Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Texa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes ciężarówka - co to za symbole na desce

18 Wrz 2006 23:59 7696 2
  • Poziom 13  
    Witam

Mam dwa pytania do Mercedesa ATEGO, ale w innych pewnie jest podobnie:

1: Czy ktoś mi powie, co to za kontrolka na desce - żółta z symbolem kółko ze strzałką i do tego coś jakby jedna szczęka / okładzina - inaczej mówiąc jakby znak ręcznego miał tylko jedną okładzinę, nie miał literki P w srodku, a kółko miało strzełkę zgodnie z ruchem wskazówek zegara ?
    I czemu to coś może migać ?

2: Po włączeniu stacyjki - auto-test i LCD wyświetla się SIL i bzyczy brzęczyk i swieci sie czerwona lampka. Czyli coś jest nie tak. Ale co to znaczy SIL ???

Auto chodzi jak zegarek, ale coś to pewnie oznacza.

Z góry dzieki za wszelkia pomoc lub sugestie.
  • Texa Poland
  • Spec od Mercedesów
    Electric_TM napisał:

1: Czy ktoś mi powie, co to za kontrolka na desce - żółta z symbolem kółko ze strzałką i do tego coś jakby jedna szczęka / okładzina - inaczej mówiąc jakby znak ręcznego miał tylko jedną okładzinę, nie miał literki P w srodku, a kółko miało strzełkę zgodnie z ruchem wskazówek zegara ?
    I czemu to coś może migać ?

Hamulec silnikowy (prawa dzwigienka pod kierownica).

Electric_TM napisał:

2: Po włączeniu stacyjki - auto-test i LCD wyświetla się SIL i bzyczy brzęczyk i swieci sie czerwona lampka. Czyli coś jest nie tak. Ale co to znaczy SIL ???

SIL to komputer siedzenia kierowcy. Najczesciej pada linia diagnostyczna tego modulu - nic sie nie dzieje, poza tym ze brzeczy. (ew. nie daje sie zdiagnozowac przez komputer serwisowy)
  • Texa Poland
  • Poziom 13  
    Dzięki za odzew :-)), ale czemu kontrolka od tego hamulca silnikowego może migać, tzn. losowo świeci albo nie swieci - tak przynajmniej zachowuje sie na postoju i to w dwóch autach.

Fotel rzeczywiście nie działa, ale w tym drugim identycznym aucie fotel też nie działa i SIL nie swieci, ani nic nie brzęczy. Może fotel jest uszkodzony jakoś inaczej ?

A wiesz może jakie sygnały wchodzą i na które piny złączek deski?
    Może jakas rozpiska lub kawałek schematu ?
    Deska jest po zalaniu, była martwa, teraz juz chodzi 95%, i tylko ten SIL i kontrolka hamulca pozostała. No i nie wiem czy to deska czy auto. W drugim aucie ta zalana deska nadal SIL pokazuje, więc to cos w desce.
    Ale kontrolka hamulca miga w obu autach.

Pozdrawiam