Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prosty jednokanałowy wyzwalacz radiowy lampy błyskowej -jak?

szopen111 18 Sep 2006 14:48 2997 10
    szopen111
    Level 11  
    Zatsnawiam się, czy ktoś wie, w jaki sposób zbudować prosty jednokanałowy wyzwalacz lampy błyskowej. Urządzenie chcę uprościć do granic możliwości. Np. aby zestaw reagował na sygnał o z góry określonej częstotliwości. Zasięg kilka metrów. Odbiornik chciałbym zbudować na tyrystorze/triaku. Ktoś pomoże?
    petione
    Level 17  
    Jesli temat jest z dziedziny fotografia i skoro to ma byc zasieg na kilka metrow to czy nie prosciej zrobic uklad ktory bedzie reagowal na blysk pierwszej lampy i wyzwalal druga? ? Jako rozwiazanie tego moze byc prosciutki uklad z fotorezystorem.
    szopen111
    Level 11  
    wolę z fotodiodą. Już zrobiłem. Nie proszę o inne rozwiązania, tylko o to jedno konkretne: wyzwalacz radiowy. Ale dzięki za chęci :)
    szopen111
    Level 11  
    Odświeżam temat. Czy ma ktoś schemat takiego urządzenia, lub wie gdzie takowy można znaleźć? Moje wymagania co do układu są bardzo małe - wystarczy mi jeden kanał. Nie znam się na elektronice, ale myślałem o układzie odbiornika, który wyzwala błysk /np. przez tyrystor/ gdy na danej częstotliwości wykryje mocny sygnał.
    Ah, proszę nie sugerować mi fotocel itp - interesuje mnie tylko to o co pytam ;) Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Pozdrawiam.
    TheWiktus
    Level 18  
    Wyczuwam pirotechnikę(mogę się mylić) skoro tak to radzę zrobić układ z kodowaniem ponieważ może to wybuchnąć dość niespodziewanie.
    szopen111
    Level 11  
    Całe szczęście nie używam już lamp spaleniowych :D A to, że mi flashe strzelą kilka razy bez zapowiedzi nie jest dużym minusem, jeśli cały układ będzie znacznie tańszy od wersji z kodowaniem.
    szopen111
    Level 11  
    po raz ostatni podbijam temat i mam nadzieję, że ktoś przynajmniej podpowie mi gdzie szukać dalszej pomocy, powtarzam -- z elektroniki za dużo nie wiem, ale szybko się uczę ;) Nie interesują mnie inne rozwiązania, tylko to jedno -- możliwie najprostszy wyzwalacz radiowy.
    adampyndzel
    Level 16  
    Dlaczego sterowanie radiowe??? Może lepiej pomyśleć nad sterowaniem za pomocą podczerwieni takie jak stosuje sie w profesjonalnych wyzwalaczach.
    szopen111
    Level 11  
    Naprawdę serdecznie dziękuję za propozycje alternatywne! Doceniam, że chcecie pomóc, ale chodzi mi tylko i wyłącznie o to co napisałem.

Interesuje mnie TYLKO i WYŁĄCZNIE sterowanie radiowe.

No to jak, pomoże ktoś?
    bio5
    Level 2  
    Tym razem ja podbiję temat i od razu z góry dziękuję za alternatywne pomysły.
    Potrzebuję wyzwalacza radiowego najlepiej z sygnałem kodowanym o zasięgu w terenie otwartym do 300 m.
    Ważne jest żeby nie było opóźnień między naciśnięciem migawki a wyzwoleniem błysku.
    Czy gotowe moduły na 868 MHz sprawdzą się przy takim urządzeniu??