Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana radia AUDI BETA na SONY CDX-S2250 - PROBLEM !!!

17 Wrz 2006 10:52 8961 8
  • Poziom 2  
    Witam
    Wymieniłem firmowe radio AUDI BETA CC - BLAUPUNKT HERKE z 96 roku - na nowe CD-MP3 SONY CDX-S2250. Prawie wszystko, oprócz radia, działa idealnie, zresztą wymiana też nie była skomplikowana bo oba radia maja złącza ISO. Problem z radiem polega na tym, że w firmowym radiu BLAUPUNKT-a łapał wszystkie stacje radiowe a nowe radio SONY nie może zanaleźć żadnej stacji, no chyba że jest bardzo blisko nadajnika [centra miast]. Podejrzewam że różny jest poziom sygnału na wejściu antenowym - czy w związku z tym radio BLAUPUNKT posiada jakiś wzmacniacz tego sygnału? A może wina leży po stronie przejściówki złącza antenowego - bo to złącze różni się w tych radiach i zastosowałem przejście?

Dodam jeszcze że antena w samochodzie znajduje się z tyłuy na dachu AUDI A6 AVANT co może mieć znaczenie jak doczytałem w instrukcji od SONY.

Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 43  
    Musisz dokupić tzw separator antenowy, są na Allegro. Wzmacniacz w antenie jest zasilany przez kabel antenowy z oryginalnego radia. A swoją drogą to mogłeś wybrać jakieś normalniejsze radio do tych fabrycznych głośników, drewniane Sony i nowe tanie Blaupunkty nie będą miło w tym aucie grał, no chyba że komuś się podoba dźwięk MP3...

SławeK
  • Poziom 2  
    Dzięki, już teraz wszystko rozumiem.
    A jeśli chodzi o radio to zostało z poprzedniego samochodu tak więc nie wypada wyrzucić :) W tylnych drzwiach mam zamiar dokupić jakieś głośniki, bo nie było fabrycznie, to może nie będzie tak źle grało.
    A może polecisz mi jakieś dobre głośniki?
  • Poziom 11  
    Podłącze sie do tematu i zapytam. Mianowicie kupiłem auto Audi A4 z radiem Panasonic, czesto szumialo i gubilo fale wiec kupiłem wzmacniacz antenowy. Poprawiło n nieco odbiór ale nie jestem d końca zadowolony z tego - czy takie wzmacniacze są tak "słabe" czy też ten co kupiłem jest kiepski.
  • Poziom 43  
    Wzmacniacz który jest w aucie a nie ma zasilania bardzo mocno tłumi sygnał, jaki sens jest go potem wzmacniać następnym wzmacniaczem ? Efekt taki własnie masz.

SławeK
  • Poziom 11  
    A to mi powiedz jak to można ominąć - antena jest mocowana w dachu (Avant) i wzmacniacz stanowi podstawę (przyłącze gwintowe) dla anteny. Dołożyłem dodatkowy wzmacniacz tuż przy radiu.
    To wyrzucić kupiony wzmacniacz i ciągnąć "niebieski przewód" od radia do wzmacniacza, ale gdzie go wczepić?
    ps. Moge podeslać fotki wzmacniacza w dachu jaby miały coś pomóc.
  • Poziom 33  
    Przewodu niebieskiego nie musisz "ciągnąć" tylko podać z niego należy zasilanie przez dławik w.cz. do srodkowej żyły kabla antenowego i z tego punktu przez kondensator podać sygnał w.cz. do wejscia anteny radia. To jest ten separator antenowy lub zwrotnica inaczej.
    Drugi wzmacniacz jest zbyteczny,
    Pozdr. N.