Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

trojan win32:Rbot-AUN. Jak usunąć? Zostawić w kwarantannie?

marek1977 19 Wrz 2006 01:47 1904 3
  • #1 19 Wrz 2006 01:47
    marek1977
    Poziom 33  

Witam.
    złapałem trojana wykrył go avast ale usuwanie nie przynosiło rezultatu (jak w wielu opisanych sytuacjach). Przeinstalowałem system ale po aktualizacji antywirusa trojan ponownie sie pojawił :cry: wiec siedzi w kwarantannie. Ściagnałem anty trojana który znalazł trojana w porcie 5000 (nie wiem co to). Przy nastepnych skanowaniach wiecej go nie wykrył. Szukam po sieci czegos co by mi pomogło. Plik zainfekowany directxbt.exe lokalizacja C:\windows\system32 nazwa wirusa win32:Rbot-AUN Co robic dalej? POMOCY!!! Czy moze siedziec w kwarantannie i nie bedzie robił krzywdy? Jak usunac to dziadostwo?

Pozdrawiam

0 3
  • #2 19 Wrz 2006 08:09
    nerevarine
    Poziom 21  

Podany przez kolegę plik jest opisywany jako trojan właśnie
    Tutaj znajdzie kolega informację - http://www.superadblocker.com/definition/directxbt/

Port 5000 - to numer portu na którym trojan dokonuje komunikacji ze światem zewnętrznym.
    Jeśli kolega ma firewall, to dobrym rozwiązaniem będzie zablokowanie dostępu do sieci dla tego portu i dla tego pliku.

Do tego niech kolega jeszcze zapuści skan Ad-Aware, SpyBot oraz HijackThis (z tego ostatniego można wkleić skan)

Pozdrawiam i powodzenia

0
  • #4 19 Wrz 2006 16:41
    marek1977
    Poziom 33  

A wiec co zrobiłem:
    -przeinstalowałem direktx,
    -usunąłem plik z kwarantanny,
    -z avasta dostałem odpowiedz abym przeskanował komputer podczas rozruchu i skanowanie nie wykryło wirusów.

A wiec chyba sukces :)

Nie wiem czy wirus nie pojawił sie po zainstalowaniu karty PCMCIA do internetu. Firewall cały czas blokuje mi mysvcc.exe
    Bede informował jak cos jeszcze ustale.

Na razie pozdrawiam i dziekuje za pomoc

sprawdziłem antytrojanem poleconym przez kolege wyzej i wkleiłem screen. Chyba nie jest zle? :D

0