Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie wewnętrzne Passat 1,9TDI 1999, 85kW.

18 Wrz 2006 13:40 3203 3
  • Poziom 10  
    Witam Wszystkich.
    W aucie jak w opisie przestało działać oświetlenie wewnętrzne - nie zapalają się po otwarciu drzwi, wyjęciu kluczyka, czy włączane ręcznie. Nie palą również żarówki oświetkające progi. Sprawdziłem moduł komfortu pod nogami i wiązki kablowe. Znalazłem "przeżarte" przewody (czerwony z niebieskim paskiem) w wiązce przy progu kierowcy, jednak mimo oczekiwań naprawa tego nic nie pomogła. Sprawdziłem również wszystkie wiązki (na tyle ile to możliwe bez wywalania wykładziny) i nic więcej nie znalazłem. Może trzeba szukać głębiej w tych wiazkach? Czy Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie? Będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dzięki, schemat z opisem napewno się przyda. Opis bezpieczników już nie, ponieważ inny rocznik i typ silnika (AJM). Może ktoś orientuje się w których wiązkach te podejrzane przewody biegną, a własciwie gdzie te felerne, śniedziejące łączenia kabli można spotkać. Nie chciałbym rozbierać na ślepo wszystkiego, chyba że będę zmuszony.
    Pozdrawiam wszystkich
  • Poziom 10  
    Witam ponownie,
    Problem rozwiązany. Okazało się, że uszkodzona była kolejna wiązka przewodów (siedem kabelków czerwono-czarnych). Trudno było to wykryć ponieważ zewnętrznie było OK, izolacja trzymała wszystko dobrze, jednak wewnątrz zamiast drutu był proszek utlenionej miedzi.
    Temat zamykam.
    Wszystkich pozdrawiam.