Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka electrolux ew 1067f skraca czas prania - pomocy

18 Wrz 2006 09:39 6233 13
  • Poziom 10  
    witam wszystich posiadam pralkę jak w temacie i od paru dni ręce opadają pralka bez względu na jaki zosstanie nastawiony prograam normalnie pracuje ( pobiera wode, wiruje ) przez ok 5 - 6 minut a następnie przeskakuje i zmniejsza się czas prania ( np z 2h na 3min,lub 50min na 3min) zawsze na 3minuty w trybie serwisowym pokazuje błąd E 85 proszę o jakieś sugesię, pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Uszkodzona pompa Jet Systemu (zraszanie prania), lub zanieczyszczony obwód tej pompy. Użyj funkcji szukaj jest bardzo dużo na ten temat.
  • Poziom 32  
    Po zdjęciu pokrywy widać gumową rurkę w górnej części farucha doprowadzającą wodę od tej pompy ,zacznij od wymiany pompy elektroniki nie ruszaj nie ma takiej potrzeby.
  • Poziom 32  
    Koszt pompy około 40 zł.
  • Poziom 10  
    Witam panowie ponownie po całodobowej obserwacji pralki ma dosyć przeczyściłem wszystkie rureczki, oraz całe odwody pompy cyrkulacyjnej i pompy do zlewania wody, przejrzałem również elektronike widocznych
    ( nadpalenia ) uszkodzeń nie na, na płytce widoczny czarny osad ( byćmoże kurz ) płytka oraz styki oczyszczone. Po kilkudziesięciu testach pralka tak jak już wcześniej opisałem " bez względu na jaki zostanie nastawiony prograam normalnie pracuje ( pobiera wode, wiruje ) przez ok 5 - 6 minut a następnie po pobraniu wody pompa cyrkulacyjna przetłoczy ok minuty wodę i następuje feralne zmniejszenie się czas prania. Sytuacja jednak zmienia się gdy dowolny program poprzedze przyciskiem prania wstępnego wtedy to pralka pracuje bez przeszkód. Co robić - pomocy jak ewentualnie sprawdzić elektronikę oraz tajemnicze dla mnie słowo "wiązka" czy ewentualnie można spróbować przeprogramować na podstawie opisu
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2919114#2919114
    pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Kol. wymień tą pompe cyrkulacyjną na nową.
  • Użytkownik usunął konto