Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przód + RPF3410 na jednym 4-o kanałowym wzmaku i problem

Rapcio 18 Wrz 2006 08:23 654 2
  • #1 18 Wrz 2006 08:23
    Rapcio
    Poziom 17  

Witam.

Problem jest następujący:
    Potrzebuję 4-o kanałowego wzmacniacza do zasilenia zestawu:
    - Hertz ESK163.S (zestaw 3-way)
    - RFP 3410 HE (skrzynia zamknięta 30l)

Aktualnie wszystko gra na Phonocarze PH544 którego pożyczyłem od znajomego i sytuacja ma się następująco:
    - przód gra rewelacyjnie, czysto z czytelną sceną i dynamicznie
    - sub potrafi wypompować powietrze z auta przy wysokich poziomach głośności, ale czułość wejścia mam ustawioną na maksimum i wrażenie że momentami potrafi się zagubić szczególnie przy jednoczesnym długim niskim zejściu i dodatkowym szybkim kicku, ogólnie coś mi nie pasuje :cry:

Na poprzednim wzmacniaczu (blaupunkt gta2100) który jest dużo niższej półki niż phonocar też odnosiłem czasami wrażenie że wzmacniacz dodaje coś od siebie, ale bylo ono mniej dostrzegalne, a kontrola głośnika była lepsza :cry:

Teraz pytanie co robić... jaki wzmacniacz 4-o kanałowy, albo dwa 2 kanałowe (oprócz carpowera którego dźwięk zupełnie mi nie podchodzi ze względu na jakość moim zdaniem niższą niż w blaupunkcie) można zastosować do takiego zestawu, tak aby zapewnić czysty przód z ładną sceną i dużą ilością detali a do tego czysty kontrolowany i dynamiczny dźwięk ze skrzynki ?? Cena powiedzmy do 700pln... wiem że to niewiele, ale na chwilę obecną musi mi wystarczyć :D

0 2
  • #2 18 Wrz 2006 08:31
    brati
    Poziom 23  

Ten phonocar jest zdecydowanie za slaby do tego suba, rockford'y lubią dostac wiecej niz jest na nich napisane.
    Czy moze byc wzmak uzywka?

0
  • #3 18 Wrz 2006 13:38
    Rapcio
    Poziom 17  

brati napisał:
    Ten phonocar jest zdecydowanie za slaby do tego suba, rockford'y lubią dostac wiecej niz jest na nich napisane.
    Czy moze byc wzmacniacz uzywka?

no też tak slyszałem :D

jasne, może być używany :D

Dodano po 4 [godziny] 45 [minuty]:

brati napisał:
    Czy moze byc wzmacniacz uzywka?

Kurczę, a może zaryzykować Magnata RX44... zadziwia mnie jego podobieństwo do Phase-Linear Opus4 ... może ktoś słuchał takiego wzmacniaczyka :?:

0