Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria domofonu (bez nazwy) - nie słychać wywołania

18 Wrz 2006 22:00 4084 4
 • Poziom 1  
  Witam
  Potrzebuję pomocy - mieszkam od 5 lat w starym budynku i ostanio nagle pojawił się problem z domofonem. Nie znam producenta ani modelu (na obudowie nie ma żadnych oznaczeń - jedynie na płytce w środku jest napis "IKA-LODZ 6541-641"). W załączeniu zdjęcie płytki
  https://obrazki.elektroda.pl/90_1158609029.jpg
  Objawy:
  - przy naciśnieciu przycisku na dole nie słychać sygnału wywołania w mieszkaniu (nie wiem czy to ważne ale sygnał, który słychać na dole po naciśnięciu przycisku jest głośniejszy niż dźwięk słyszany po naciśnięciu przycisku sąsiada).
  Pozostałe funkcje domofonu (możliwość otwierania drzwi z mieszkania i komunikacja głosowa za pomocą słuchawki) działają poprawnie.
  Moja znajomość tematu pozwoliła mi na sprawdzenie za pomocą omomierza, że brak przerwy na kablach pomiędzy domofonem a puszką na korytarzu.
  Czy to wina domofonu u mnie w mieszkaniu czy coś jest nie tak w skrzynce przy drzwiach wejściowych do budynku.
  Byłbym wdzięczny za pomoc
  Robertprot
 • Poziom 22  
  Sprawdź napięcie na kablach w domu. Na jednej lini powinno wzrosnąć po naciśnieciu przycisku wywołąnia. Jeśli nie to wina kabli, lub puszki na dole. A jeśli wzrata i nadal nie słychać, to radziłbym sprawdzic przełącznik w domofonie u siebie.
 • Poziom 29  
  Sprawdz isostat. To jest instalacja 6-cio przewodowa i ta elektronika w aparacie nie jest potrzebna.Sygnał dzwonienia powinieneś mieć pomiędzy masą,a zaciskiem G.
 • Poziom 22  
  Elektronika w aparacie to tylko wzmacniacz mikrofonowy.
 • Poziom 34  
  Czy po odpięciu aparatu od linii jak naciśniesz przycisk wywołania w kasecie to też słychać z niej głośny sygnał czy ciszę?
  Jak głośny sygnał to masz gdzieś przywarty zew.

  P.S
  Zakładam iż do chwili awarii nikt zamieniał przewodów w aparacie ;)