tam jest opcja do nagrywania i nagrywa do mp3 ( ma kodek mp3 lame czy jakos tak ) . Jeżeli niektóre wtyczki w winamp nie mogą
    nagrac audycji np z Radiostacji albo RMFFM to uzyj rzeznika poniewaz przechwytuje on dzwiek wysylany do glosnikow, jakosc mozna ustawiac podobno jest troche gorsza ale przy mp3 to kto na to patrzy ja nie zauwazam znaczacej roznicy .
  • Poziom 10  
    zmieniam zdanie : najlepszy program to Audiacity ma możliwość zapisu do mp3 i nagrywa z głośników, wejścia liniowego itd. i jest darmowy .

Wypadałoby potrafić bezbłędnie PRZEPISAĆ 8 (słownie OSIEM) liter nazwy programu.
    [jankolo]
  • Poziom 12  
    Jako autor i użytkownik mogę coś powiedzieć na ten temat, ale wybacz egoistyczny akcent tego postu, lecz chcę Ci po prostu pomóc. Temat stary, ale dużo znajomych mnie o to pyta więc będzie dla potomnych.

Taka mała ciekawostka ....
    Spróbuj wkleić link strumienia do programu służącego do pobierania plików. Ale uwaga, nie adres pliku listy odtwarzania zakończony przeważnie rozszerzeniem .pls lub .m3u tylko adres url strumienia zakończony np rozszerzeniem .ogg. Plik mimo, iż niekompletny pod względem standardów i dokumentacji będzie normalnie odtwarzany przez każdy programowy odtwarzacz.

Strumień który chcesz nagrywać jest zwykłym "dynamicznym" plikiem umieszczonym na serwerze Icecast lub Shoustcast pod konkretnym adresem. Każdy odtwarzacz strumieni nie robi nic innego tylko ściąga go "po kawałeczku".

Prościej ...
    W artykułach opublikowałem tutaj swój program który pozwala na zapis strumienia bezpośrednio do formatu MP3 który jest akceptowalny przez każdy przenośny odtwarzacz, nie musisz ustalać bitrate oraz nazwy bo robi to on sam. Dodatkowo możesz sobie "zaprogramować" kiedy zostanie uruchomione nagrywanie . Katalog docelowy wybierasz w Opcjach aplikacji.
    program do zapisywania piosenek z radia

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2230741-0.html

Nie nagrywaj broń Boże rejestratorem dźwięku czy innym wynalazkiem który nie łapie TYLKO wybranego strumienia, gdyż ktoś np wyśle Ci wiadomość na Facebooku i bez wyciszonych innych aplikacji odbije się to na nagraniu (Mono Mix, Stereo Mix lub w przypadku kart dźwiękowych Creative What U hear)

Kwestie prawne ...
    Ustawa z 4 lutego 1994 odnosząca się do praw autorskich - naprawdę warto przeczytać
    http://www.bg.pw.edu.pl/biblprawo/D20000904Lj.pdf

Pozdrawiam, DelphiX