Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomoc w dobraniu parametrow laptopa, mamy 3300zl do wydania.

towerone 18 Sep 2006 15:06 879 1
    towerone
    Level 15  
    Witam,

zamierzem kupic laptopa, do wydania mam nie wiecej niz 3300zl i w zwiazku z tym bardzo bym prosil o pomoc w wyborze sprzetu bo ja nie bardzo orientuje sie w parametrach kompuerow przenosnych.
    Komputer bedzie uzywany bardziej do pracy (excel, matlab, corel, autocad itp.) niz do zabawy, ale dobrze by bylo zeby i jakies bardzo niewymagajace gry na nim smigaly, bo jak znam zycie to nie tylko ja bede z niego korzystal.

PROCESOR
    Jaki procesor wybrac? Cos z Intela? Czy lepiej AMD? A jesli intel, to co? Teraz sa jakies procesory certino z podwojnym rdzeniem, ale przyznam sie ze niewiele o nich wiem. Dobre to jest? Pewnie jest to drogie jak wszystko Intela. Moze lepiej AMD turion lub sempron? To bedzie dobre i w miare tanie?

PAMIEC
    Jesli chodzi o pamiec to chyba nie ma sensu brac mniej niz 512MB, prawda?

KARTA GRAFICZNA
    Jak jest z karta graficzna w laptopie, bo bylem na stronie sklepu internetowego i patrzylem na jeden z laptopow, ktory mial karte: "ATi Xpress 1100 128MB HyperMemory
    Obsługa do 128MB pamięci Video w technologii HyperMemory". Dlaczego jest do 128MB? Nie ma konkretnie, ze jest 128MB tak jak w stacjonarmym komputerze tylko "do 128MB", jaka jest w tym roznica?
    Jaka karte wybrac do swojego komputera?

DYSK TWARDY
    Dysk twardy chciabym jak najwiekszy, ale z tego co patrzylem to w laptopach montowane sa duzo mniejesze dyski niz w komputerze stacjonarnym i chyba sukcesem bedzie jak uda mi sie zdobyc dysk 80GB, w komputerze do 3300zl.

NAPED OPTYCZNY
    To duzego wyboru nie ma, mysle ze nagrywarka DVD i bedzie dobra

To chyba tyle jesli chodzi o najwazniejsze parametry techniczne laptopa, bylbym bardzo wdzieczny za pomoc w ich doborze.

INTERNET
    Teraz mam kolejna sprawe. Do laptopa chcialbym podlaczyc internet, jaki sposob bedzie najlepszy?
    Obecnie mam neostrade 512kbs podlaczona do komputera stacjonarnego, jak podzielic syganl na laptopa i na stacjonarny?

KARTA SIECIOWA
    Najtaniej by wyszlo chyba przez karte sieciowa zamontowana w komputerze stacjonarnym, ale wtedy chyba konieczne jest zeby komputer stacjonarny byl wlaczony gdy bede chcial miec internet w laptopie, mam racje? I jeszcze kabel do laptopa bedzie biegl po calym mieszkaniu. No chyba, ze dostane bezprzewodowa karte sieciowa, ale to wiaze sie z wiekszymi kosztami, bo ile taka karta moze kosztowac? Jeszcze cos waznego odnosnie takiego polaczenia, czy wtedy ta predkosc 512kbs bedzie dzielona na 2? Czy bedzie tak, ze kazdy komputer bedzie mial po 512kbs? Bo jesli to mi ograniczy transfer do 256kbs to ta opcja odpada. Je

LIVEBOX
    Inna opcja to livebox tp, jest bardzo ciekawa gdyby nie ta oplata miesieczna. Choc teraz jest promocja i gdybym sie zdecydowal to przez 8 miesiecy placilbym po 1zl, ale i tak denerwuje mnie to placenie.

ROUTER
    Zastanawialem czy nie lepiej by bylo kupic router, a nie tak co miesiac placic tp za ich liveboxa. Tylko teraz kolejna sprawa czy to sie oplaci? Ile moze kosztowac router (taki w miare najprostrzy, ale nie badziew) zapewniajacy bezprzewodowy internet w laptopie? Zmieszcze sie w 200zl? A jak jest z transferem? Gdybym podlaczyl internet do komputerow przez router to czy transfer w kazdym wynosilby 512kbs, czy bylby nizszy?
    A moze duuuzo taniej by wyszlo z routerem laczcym laptopa przewodowa? Tylko wtedy meczylbym sie z kablem biegnacym po calym mieszkaniu.

Co mi doradzacie w kwestii internetu? Dodam, ze jesli mialbym kupic router to to byloby z tych 3300zl przeznaczonych na laptopa.

Czekam na wszystkie Wasze sugestie, za ktore bede bardzo wdzieczny.
    User removed account
    User removed account