Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy Tonsil Space 86 wystarczą do pokoju 2,5x3m ?

17 Sep 2006 09:27 1142 3
  • Level 11  
    Witam wszystkich planuje zakup takich kolumienek
    http://www.allegro.pl/item128198843_unitra_tonsil_space_86_kolumny_glosnikowe.html
    czy to będzie dobry zakup?Czy wystarczą do nagłosnienia pokoju 2,5x3 m?Bedą podłączone pod amplituner Sony STR-DE 215. Nigdy nie miałem takich kolumn czy bedą dawac ładny niski bas i czy trzeba w nich wyciąć otwór bas reflex? Z góry wielkie dzięki za pomoc.
    POZDRAWIAM
  • Level 39  
    Quote:

Czy wystarczą do nagłosnienia pokoju 2,5x3 m?

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "nagłośnienia". Moim zdaniem wystarczą w zupełności.

Quote:

czy bedą dawac ładny niski bas

To nie są subwoofery.

Quote:

czy trzeba w nich wyciąć otwór bas reflex?

Nigdy w życiu. Poczytaj co to jest br i do czego służy. Żeby kolumna miała br - musi być do tego zaprojektowana. Sam głośnik powinien być przeznaczony do pracy w takiej obudowie.
    Moim zdaniem - wycinając otwór, czy wstawiając rurkę (sam otwór za dużo nie da) - więcej popsujesz niż zyskasz.
  • Level 11  
    Wiem że nie będą dawać takiego basu jak subwoofer alechodziło mi o to czy nie będą dudnieć jak np. Altusy75. Pytając czy wystarczą do nagłosnienia pokoju 2,5x3 m mialem na myśli to czy są dosyc głośne i czy bas w pokoju bedzie dobry.
    Dzieki pozdrawiam
  • Level 30  
    I tak wszystko zalezy od ustawienia kolumn. Ja mam u siebie w pokoju o wymiarach tez gdzies tak 2,5x3m kolumienki Tonsil;a DynamicSpeaker HX70 (najmniejsze Alty na export) i graja one bardzo ladnie i nie dudnia. Glosniki podobne jak w space'86 czyli GDN20/40, GDM10/60 tylko ze wysoki jest GDWK9/80. Jedyne co mozesz zniemic w tych space'86 to wytlumienie na watoline i kable w srodku.