Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic FP 7713 - ciemne pasy na kopii

18 Wrz 2006 19:52 1349 7
  • Specjalista - kserokopiarki
    Witam

Moj sasiad za sciana nie dawno sprowadzil sobie kopiarke za dlugi od innej firmy. Maszyna jak w temacie. Problemem jaj polegal - ze przez cala kopie /wzdluz krotszej czesci kartki/ ciagnela czarne pasy roznej grubosci od 0,5 cm do 1 cm. Wyczyscilem dokladnie wszystkie lustra i elektrody. Druty elektrod wymienilem. Siatka ele. gor. umyta. Przebieg maszyny to 48 000 - brak dokumentacji na wym dev. i bebna. Kopia po rozjasnieniu jest super. Wiem ze mozna ja kodami dopracowac aby tak odbijala na automacie. SM przerobilem cale. Tych maszyn raczej nie robie ale ... Jaki kody sa odpowiedzialne za rozjasnienie? Czy regulowac lampe czy moze napiecia ele. bebna? Fachowcy od Panasonica nie beda miec problemu - prosze o podpowiedz.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista - zasilacze komputerowe
    Piszesz, że ciągnęła pasy i czyściłeś. Rozumiem więc, że już po problemie.

Co do bębna to w tych maszynach są przewymiarowane i zwykle dobrze spisują się do 70K (i lepiej). Podobnie jest z developerem i wieloma innymi podzespołami.

Co do rozjaśnienia:
    Możesz zwiększyć napięcie żarówki (F6 C11) ale nie za bardzo. Jeden schodek to 0,8V.
    Możesz też regulować napięciem napięciami tzw "gridu" lub "biasu". Fizycznie oznacza to zmianę wartości napięc w sekcji wywołania. (F6 C17 oraz 19)
    Na automacie pojawia sie kilka pasow - jakies 10% tego co bylo, ale po rozjasnieniu nie sa widoczne. Dlatego chcialem kodami ja podregulowac. Nasycenie bylo tak intensywnie ustawione na automacie ze na max rozjasniam i uzuskuje kopie ok. Ale klienta nie urzadza rozjasnianie - chce kopie miec taka na automacie. Pracownicy z jego firmy ucza sie dopiero obslugi i co chwile dzwonia.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Licznik bębna sprawdzisz F6-61. Wartośc pomnóż x2 i dodaj 000 (max 30x2=60k kopii). Ewentualna nadwyżka tego licznika jest na F7-23 lub 43 - nie pamiętam. Ten który nie będzie pasował, to licznik dewelopera. Jesli bęben był wymieniany tak, jak "należy" to wartośc powinna byc skasowana po około 30k kopii i powinno byc w tym wypadku 9 (ale tak zapewne nie jest i jest ok.24) ;)
    Kody j.w. Bias i grid F6-17,19 minusowe wartości - jaśniejsze. Minus robisz przyciskiem od rozjaśniania. W F6-11 wyższa wartośc jest jaśniejsza i jak napisano -nie za dużo. Staram się nie przekraczac +20, bo mocno się grzeje i pada termostat, chyba, że jest założony pod optyką dodatkowy wentylator. Koniecznie zadbac trzeba o przestrzeń między ścianą a maszyną, bo nie ma cyrkulacji powietrza.

pzdr

edit:

Lustra pod obiektywem -2szt i szybkę za zespołem bębna także wyczyściłeś? Czesto się je pomija.

edit2:
    F7c-23 licznik dewelopera
    F7c-43 bęben

jesli F5-34 =2 mnożnik w F6-61 x2
    =1 mnożnik w F6-61 x1
    =0 Brak kompensacji. Nie spr. tu licznika...
  • Poziom 17  
    Witam
    Jeżeli dobrze przeczytałem nikt nie zasugerował taśmy formatowej.Sprawdzisz stopień jej zabrudzenia robiąc pomniejszenie przy dużym przyciemnieniu,jeżeli maszyna jest czysta nie powinno być żadnych czarnych pasów ,sprawdź również przesłony na skanerze.
    Pozdr,
  • Poziom 13  
    Poza samą taśmą do wyczyszczenia jeszcze mogą byc odblaski za nią...
    Tasmę znajdziesz w module za zespołem bębna/developingu przykręconą na dwie srubki.
    ...ale regulacje wystarczą ;)
    Dzieki wszystkim za udzial i podpowiedzi. Ustawienia F6-17 - w tym kodzie dalem na minus i kopia ideal. W liczniki juz nie wchodzilem chyba ze problem wroci. Zamykam temat.

Pozdrawiam