Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dziwne zachowanie lokalnej sieci 1000 Mbit ...

19 Wrz 2006 13:01 1080 1
  • Poziom 10  
    witam,
    mam następujący problem. Będę wdzięczny za wszelkie rady, jeśli ktoś miał coś podobnego.

Sprzęt: switch PLANET GSW-1601 1000 Mbit, karty sieciowe PLANET 9605 10/100/1000 Mbit, kabel sieciowy kat. 6, ekranowany, szafa Triton uziemiona, patchpanel ekranowany uziemiony.

Co średnio 3 miesiące pojawia się taka sytuacja: na komputerach klienckich (windows XP) kabel sieciowy jest podłączony, zaraz potem odłączony i tak w kółko. Wygląda na to, że karta negocjuje połączenie, ale w efekcie nie łączy się nawet przy 10 Mbit, najczęściej kabel sieciowy odłączony. Kontrolki aktywności na switchu dziwnie wolno mrugają, gdy pojawia się komunikat że kabel jest odłączony w ogóle nie świecą (kabel cały czas jest włączony na obu końcówkach sieci). Jeśli do tego samego kabla podłączę laptopa z kartą 100 Mbit to ten chodzi normalnie. Jak wspomniałem wcześniej, szafa jest uziemiona, wszystkie komputery podłączone do sieci energetycznej z uziemieniem. Nie mam pojęcia o co może chodzić. Problem mija po kilku godzinach (2-3 godz) i przepięciu kilku kabli między switchem i patch panelem. Bardzo proszę o pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wygląda to na problemy natury fizycznej - jakieś nie do końca łączące wtyki RJ45, coś nie tak z ekranowaniem.

Inną ewentualnością może być dziwnie uszkodzona karta sieciowa siejąca po sieci, lub switch.

Jak coś takiego się stanie to sprawdź czy wyłączenia na chwilę switch'a z zasilania cos zmieni.