Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer wlacza sie dopiero za drugim razem i...

Epitaph_PL 17 Sep 2006 09:07 3421 7
GoodRam konkurs
    Epitaph_PL
    Level 10  
    Witam wszystkich!!!!

Mój problem polega na tym, że komputer włącza sie dopiero, gdy drugi raz wcisne powera...(nowy komputer znajomych, tzn. miał tak od nowosci). Jednak to nie wszystko, na dodatek gry nie chodzą stabilnie komputer się wiesza, wszystko poinstalowane itd itp... Za pomoc wszystkim serdecznie dziękuję.

pozdrawiam
  • GoodRam konkurs
    K!lleR
    Level 39  
    Na początek niech kolega podmieni karte graficzną. I niech kolega zmieni temat postu z krzyku na normalny text.
  • GoodRam konkurs
    User removed account
    User removed account  
    Platon
    Level 42  
    Najczęściej to objaw zasilacza słabego, albo wyciekających kondensatorów na płycie.
    Epitaph_PL
    Level 10  
    Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem ale oddałem komputer do serwisu (był na gwarancji ;)) Okazało się, że wine za tą usterke ponosi karta graficzna. A komputer włączał się za drugim razem nawet jak wcisnałem guzik do oporu ;).

pozdrawiam
    /|\Atari
    Level 27  
    Karta graficzna... Ja, jak byłem jeszcze zielony to też miałem ten problem (jakieś 6 lat temu...). Wymieniano mi wszystko po kolei. Ram, dysk, k.grafiki... A wszystko oczywiście zasilał Codegen 300X1 :]. To, że komputer nie wstaje przy pierwszym podejściu, to często problem przeciążenia zasilacza, więc radze zainteresować się tą kwestią.
    makacaka
    Level 10  
    moj komp odpala za 1 razem ale po wyl trzeba czekac ok 20 min az sie znow wlaczy.wszystko niby chodzi ale nie podaje nic na monitor nie ma tez sygnalu jak przy prawidlowym odpaleniu.po wejsciu do biosu i wyl kompa zazwyczaj odpala normalnie.zasilacz sprawdzony,ramy tez,nic nie wycieklo.